نمناک اخبارسیاست دستیگیری داعشی که پرچم حضرت عباس را آتش زد + تصاویر
داعشی اسیر ، داعش
انتشار تصویری غم انگیز از لحظه آتش زدن پرچم حضرت عباس (ع) توسط یکی از سربازان ملعون داعش موجب خشم مدافعین حرم شد. تلاش سربازان با دستگیری این داعشی به بار نشست.
تاریخ انتشار : 31 خرداد 1395

دستگیری و اسیر شدن داعشی که پرچم حضرت ابوالفضل را سوزاند

داعش یک گروه ستیزه جوی جهادگرای سلفی است که پیروی یک آموزه بنیادگرای وهابی از اسلام سنی است.
ریشه داعش به جماعت توحید و جهاد می رسد که در سال 1999 به رهبری ابومصعب الزرقاوی تأسیس شد و در سال 2004 به شبکه القاعده پیوست و پس از آن به القاعده عراق معروف شد.

داعشی اسیر


این گروه که وارد جنگ با دولت عراق و نیروهای آمریکایی مستقر در عراق شده بود در سال 2006 با چندین گروه اسلام گرای دیگر ائتلاف کرده و «مجلس شورای مجاهدین» را تشکیل داد که یک قدرت مهم در استان انبار وسیعترین استان عراق محسوب می شد.

در 13 اکتبر همین سال مجلس شورا به همراه چند گروه شورشی دیگر «دولت اسلامی عراق» را تشکیل داد. ابوایوب المصری و ابوعمر بغدادی دو رهبر اصلی دولت اسلامی عراق بودند که در 18 آوریل 2010 در عملیات ارتش آمریکا کشته شدند و ابوبکر بغدادی جایگزین آنها شد.

با آغاز جنگ داخلی سوریه نیروهای دولت اسلامی وارد سوریه نیز شدند و در 8 آوریل 2013 نام «دولت اسلامی عراق و شام» را بر خود نهادند و از آن پس با نام مخفف داعش معروف شدند.

آنها به سرعت بخش هایی از شمال شرقی سوریه را تصرف کرده و شهر رقه را به عنوان پایتخت خود انتخاب کردند.

این گروه تروریستی بعد از آن هم جنایات اسف بار و اعدام های ظالمانه و ذبج گروگان های خود؛ این بار به پرچم حضرت اباالفضل العباس (ع) هتک حرمت کرده و آن را آتش زدند.

داعشی اسیر


نیروهای مردمی عراق و مدافعین حرم با دیدن تصاویر این صحنه ی غم انگیز، عزم خود را جزم کردند و بالاخره بعد از تلاش های فراوان، سرباز داعشی که پرچم را آتش زده بود اسیر کردند.

داعشی اسیر

عکس سرباز داعشی اسیرشده که پرچم حضرت عباس را سوزاند

دستیگیری داعشی که پرچم حضرت عباس را آتش زد + تصاویر

دستیگیری داعشی که پرچم حضرت عباس را آتش زد + تصاویر
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 30
برگرفته از باشگاه خبرنگاران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 27 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف