نمناک فرهنگ و هنرچهره ها طعنه مهران مدیری به شایعه دستمزد 30 میلیونی اش !
مهران مدیری ، مهران مدیری دورهمی
مهران مدیری در نشست نشست خبری فیلم سینمایی ساعت 5 عصر با لحنی که مشخص نبود جدی است یا شوخی رقم دستمزد خود در هر قسمت از “دورهمی” را 60 میلیون تومان اعلام کرد.
تاریخ انتشار : 6 شهریور 1395

مهران مدیری در نشست خبری ساعت 5 عصر

مهران مدیری کارگردان موفق تلویزیون که همواره فیلم هایش جزو بهترین های تلویزیون بوده است هنر خود را با برنامه موفق دورهمی بیشتر در معرض نمایش گذاشت. عنوان نخستین فیلم سینمایی مهران مدیری ساعت 5 عصر است .ساعت 5 عصر ماجرای مردی روایت می شود که فرصت کوتاهی برای انجام کار خود دارد و این فرصتی است برای نگاه به زندگی در شهری چون تهران. چندی پیش شایعاتی درباره دستمزد مهران مدیری در دورهمی مطرح شد که این هنرمند در نشست خبری اولین فیلم سینمایی اش با حالت طعنه به این شایعه پاسخ داد.

مهران مدیری گفت : دستمزد من برای “دورهمی” 30 میلیون تومان نیست و نمی دانم چرا روزنامه ها که باید علیه شایعات عمل کنند، درست مطالب را انعکاس نمی دهند. من برای هر قسمت 60 میلیون تومان می گیرم و اصلا می گویم چرا کار آدم را خراب می کنید و می گویید 30 میلیون تومان.

نشست خبری فیلم سینمایی «ساعت 5 عصر» به کارگردانی مهران مدیری عصر 4 شهریورماه در هتل هما با حضور مهران مدیری برگزار شد.

به گزارش سینماژورنال مدیری در این نشست با لحنی که مشخص نبود جدی است یا شوخی رقم دستمزد خود در هر قسمت از “دورهمی” را 60 میلیون تومان اعلام کرد و همچنین ادعا کرد که دستمزدش برای ساخت فیلم “ساعت 5 عصر” حدود 20 میلیارد تومان است!

بخشهای خواندنی گفته های مهران مدیری در این نشست را بخوانید:

هشت سال است به دنبال تولید این فیلم هستم

— 8 سال است که تصمیم دارم این کار را انجام دهم و مرتب می گفتم دیگر سریال نمی سازم اما نمی شد و امسال فکر کردم در فرصت 2 ماهی که (مهر و آبان) ضبط برنامه “دورهمی” متوقف می شود، می توانم این کار را انجام دهم و اگر از این فرصت استفاده نکنم به سال بعد می افتد و شاید آن وقت بمیرم و فیلم نساخته باشم.

ایده فیلم هم مربوط به دو سه سال قبل است که خیلی ناگهانی به ذهنم رسید و ماجرای آن چیزی است که هر روز در اطراف ما اتفاق می افتد در حالی که ما خیلی متوجه آن نیستیم. البته داستان آن را نمی توانم خیلی تشریح کنم ولی کلیت آن مربوط به زندگی آدمی از 7 صبح تا 5 عصر یک روز است که باید به مکانی برسد تا برای پرونده خود امضایی را بگیرد.

مهران مدیری

دستمزد 60 میلیونی مهران مدیری برای دورهمی

این فیلم با گروه سابق ساخته نخواهد شد

–درباره تشابه این اسم با فیلم های دیگری از سیامک شایقی و سمیرا مخملباف با لحنی شوخی گفت:پس بهتر است اسم فیلمم را «ساعت 2 و ربع بگذارم اما واقعا از این فیلم ها اطلاعی نداشتم. داستان فیلم من به گونه ای است که مکانی که شخصیت اصلی داستان باید خود را به آنجا برساند، در ساعت 5 عصر بسته می شود؛ ضمن این که این واژه برای من یادآور شعر زیبایی از لورکا است که از کودکی آن را به یاد دارم.

–این فیلم با همان گروه همیشگی همکارانم در سریال سازی ساخته نمی شود و کاملا با گروه جداگانه ای کار خواهم کرد اما شاید دو سه نفر از همکاران پشت صحنه حضور داشته باشند.

فیلمنامه برای گرفتن مجوز دچار تغییر نمی شود

–فیلمنامه “ساعت 5 عصر” در حال نوشته شدن است و احتمالا تا 15 روز دیگر آماده می شود. این فیلم کاملا رئال و اجتماعی است و هیچ فضای فانتزی در آن وجود ندارد. با این حال یک کمدی با سوژه تلخ است که داستان آن را در اطراف مان می بینیم ولی به شکلی غلو شده در فیلم نشان داده می شود. برای ساخت فیلم هم پس از این که فیلنامه به پایان رسید، آن را برای کسب مجوز به وزارت ارشاد ارائه خواهم کرد.

— فیلمنامه در ارشاد دچار تغییر نمی شود چون اصلا موردی ندارد که بخواهد مشکلی ایجاد کند اما اگر هم باشد با گفت وگو حل می شود.

90 درصد سکانسها خارجی است

سیامک انصاری، بازیگر اصلی فیلم است و به جز خودش که نقش کوتاهی دارد، سه بازیگر دیگر هم حضور خواهند داشت. در این فیلم صحنه هایی وجود دارد که با همراهی حدود هزار نفر آن را فیلمبرداری خواهیم کرد و برای این کار از دستیاران و برنامه ریزان پروژه کمک خواهم گرفت تا جمعیتی که حضور خواهد داشت، کنترل شود چون قرار است صحنه هایی داشته باشیم که تمام پرده سینما پر از آدم باشد.

–در تمام سال هایی که کار کرده ام علاقه ای به گرفتن صحنه های خارجی نداشته ام و فکر می کنم این فیلم تمام این سال ها را از دماغم درآورد چون 90 درصد سکانس ها خارجی است.

اسپانسر “دورهمی” بودجه را تأمین می کند

–“ساعت 5 عصر” سراسر نقد اجتماعی است و در آن تهران را مثل یک تیمارستان یا یک جای خیلی شلوغ می بینیم که در آن هزاران نفر می چرخند. در واقع کمدی فیلم در خدمت همین نقد اجتماعی و فرهنگی است.

— سرمایه گذار این فیلم همان اسپانسر مجموعه “دورهمی” است و از این همکاری خوشحالم چون در این سال هایی که کار کردم هیچ اسپانسری به این خوبی نداشتم.

فراخوان بازیگری نداریم

–بنای ما بر این است که اصل هر چیزی در کار دیده شود ولی اگر یک نفر بتواند چیزی را نشان دهد که با اصل ماجرا فرقی نداشته باشد، آن موقع می توانم به آن فکر کنم اما نمی دانم چنین امکاناتی در اینجا هست یا خیر؛ به همین دلیل فعلا همه چیز را بر اصل بودن گذاشته ام.

–برای انتخاب بازیگران فکر نمی کنم احتیاجی به فراخوان باشد چون برای همان هزار نفر هم افراد لازم هستند همان طور که در “قهوه تلخ” یا “مرد هزار چهره” در سکانسی که برای دادگاه فیلمبرداری می کردیم هزار نفر حضور داشتند؛ هرچند کنترل آن سخت می شود.

مهران مدیری

مهران مدیری در نشست خبری ساعت 5 عصر

سیامک انصاری سال ها برای این فیلم تمرین کرده است

–از 10 مهرماه ضبط “دورهمی” متوقف می شود و فیلمبرداری “ساعت 5 عصر” از نیمه مهرماه آغاز می شود. سیامک انصاری در تمام این سال ها برای این فیلم تمرین کرده است چون در اینجا اوج شخصیتی را که تاکنون بازی کرده ایفا خواهد کرد؛ آدمی که همه بلاهای جهان سرش می آید و او در تمام این سال ها آن را بازی کرده است. به همین دلیل فکر می کنم هنوز بهترین گزینه برای این نقش او باشد.

— البته قطعا اگر من بازی کنم جذاب تر می شود ولی این فیلم به شدت کار سختی است. غیر ممکن است که در آن هم بازی کنم و هم آن را بسازم.

دستمزد 20 میلیاردی برای اولین فیلم سینمایی؟!

–دستمزد من برای “دورهمی” 30 میلیون تومان نیست و نمی دانم چرا روزنامه ها که باید علیه شایعات عمل کنند، درست مطالب را انعکاس نمی دهند. من برای هر قسمت 60 میلیون تومان می گیرم و اصلا می گویم چرا کار آدم را خراب می کنید و می گویید 30 میلیون تومان.

–دستمزدم برای فیلم سینمایی “ساعت 5 عصر” 20 میلیارد تومان است!!!

از در حاشیه تا مرگ عباس کیارستمی

–درباره اینکه با توجه به تجربه ای که از ساخت «در حاشیه» داشته آیا نمی خواهم با توجه به مرگ عباس کیارستمی، اثری در این باره بسازم باید بگویم من در “دورهمی” راجع به این قضیه حرف زدم اما تلویزیون صلاح دانست آن را پخش نکند چون می گویند هنوز معلوم نیست چه اتفاقی افتاده و تا چیزی ثابت نشود نمی توان درباره آن صحبت کرد اما یک بار حرف هایمان را درباره مشکلات پزشکی گفتیم و دچار آن مسائل شد و به همین دلیل دیگر چنین قصدی ندارم.

خیلی دیر متوجه پشت صحنه شدم

–آنچه از قول من درباره مصاحبه نکردن و برخی مسائل دیگر به خبرنگارانی که به “دورهمی” آمده بودند گفته شد حرف های من نیست و بابت آن عذرخواهی می کنم اما واقعیت این است که در این سال ها دستیاران و مدیران تولیدی که با آن ها کار کرده ام یک قراری با هم گذاشته اند که هر اتفاقی می افتد مدیری نفهمد. آن ها خودشان این تصمیم را گرفته اند و اجرا هم می کنند. من خیلی دیر متوجه این مساله شدم و سال ها طول کشید که بفهمم آن پشت چه اتفاقی می افتد و وقتی فهمیدم یک روز گفتم این کار فشار بیشتری به من وارد می کند. وقتی هم خودم آمدم وسط که ماجرا را حل کنم کار خیلی سخت شده بود . به همین دلیل خواستم چنین نشستی برگزار شود و هرچند وقت یک بار هم آن را تکرار خواهیم کرد.

–آن جمله{هرکس با عمه اش قهر می کند روزنامه نگار می شود} را درباره همه خبرنگاران نگفتم ولی معتقدم گاهی اتفاقاتی می افتد که برای حرفه خبرنگاری خوب نیست هرچند در همه حرفه ها وجود دارد اما گاهی یک چیزهایی تیتر می شود که برای دیده می شود ولی این به زندگی و آبروی یک آدم لطمه می زند.

دیگر سریال نخواهم ساخت

— آن چه پیش از این در برنامه “هفت” گفتم مربوط به این بود که دیگر سریال نخواهم ساخت چون دیگر علاقه ای به آن ندارم اما کاری مثل “دورهمی” را که متفاوت باشد جذاب می دانم و آن را خیلی هم دوست دارم. وقتی روی صحنه برای مردم چیزهایی را می گوییم که در نهایت بازخوردهایی گرفته می شود و می بینیم مردم دوست دارند حرف های صریح تر و شفاف تر را بشنوند کار جذاب تر می شود ضمن اینکه این برنامه برایم یک تجربه خیلی خوب بود که یادآور کارهای تئاتری ام هم شد.

–من می خواهم در “دورهمی” نشان دهم آن هنرمندی که الگوست و مردم برای آن غنج می زنند این است که می بینید. می خواهم نشان دهم آدمی که بلیت های کنسرتش خیلی زود تمام می شود این است. درواقع دوست دارم بخش های دیگرش را هم به مردم نشان دهم چون وقتی بعضی از هنرمندان چیز دیگری از خود را نشان می دهند و نه کتاب می خوانند و نه هیچ چیز دیگر به نظرم یک فاجعه است.

–“دورهمی” رقیب «خندوانه» نیست؛ چرا که ساختار آن ها و نیز هدف دو برنامه کاملا از یکدیگر متفاوت است، قطعا یکی از کسانی که به برنامه “دورهمی” دعوت خواهد شد رامبد جوان است.

نگارش زندگینامه چهارجلدی

— از سال آینده شروع به نوشتن زندگینامه خود از کودکی تا به امروز می کنم که فکر می کنم چهار جلد خیلی قطور شود چون برشی از ایران شامل زندگی فرهنگی، اجتماعی، جنگ و هنر خواهد بود. در واقع می خواهم همه آنچه را که در این سال ها دیده ام در کتابی بنویسم.

مهران مدیری ، جزئیات جدید فیلم سینمایی مهران مدیری

طعنه مهران مدیری به شایعه دستمزد 30 میلیونی اش !
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
برگرفته از سینما ژورنال / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف