ایرانسل

دستگیری هکر اطلاعات 20 میلیون مشترک ایرانسل

تاریخ انتشار : 14 تیر 1395کد مطلب : 33065زمان مطالعه : 2 دقیقه
عامل افشای اطلاعات خصوصی مشترکین ایرانسل که یک جوان 19 ساله، دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر بود دستگیر شد.

دستگیری هکر اطلاعات ایرانسل

چند روز پیش خبردار شدیم که یک هکر با نفوذ به پایگاه اطلاعاتی ایرانسل ، اطلاعات 20 میلیون مشترک این اپراتور را توسط یک ربات تگرام فاش کرده است. با ارسال شماره ایرانسل به این ربات که توسط هکر طراحی شده ، اطلاعات خصوصی صاحب شماره از قبیل نام، نام خانوادگی، کد ملی، شهر محل سکونت، آدرس منزل و کد پستی وی برای کاربر ارسال می شود.

اما پس از شکایت اپراتور ایرانسل پلیس فتا پیگیر این مساله شد و توانستند این هکر جوان اطلاعات ایرانسل را دستگیر کنند .

ایرانسل

هکر اطلاعات ایرانسل دستگیر شد

معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا گفت:خوشبختانه بیشتر اطلاعات درباره حریم خصوصی مشترکان ایرانسل، مربوط به سیم کارت های سوخته و اطلاعات تاریخ مصرف گذشته بوده است.

سرهنگ حسین رمضانی درباره افشای اطلاعات حریم خصوصی مشترکان ایرانسل، اظهار داشت:از هفته گذشته تاکنون اخباری درباره نقض حریم خصوصی مشترکان ایرانسل در شبکه های اجتماعی منتشر می شود.

وی افزود:پس از ارائه شکایت اپراتور مورد نظر به مسئولان دولتی و ارجاع پرونده به پلیس فتا تحقیقات کارآگاهان آغاز شد.

به گفته او عامل افشای اطلاعات خصوصی مشترکان این اپراتور یک جوان 19 ساله، دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر بود که پس از شناسایی و دستگیری با رویارویی ادله انکار ناپذیر پلیس فتا به جرم خود اعتراف کرد.

معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا در پاسخ به این سوال که میزان ضرر و زیان به مشترکان چقدر است، گفت:خوشبختانه بیشتر اطلاعات مربوط به سیم کارت های سوخته و اطلاعات تاریخ مصرف گذشته بوده اما پلیس با انجام تحقیقات جهت رسیدگی بیشتر پرونده را در اختیار مقامات قضایی قرار داده است.

دستگیری هکر اطلاعات 20 میلیون مشترک ایرانسل

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
برگرفته از اقتصاد آنلاین / م.ف
برچسب :
نظرات
وبگردی