نمناک اخبارجامعه دستگیری هکر اطلاعات 20 میلیون مشترک ایرانسل
ایرانسل ، هکر
عامل افشای اطلاعات خصوصی مشترکین ایرانسل که یک جوان 19 ساله، دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر بود دستگیر شد.
تاریخ انتشار : 14 تیر 1395

دستگیری هکر اطلاعات ایرانسل

چند روز پیش خبردار شدیم که یک هکر با نفوذ به پایگاه اطلاعاتی ایرانسل ، اطلاعات 20 میلیون مشترک این اپراتور را توسط یک ربات تگرام فاش کرده است. با ارسال شماره ایرانسل به این ربات که توسط هکر طراحی شده ، اطلاعات خصوصی صاحب شماره از قبیل نام، نام خانوادگی، کد ملی، شهر محل سکونت، آدرس منزل و کد پستی وی برای کاربر ارسال می شود.

اما پس از شکایت اپراتور ایرانسل پلیس فتا پیگیر این مساله شد و توانستند این هکر جوان اطلاعات ایرانسل را دستگیر کنند .

ایرانسل

هکر اطلاعات ایرانسل دستگیر شد

معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا گفت:خوشبختانه بیشتر اطلاعات درباره حریم خصوصی مشترکان ایرانسل، مربوط به سیم کارت های سوخته و اطلاعات تاریخ مصرف گذشته بوده است.

سرهنگ حسین رمضانی درباره افشای اطلاعات حریم خصوصی مشترکان ایرانسل، اظهار داشت:از هفته گذشته تاکنون اخباری درباره نقض حریم خصوصی مشترکان ایرانسل در شبکه های اجتماعی منتشر می شود.

وی افزود:پس از ارائه شکایت اپراتور مورد نظر به مسئولان دولتی و ارجاع پرونده به پلیس فتا تحقیقات کارآگاهان آغاز شد.

به گفته او عامل افشای اطلاعات خصوصی مشترکان این اپراتور یک جوان 19 ساله، دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر بود که پس از شناسایی و دستگیری با رویارویی ادله انکار ناپذیر پلیس فتا به جرم خود اعتراف کرد.

معاون امور بین الملل و حقوقی پلیس فتا در پاسخ به این سوال که میزان ضرر و زیان به مشترکان چقدر است، گفت:خوشبختانه بیشتر اطلاعات مربوط به سیم کارت های سوخته و اطلاعات تاریخ مصرف گذشته بوده اما پلیس با انجام تحقیقات جهت رسیدگی بیشتر پرونده را در اختیار مقامات قضایی قرار داده است.

دستگیری هکر اطلاعات 20 میلیون مشترک ایرانسل

دستگیری هکر اطلاعات 20 میلیون مشترک ایرانسل
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 7
برگرفته از اقتصاد آنلاین / م.ف
این مطلب مفید بود ؟ 6 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف