نمناک اخبارحوادث دستگیری قاتل حرفه ای بعد از 29 سال
قاتل ، قاتل حرفه ای
قاتل حرفه ای که از 29 سال پیش به اتهام همدستی در 4 جنایت تحت تعقیب پلیس بود پس از دستگیری به جنایت خود اعتراف کرد.
تاریخ انتشار : 18 مرداد 1394

جزئیات دستگیری قاتل حرفه ای پس از 29 سال زندگی پنهانی؛ بیستوهشتماردیبهشتسال1365 یکی از روستاییان بخش بندر ریگ شهرستان گناوه با حضور در پاسگاه شهربانی، از کشته شدن زوج میانسالهمسایه شان خبر داد. مأموران با اعزام به محل مشاهده کردند هیچ وسایلی از این خانه سرقت نشده و قربانیان با شلیک گلوله کشته شده اند.

همزمان با شروع تحقیقات، سرنخ هایی کشف و معلوم شد مرد میانسال با پسرش به نام علی اختلاف هایی داشته است.

علی نیز همزمان با این جنایت ناپدیدشده بود. مرد جوان در این مرحله به عنوان تنها مظنون این دو قتل تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا این کهدو ماه پس از وقوع این جنایت، مخفیگاه علی شناسایی و او دستگیر شد. متهم به قتل با انتقال به شهربانی در بازجویی به اظهارات ضدونقیض پرداخت تا این که پس از یک هفته اعتراف کرد با همدستی دوستش امرالله به این جنایت خونین دست زده است.

متهم به قتل در اظهاراتش گفت:با پدر و نامادری ام اختلاف داشتم و از آنها کینه به دل گرفته بودم و قصد داشتم هر طوری شده، از این دو نفر انتقام بگیرم. موضوع را با دوستم در میان گذاشتم که او هم در اجرای نقشه با من همراه شود. روز حادثه من و دوستم درحالی که هر دو مسلح بودیم وارد خانه پدری ام شدیم. من با شلیک گلوله، پدرم را کشتم و دوستم امرالله نیز با گلوله، جان نامادری ام را گرفت. درحالی که تحقیقات پلیس برای دستگیری همدست متهم ادامه داشت، مأموران اطلاع یافتند این متهم و همدست فراری اش از چند سال پیش به اتهام همدستی در قتل دو نفر در برازجان و بندر دیلم تحت تعقیب هستند.

متهم با افشای راز این دو جنایت، دوباره بازجویی شد و اعتراف کرد با همدستی امرالله این دو جنایت را رقم زده است. به این ترتیب تلاش پلیس برای دستگیری همدست فراری او بی نتیجه ماند تا این که علی محاکمه و به قصاص محکوم شد و حکم مجازات وی مدتی بعد توسط قضات دیوان عالی کشور تائید و علی سال 1368 به دار مجازات آویخته شد. بااین حال پرونده امرالله همچنان در مراجع قضایی و انتظامی مفتوح بود. باگذشت حدود 29 سال از وقوع جنایت، مأموراندو روز پیش خبردار شدند امرالله به بندر ریگ بازگشته و در خانه یکی از اقوامش مخفی شده است. کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی با هماهنگی قضایی به محل موردنظراعزام شده و متهم به قتل را که فردی 52 ساله بود، دستگیر کردند.

متهم به قتل با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی به همدستی با مرد اعدامشده در کشتن نامادری وی و همدستی در قتل دو مرد دیگر اعتراف و عنوان کرد:من و علی سال ها پیش دو نفر را کشتیم. بعد از مدتی او به من گفت با پدر و نامادری اش اختلاف دارد و از من خواست در کشتن این دو نفر با او همراه شوم که پذیرفتم و نامادری اش را با شلیک گلوله از پا درآوردم. از آن زمان با هویت های جعلی در شهرهای شرق کشور مخفیانه زندگی می کردم. باگذشت حدود 29 سال از وقوع این جنایت و به گمان این که هویتم فاش نمی شود، بازگشتم و مهمان خانهیکی از اقوام شدم، اما پلیس سرانجام دستگیرم کرد.

سرهنگ اکبر قاسمی، فرمانده انتظامی شهرستان گناوه دراین باره به جام جم گفت:متهم پس از اعتراف به همدستی در چهار جنایت، روانه زندان شد. تحقیقات تکمیلی از متهم برای مشخص شدن انگیزه اش از این جنایت ها و رازگشایی از دیگر جرائم احتمالی وی ادامه دارد.

دستگیری قاتل حرفه ای بعد از 29 سال

دستگیری قاتل حرفه ای بعد از 29 سال
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11
برگرفته از جام جم - /م
این مطلب مفید بود ؟ 9 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف