نمناک اخبارحوادث دستگیری دزدان مسلح شمال تهران
دو جوان با هویت امیر و احسان که شبانه با سلاح گرم از دختران و پسران جوان در شمال تهران اخاذی میکردند در یک تعقیب و گریز توسط ماموران گشت کلانتری 163 ولنجک دستگیر شدند.
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1392

'ماموران گشت کلانتری 163 ولنجک ساعت 2 و 30 دقیقه 14 اردیبهشت در خیابان محمودیه به دو نفر پیاده که به سمت بالای میدان در حال حرکت بودند مشکوک و هنگامی که قصد بازرسی آنها را داشتند ، هر دو نفر اقدام به فرار کردند .در تعقیب و گریز مأموران با این دو نفر ، یکی از آنها اقدام به کشیدن اسلحه به سمت مأموران کرد که بلافاصله با عکس العمل مأموران ، فرد مسلح از ناحیه پای چپ مورد هدف دو گلوله قرار گرفته و دستگیر شد .

با دستگیری امیر 38 ساله و کشف یک فبضه اسلحه کمری از وی ، پرونده سرقت مسلحانه تشکیل و به دستور قاضی جمشیدی ، بازپرس شعبه 12 دادسرای جنایی تهران ، متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار می گیرد .
کارآگاهان در تحقیقات خود متوجه شدند "امیر" به همراه متهم متواری پرونده به نام احسان 24 ساله با تهیه یک قبضه اسلحه کمری قصد زورگیری مسلحانه در مناطق شمال شهر تهران را داشتند.
در ادامه تحقیقات و با شناسایی مخفیگاه متهمان در خیابان دماوند ـ خیابان جدیدی ، کارآگاهان پی بردند که مخفیگاه آنها ،خانه زن و مرد سالخورده ای است که متهمان از طریق یکی از شرکت های خدماتی و در پوشش پرستار به استخدام آنها در آمده اما از این محل به عنوان مکانی برای مخفی شدن و نگهداری اسلحه و مهمات جنگی - 100 فشنگ جنگی - استفاده می کردند .
در ادامه رسیدگی به پرونده و با انجام اقدامات پلیسی ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که احسان قصد دارد تا بار دیگر و در پوشش شرکت های خدماتی و استخدام به عنوان پرستار ، مخفیگاهی را برای خود تهیه کند که بلافاصله مخفیگاه متهم در در خیابان اوستا شناسایی و این متهم نیز 23 اردیبهشت دستگیر شد .
در شرایطی که "امیر" منکر هرگونه سرقت مسلحانه شده بود ، احسان با اعتراف صریح به زورگیری های مسلحانه در مناطق شمال تهران در اعترافاتش به گارآگاهان گفت : من برای کارگری به تهران آمدم و در ترمینال با امیر آشنا شدم. در ابتدا امیر با طرح دوستی با من رفیق شد اما او مرا فریب داد و به پیشنهاد وی به غرب کشور رفته و در آنجا به واسطه دوستانی که من داشتم ، یک قبضه اسلحه کمری به همراه حدود 100 فشنگ خریداری و دوباره به تهران آمدیم. پس از اینکه مخفیگاه امنی برای یک شغل پوششی در قالب پرستار سالمندان پیدا کردیم ، سلاح و مهمات خود را در خانه هایی که در آنها استخدام شده بودیم پنهان می کردیم . من و امیر به قسمت های بالای شهر تهران مثل ولنجک ، نیاوران ، تجریش ، زعفرانیه ، درکه ، دربند و دیگر نقاط شهر که افراد پولدار زندگی می کنند مراجعه و پس از شناسایی دختران و پسران پولدار ، آنها را در مکان های خلوت  گیر  انداخته و پس از تهدید با سلاح اسلحه کمری ، پول ، گوشی ، طلا و ساعت آنها را دزدیده و بلافاصله از محل فرار می کردیم .
متهم در ادامه اعترافاتش به کارآگاهان گفت :طراحی نقشه سرقت و تهیه سلاح و مهمات از سوی امیر صورت گرفت و من فقط در سرقت ها با وی مشارکت داشتم و 14 اردیبهشت در حالیکه برای انجام سرقت مسلحانه در زعفرانیه ، دنبال پیدا کردن سوژه برای سرقت بودیم مأموران به ما مشکوک شدند . پیش از مشکوک شدن مأموران ، اسلحه و اسپری در دست من بود و قمه نیز نزد امیر بود اما در طول مسیر قمه را گرفتم و اسلحه و اسپری را به امیر دادم . زمانیکه مأموران به ما دستور ایست دادند ، امیر را دیدم که به سمت آنها اسلحه کشیده و من دیگر از آنجا فرار کردم .
متهم در ادامه اعترافاتش گفت :شغل پرستاری یک کار پوششی بود و هدف اصلی ما انجام سرقت های مسلحانه بود.'

 

دستگیری دزدان مسلح شمال تهران

دستگیری دزدان مسلح شمال تهران
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از ghanoononline.ir
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف