نمناک اخبارجامعه دستگیری اعضای داعش در نقطه صفر مرزی ایران
داعش ، داعش در ایران
چند باند تجهیز شده داعش که می خواستند جهت عملیات ایذایی وارد کشور شوند به محض ورود در نقطه صفر مرزی دستگیر شدند.
تاریخ انتشار : 17 اسفند 1393
حسین ذوالفقاری در حاشیه همایش معاونین سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری های سراسر کشور که در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت:داعش در سال جاری تلاش زیادی کرد تا اقدامات ضد امنیتی در کشور انجام دهد، اما با اشراف اطلاعاتی که مجموعه وزارت اطلاعات، سپاه و ناجا داشته اند تلاش های آن ها ناکام ماند.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اظهار داشت:چند باندی که بیرون از مرزها تجهیز شده بودند و می خواستند جهت عملیات ایذایی وارد کشور شوند به محض ورود در نقطه صفر مرزی دستگیر شدند.
وی تاکید کرد:یک بخش این عملیات ایذایی متوجه مرکز کشور بوده تا به وسیله آن عملیات روانی انجام دهند، اما با اشراف اطلاعاتی که از قبل وجود داشت آن ها دستگیر شدند.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور افزود:در منطقه جنوب شرق هم گروه هایی تلاش کرده بودند که آن ها نیز دستگیر شده بودند.
ذوالفقاری درخصوص وضعیت جمشید دانایی فر که سال پیش همراه 4 سرباز دیگر توسط گروهک تروریستی جیش العدل ربوده شده بودند گفت:اطلاعات دستگاه های اطلاعاتی ما بیشتر بر این دلالت دارد که وی شهید شده است اما در مستنداتی که طرف مقابل به ما ارائه می کند چیز زیادی نست چون از نظر ما مستندات شامل جنازه یا فیلم مستند که دال بر شهادت وی داشته باشد می شود. 
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر وضعیت ماهیگیران ایرانی که توسط ترکمنستان دستگیر شده بودند تصریح کرد:آنها بر اثر توفان راه را گم کرده بودند و به ترکمنستان رسیده بودند و نیروهای ترکمن هم آنها را دستگیر کردند و طبق مقررات آنجا که  بسیار سخت تر از قوانین جمهوری اسلامی است همچنان آنها را در بازداشت گاه نگهداری می کنند. 
ذوالفقاری درخصوص دستگیری ستار ریگی ادامه داد:طبق اطلاعاتی که داریم وی دستگیر شده و ما هم مکاتباتی را با وزارت خارجه داشتیم و درخواست الزام یک تیم به پاکستان را دادیم. 
وی افزود:براساس پروتکل های فی مابین استرداد ستار ریگی به ایران امکانپذیر است و قرار است وزارتخارجه با پاکستان هماهنگی کند تا یک تیم را برای دستگیری وی اعزام کنیم. 
ذوالفقاری درباره آخرین وضعیت دستگیر شدگان مرتبط با حادثه اسیدپاشی بیان داشت:افراد مشکوک دستگیر شدند و مورد بازجویی قرار گرفتند اما هنوز فردی با دلایل کافی و متقن برای تحریم دستگاه قضا مشخص نشده است. 

دستگیری اعضای داعش در نقطه صفر مرزی ایران

دستگیری اعضای داعش در نقطه صفر مرزی ایران
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 245
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - /م
این مطلب مفید بود ؟ 225 20
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف