نمناک اخبارجامعه جزییات سرقت 5 دستگاه خودپرداز در تهران + عکس
دستگاه خودپرداز ، دستگاه عابربانک
سرپرست پلیس آگاهی تهران جزئیات سرقت 5 دستگاه خودپرداز در شهر تهران را تشریح کرد.
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1397

سرقت دستگاه خودپرداز در تهران

سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی در تفسیر دستگیری باند چهار نفره دزدی خودرو و دستگاه های خودپرداز گفت:ما برای ایجاد امنیت پایدار نیازمند یاری مردم هستیم و اگر یاری آنها نباشد امنیت پایدار ایجاد نمی شود بنابراین ما تقاضای کمک و همراهی مردم را داریم. 

سارق عابربانک

 وی اضافه کرد:ما در تعطیلات نوروزی در زمینه برخورد با جرایم خشن 16 درصد کاهش بروز این جرایم را داشتیم و در زمینه دستگیری نیز شاهد افزایش 24 درصدی بودیم. ضمن اینکه پلیس آگاهی در سال جاری برخورد با جرایم خشن را جزو اولویت های اصلی خود قرار داده است. 

سرهنگ یاراحمدی با اشاره به سرقت از دستگاه های خودپرداز که این روزها در اخبار به صورت گسترده به آن پرداخته می شود، گفت:با توجه به اهمیت موضوع، شناسایی سارقان به صورت خاص در دستور کار قرار گرفته و همکاران ما در اداره هفدهم پس از انجام کارهای اطلاعاتی باند 4 نفره ای را شناسایی کردند و در مدت 24 ساعت با کوشش همکاران همه اعضای این باند دستگیر شدند.

سارق عابربانک

سرپرست پلیس آگاهی تهران گفت:این چهار نفر در همان تحقیقات مقدماتی به دزدی پنج دستگاه خودپرداز در تهران اعتراف کردند البته مواردی را هم در کرج داشتیم که هنوز در دست بررسی است.

 این مقام انتظامی اضافه کرد:در زمان دستگیری ماسک، دستکش، بخشی از وجوه سرقتی و سه دستگاه خودروی مسروقه کشف و ضبط شد.

سارق عابربانک

 وی با اشاره به شگرد این سارقان گفت:این سارقان اول محل را شناسایی می کردند و با دو خودرو مدل بالا و خودروی حمل بار به محل می آمدند، دستگاه را سرقت می کردند و با خود به جای خلوتی می بردند.

 سرهنگ یاراحمدی گفت:این چهار نفر همه در زمینه سرقت دارای سابقه هستند و برای مرخصی به بیرون از زندان آمده بودند.

سارق عابربانک

 وی با اشاره به بهای هر دستگاه خودپرداز نیز گفت:قیمت هر دستگاه خودپرداز 150 میلیون تومان است اما آنها تا سقف 60 میلیون بیمه می شوند لذا بانک ها باید در زمینه ایمنی آنها بیشتر تلاش کنند که البته این موضوع به آنها ابلاغ شده است. 

سرپرست پلیس آگاهی تهران ادامه داد:در هر دستگاه به طور متوسط 20 تا 30 میلیون پول بوده است که این پول ها توسط سارقان به سرقت رفته است.

سارق عابربانک

 وی تاکید کرد:مقرر شد همه کلانتری ها در حوزه استحفاظی خود تذکرات لازم را به بانک ها و فروشگاه های بزرگی که از این دستگاه ها استفاده می کنند، بدهند.

 سرهنگ یاراحمدی در آخر گفت:نخستین سرقت مربوط به اسفند پارسال و آخرین آن 26 فروردین بود. این سارقان چهار روز پس از آخرین سرقت با کار اطلاعاتی خوب همکاران ما دستگیر شدند. ضمن اینکه تاکنون سه دستگاه خودپرداز از پنج دستگاه کشف شده است. 

سرقت خودپردازها با انبر 

سارق خودپردازهای سطح شهر نحوه سرقت از خودپردازها و خودروهای گرانقیمت را تشریح کرد.

 سارق دستگاه های خودپرداز که این روزها در شبکه های مجازی سر و صدای بسیاری کرده گفت:از سال 91 تا 96 به خاطر سرقت از یک مغازه زندان بودم. پس از آزادی تلاش کردم راهی را انتخاب کنم تا وضع مالی ام بهتر شود.

سارق عابربانک

وی با بیان اینکه دارای همسر و فرزند است، افزود:همسرم از دزدی ها خبر ندارد، او فکر می کند دو شیفت در روز آرماتوربندی می کنم و هزینه های زندگی از این طریق به دست می آید.

این سارق سابقه دار ادامه داد:با این حال آرماتوربندی درآمد خاصی نداشت و من برای رد مالی که نزول کرده بودم، مجبور به سرقت شدم.

وی گفت:ما یک تیم چهار نفره بودیم که خودروهای گرانقیمت را سرقت می کردیم و از خودروهایی مانند «پِرادو» و «بی اِم و» برای سرقت های دیگر استفاده می کردیم.

این سارق با اشاره به دزدی دستگاه های خودپرداز تصریح کرد:ما در نقاط مختلف تهران از جمله میرداماد این دستگاه ها را با شگرد خاص به صورت کامل سرقت می کردیم، تیم چهار نفره ما مجهز به اَنبُر بزرگ بود که با بریدن پایه ها و حاشیه بدنه، دستگاه را سرقت و هر چه در آن بود بین خودمان به طور مساوی تقسیم می کردیم. 

شگرد سرقت 5 دستگاه خودپرداز در تهران چه بود؟

جزییات سرقت 5 دستگاه خودپرداز در تهران + عکس
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 4
برگرفته از مهر - /م
این مطلب مفید بود ؟ 4 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف