نمناک اخبارسیاست دستور حمله هسته ای کره شمالی به آمریکا صادر شده است
بدنبال اظهارات تهدید آمیز فرمانده ارتش کره شمالی که چهارمین ارتش بزرگ جهان به شمار می آید ، وزارت دفاع آمریکا به حال آماده باش کامل در آمد.
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1392
'چاک هیگل ، وزیر دفاع آمریکا گفت « اقدامات کره شمالی طی چند هفته گذشته حاکی از آن است که منافع متحدان ما بطور جدی مورد تهدید واقع شده است.»
بدنبال افزایش تهدیدات ، آمریکا تجهیزات نظامی جدیدی وارد منطقه کرد. علاوه بر اعزام دو کشتی جنگی و هواپیماهای رادار گریز استیلث ، نظامیان آمریکایی یک سامانه رهگیری موشکی در جزیره گوام مستقر کردند.
نظامیان آمریکایی امروز همچنین رزمایش مقابله با حملات شیمیایی برگزار کردند.
کره شمالی از لحاظ ذخایر سلاح های شیمیایی ، دومین کشور بزرگ دنیا به شمار می آید ، با این حال کارشناسان احتمال حمله نظامی کیم یونگ اون ، رهبر سی ساله کره شمالی به آمریکا را بسیار بعید دانستند.
یک تحلیلگر گفت « کره شمالی در پی ایجاد توازن نظامی است. مقامات این کشور به خوبی از قدرت نظامی آمریکا آگاهی دارند و وقتی هم درگیری نظامی به نفع این کشور نباشد ، می توان آنها را از جنگ منصرف کرد چون به هر حال کره ای ها مایل به حفظ موجودیت خود هستند. بنابراین ، حمله کره شمالی به آمریکا برای این کشور خودکشی محسوب می شود.»
با این حال مردم کره جنوبی از تهدیدات کره شمالی هیچگونه نگرانی ندارند. اکثر مردم به زندگی روزمره ادامه می دهند اما نگران آنند که لفاظی ها و شاخ و شانه کشیدن ها از درگیری های لفظی فراتر رود.'

دستور حمله هسته ای کره شمالی به آمریکا صادر شده است

دستور حمله هسته ای کره شمالی به آمریکا صادر شده است
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 15
برگرفته از yjc.ir
این مطلب مفید بود ؟ 13 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف