نمناک اخبارحوادث دستگیری باند زورگیری با چاقو از مسافران
دستگیری باند زورگیری ، زورگیری
اعضای باندی که با تهدید چاقو و قمه از مسافران زورگیری می کردند بازداشت شدند.
تاریخ انتشار : 18 بهمن 1394

دستگیری باند زورگیری با قمه از مسافران

دانشجوی ٢١ساله ای روز هفتم شهریور با مراجعه به کلانتری چیتگر به مأموران اعلام کرد توسط سه سرنشین یک دستگاه خودرو پراید مشکی هاچ بک مورد زورگیری و سرقت قرار گرفته است. پرونده با موضوع «زورگیری به شیوه مسافربرنما»، به دستور بازپرس دوم دادسرای ناحیه ٣٤ تهران برای انجام تحقیقات و دستگیری متهمان در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مال باخته پس از حضور در پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:«از میدان آزادی به سمت شهریار به عنوان مسافر سوار پراید هاچ بک مشکی با سه سرنشین جوان حدودا ٢٠ تا ٢٢ساله شده بودم که ناگهان با چاقو و قمه و تهدید، تلفن همراه و مبلغ صد هزار تومان وجه نقد همراهم را سرقت کردند. پس از سرقت، مرا در جاده مخصوص – کیلومتر ٩ از ماشین به بیرون پرتاب کردند و به سرعت از محل دور شدند».

کارآگاهان با بهره گیری از اطلاعات به دست آمده از شاکی پرونده که در لحظه خارج شدن از خودرو سارقان زورگیر؛ موفق به برداشتن شماره پلاک شده بود، موفق به شناسایی مالک حقوقی پراید هاچ بک مشکی رنگ شدند. در تحقیقات تکمیلی مشخص شد خودرو در چند نوبت، به صورت قول نامه ای فروخته شده است. در نهایت با پیگیری های به عمل آمده، آخرین مالک خودرو به نام «شهاب. ع» (٢٣ساله) در شهرستان اسلامشهر شناسایی شد.

با شناسایی تصویر شهاب از سوی مال باخته به عنوان راننده خودرو پراید سارقان، کارآگاهان با مراجعه به مخفیگاه این متهم در شهرستان اسلامشهر، او را دستگیر کردند. شهاب پس از دستگیری و شناسایی از سوی مال باخته، به ده ها فقره زورگیری در پوشش مسافرکشی با همدستی دو نفر از بچه محل های خود به نام های «مجتبی» و «محمد» اعتراف کرد.

شهاب در اعترافات اولیه عنوان کرد:«حدود چند ماه است که با خودرو پراید هاچ بک مشکی، به همراه دو نفر از دوستانم به نام های مجتبی و محمد اقدام به زورگیری در پوشش مسافرکشی می کنیم. بارها در مناطق مختلف غرب تهران به مقصد میدان آزادی اقدام به سوارکردن مسافر می کردیم و مسافران را در مناطق مختلف مخصوصا در جاده قدیم و اتوبان آزادگان موردزورگیری قرار می دادیم و پس از سرقت، آنها را در تاریکی شب رها می کردیم».

کارآگاهان با اعترافات صریح شهاب، اقدام به شناسایی مخفیگاه دو متهم دیگر پرونده کردند و درحالی که متهمان از مخفیگاه های خود متواری شده بودند، در نهایت آنها را چند روز پیش دستگیر و به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند. با اعتراف صریح متهمان به ده ها فقره زورگیری در مناطق غرب و جنوب غرب تهران، بررسی پرونده های مشابه و کشف مقادیری از اموال مسروقه و مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر از مخفیگاه متهمان، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از مال باختگانی شدند که توسط متهمان موردزورگیری و سرقت قرار گرفته بودند.

یکی از شکات که در زمان سرقت به شدت توسط متهمان مورد ضرب وجرح قرار گرفته بود، پس از شناسایی متهمان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:«ساعت ٣٠ دقیقه بامداد روز دوم شهریور به عنوان مسافر به مقصد میدان آزادی سوار یک پراید هاچ بک مشکی شدم. پس از نشستن در صندلی عقب بود که ناگهان سرنشین صندلی عقب با زدن مشت و لگد و گاز اشک آور به صورتم مرا گیج کرد.

از شدت ترس قصد داشتم با وجود حرکت ماشین، خودم را به بیرون پرتاب کنم که سرنشین صندلی جلو چاقویی را زیر گلویم گذاشت و با چاقویی دیگر ضربه ای محکم را به سرم زد که باعث شکستن سرم و خونریزی شدید آن شد؛ به گونه ای که در یک لحظه تمامی لباس هایم آغشته به خون شد. سرنشین صندلی عقب هم به شدت دستم را گاز می گرفت. سرانجام پس از سرقت تمامی پول ها و تلفن همراهم، آنها مرا در بیابان های منطقه عبدل آباد و پس از زدن گاز اشک آور به چشمانم از ماشین به بیرون پرتاب کردند و از محل دور شدند».

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت:با توجه به اعتراف صریح متهمان به ده ها فقره زورگیری در مناطق مختلف غرب و جنوب غرب تهران و به منظور شناسایی سایر مال باختگان و جرائم ارتکابی متهمان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی مقام قضائی صادر شده است و از شکات و مال باختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شده اند؛ دعوت می شود برای پیگیری شکایات خود به این پایگاه واقع در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند. در همین حال پلیس هشدار داد:«استفاده از خودروهای عبوری متفرقه برای رسیدن به مبدأ، علت اصلی گرفتارشدن در دام سارقان زورگیر مسافربرنماست».

دستگیری باند زورگیری با چاقو از مسافران

دستگیری باند زورگیری با چاقو از مسافران
:
امتیاز : 1.7 تعداد رای : 3
برگرفته از روزنامه شرق /ن
این مطلب مفید بود ؟ 1 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف