نمناک ورزشفوتبال دزدیدن دستکش جام جهانی 98 احمدرضا عابدزاده + عکس
احمدرضا عابدزاده ، دستکش عابدزاده
دستکش سفید احمدرضا عابدزاده که در جام جهانی 1998 فرانسه مورد استفاده دروازه بان تیم ملی فوتبال کشورمان قرار گرفته بود دزدیده شده است.

دستکش احمدرضا عابدزاده

دستکش دروازه بان تیم ملی ایران در جام جهانی 1998، دزدیده شده است.

 دستکش عابدزاده در جام جهانی

دستکش عابدزاده در جام جهانی

دستکش احمدرضا عابدزاده دروازه بان تیم ملی ایران در جام جهانی 1998 فرانسه، دزدیده شده و حتی این دستکش در یک مزایده به فروش گذاشته شده است.

قضیه سرقت دستکش معروف شما چیست؟

 

من چند وسیله دوست داشتنی زمان بازیگری ام مثل پیراهن، استوک، دستکش و ... را داخل یک ساک ورزشی سورمه ای رنگ گذاشته بودم. چهار سال قبل بعد از تغییر منزل متوجه شدم این ساک مفقود شده است یا شفاف بگویم متأسفانه به سرقت رفته است. تا حالا فکر می کردم گم شده بود اما با به حراج گذاشتن دستکشم توسط افراد ناشناس، به این نتیجه رسیدم آن ساک ورزشی را دزدیده اند. در این چند سال بارها خانه ام را زیر و رو کردم تا ساک را پیدا کنم چون وسایل داخل آن برایم خاطره انگیز و مهم هستند اما پیدا نکردم و ناگهان دیدم عکس دستکشم را در فضای مجازی گذاشته اند و گفته اند به بالاترین قیمت به فروش می رسد.

 

* البته اعلام کرده اید مردم این دستکش را نخرند.

 

اگر بنا به فروش باشد، آن فردی که دستکش را در اختیار دارد بیاید پیش خودم تا دستکش را برای امور خیریه به مزایده بگذاریم نه اینکه بفروشد و پولش را بگذارد توی جیبش. من راضی نیستم و مطمئن باشد پولش حلال نیست و تاوانش را پس می دهد. من با وحود تأکید شدید پزشکان، آن دستکش را دستم کردم و روی زانوهای داغون و با درد زیاد بازی کردم و آن مسابقه و آن دستکش، بخشی فراموش نشدنی از زندگی ام است. دزد بخشی از تاریخ زندگی ام را هرگز نمی بخشم.

 

* به نظرت شخصی که دستکش را در اختیار دارد، جرأت می کند خودش را معرفی کند؟

 

کسی که الان دستکش را در اختیار دارد، سارق آن نیست و این را مطمئن هستم و احتمال می دهم از شخصی خریده باشد و به همین علت از او درخواست می کنم یک جوری دستکش را به من برساند و بابت این کار از او صمیمانه تشکر خواهم کرد و مبلغی که برای خرید دستکش داده را به او می پردازم.

 

* آن دستکش شمایل جدیدی داشت و به خاطر تبلیغی که رویش حک شده بود، فیفا شما را جریمه کرد.

 

آنها را از آلمان برایم فرستاده بودند. طراحی جدیدی داشت و توپ را محکم داخل دست حفظ می کرد. در چند صحنه بازی وقتی مهاجم حریف در کنارم بلند می شد که ضربه سر بزند، تا توپ را می گرفتم، هنگام فرود خیلی طبیعی به سر بازیکن حریف می کوبیدم تا عصبی شود و خیالم جمع بود کیفیت دستکش هایم نمی گذارد با آن ضربات توپ از دستم خارج شود!

 

* شما در بازی ایران و آلمان هم چند بار توپ را به سر اولیور بیرهوف کوبیدی!

 

هم قدش بلند بود، هم پرش خوبی داشت و هم یک سرزن قهار بود و مجبور بودم توپ را به سرش بکوبم تا تمرکزش به هم بخورد و عصبی شود. کار دروازه بان فقط توپ گرفتن نیست و باید در جهت موفقیت تیمش ده ها کار دیگر انجام بدهد. یکی روی زمین دراز می کشد تا وقت تلف کند، یکی اخم می کند، یکی می خندد و خلاصه آیتم های زیادی وجود دارد. من در هر مسابقه با درک شرایط بازی و قابلیت نفرات خودمان و نفرات حریف تصمیم می گرفتم چه حرکاتی را انجام بدهم تا همبازیانم روحیه بگیرند و بازیکنان حریف تمرکزشان کم شود یا حتی عصبی شوند چون آدم موقع عصبانیت تمرکز کافی را ندارد.

بیوگرافی کوتاه احمدرضا عابدزاده

این دروازبان سال های اولیه دهه 60 در تیم هلال احمر اصفهان بازی می کرد؛ و پس از آن سال ها در تیم تام اصفهان زیر نظر حسین چرخابی بازی کرد. پنج بار اسمش از منتخب جوانان خط خورد ولی سماجت وی باعث شد تا سال 1364 جوانان اصفهان همراه با عابدزاده بازی کنند. 18 سال بیشتر نداشت که به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شد و در اواخر همین سال عضو ثابت تیم ملی گردید. سپس به تهران آمدسال 1366 عابدزاده برای انجام خدمات سربازی به تیم ژاندارمری تهران رفت و پس از دو سال در سال 1368 مجدداً به تام بازگشت؛ و پیراهن استقلال تهران را به تن کرد وی در همین سال ازدواج کرد. وی سپس به تیم سپاهان اصفهان رفت و بعد به تیم پرسپولیس تهران منتقل شد و از دوم دی ماه 1373 رسماً به حفاظت از دروازه پرسپولیس تهران پرداخت و در سال 74 با رکورد 18 بازی با خوردن 5 گل رکورد به جای گذاشت. وی در 78 بازی ملی شرکت نموده و مجموعاً 52 گل دریافت کرده است که از این جهت رکورد باقی گذاشت. وی در بازی های مقدماتی جام جهانی 1998 فرانسه یکی از ارکان موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در راه صعود به جام جهانی بود.

اوج شهرت احمدرضا در بازی های آسیایی 1990 پکن اتفاق افتاد که با وجود آسیب دیدگی از ناحیهٔ انگشتان دست، با مهار 2 پنالتی در فینال مسابقات در برابر کره شمالی ایران را به قهرمانی آسیا رساند او در طول این مسابقات جمعاً 2 گل دریافت کرد که هر دو گل نیز از روی نقطه پنالتی وارد دروازه عابدزاده شد. در آن دوره از مسابقات علی پروین سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بود.

در نظرسنجی برنامه نود در سال 1388 وی به عنوان محبوب ترین بازیکن سه دهه اخیر فوتبال ایران انتخاب شد.

وی سرانجام روز جمعه 23 دی ماه سال 1384 در حالی که چند سال بود که فوتبال را کنار گذاشته بود، به صورت افتخاری در دیدار دوستانه پرسپولیس و بایرن مونیخ مدت کوتاهی بازی کرد و به صورت رسمی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد، الیور کان دروازه بان تیم ملی فوتبال آلمان و باشگاه بایرن مونیخ، وی را در آغوش گرفت.

دزدیدن دستکش جام جهانی 98 احمدرضا عابدزاده + عکس

دزدیدن دستکش جام جهانی 98 احمدرضا عابدزاده + عکس
:
امتیاز : 3.1 تعداد رای : 8
برگرفته از خبرآنلاین، ایسنا - /م
این مطلب مفید بود ؟ 5 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف