نمناک اخبارجامعه دستگیری هکر 18 ساله که از دختران اخاذی می کرد
هکر ، دستگیری هکر
دستگیری هکر 18 ساله توسط پلیس انجام شد. این هکر 18 ساله که با فریب دختران و سرقت عکس های آنها قصد اخاذی داشت.
تاریخ انتشار : 5 اسفند 1394
بازدید : 2,843 نفر

دستگیری هکر 18 ساله

روز های پایانی هفته گذشته دختر 17 ساله ای با حضور در پلیس فتای استان خراسان رضوی از دوست خود به اتهام سرقت گوشی تلفن همراهش و انتشار عکس هایش شکایت کرد.

وی در اظهاراتش گفت:قصد فروش گوشی تلفن همراهم را داشتم که چند روز پیش دوستم به نام نرگس از طریق تلگرام به من پیام داد یکی از دوستانش قصد خرید گوشی را دارد و از من خواست گوشی را در یکی از محله های شهر مشهد به برادرش تحویل دهم تا آن را به خریدار نشان بدهد. اگر مشتری گوشی را پسندید پول آن را به حسابم کارت به کارت می کند و در غیر این صورت گوشی را برمی گرداند.

وی اضافه کرد:بعد از چند روز با نرگس تماس گرفتم، اما او با اظهار بی اطلاعی از ماجرای گوشی تلفن همراه، مدعی شد برایم پیامی در تلگرام ارسال نکرده است. بعد از این تماس از خط نرگس پیام تهدیدآمیزی دریافت کردم که اگر شکایت کنم عکس های خصوصی مرا منتشر می کند و چند عکس هم از حضور من در جشن تولد دوستم برایم فرستاد.

پس از این شکایت، نرگس احضار شد و ادعا کرد، نمی داند چه کسی این پیام ها را با تلگرام او فرستاده و گوشی تلفن همراه دوستش را سرقت کرده است. بررسی های پلیسی نشان داد، حرف های این دختر صحت دارد و فردی تلگرام او را هک کرده است.

جست وجوی پلیس برای دستگیری هکر ادامه داشت تا این که ماموران ردپای پسر 18 ساله ای را در این پرونده کشف و او را در مشهد دستگیر کردند. گوشی سرقتی شاکی نیز در بازرسی از خانه متهم کشف شد.

متهم با انتقال به پلیس فتا در بازجویی به سرقت گوشی شاکی و هک کردن اطلاعات و عکس های وی و دوستش اعتراف کرد و گفت:من با دختر 17 ساله ای به نام نرگس در تلگرام آشنا شدم و خودم را مهندس و از خانواده ای پولدار معرفی کردم. ارتباط تلگرامی مان ادامه داشت تا این که تلگرام او را هک کرده و به اطلاعات تلفن همراه و نیز عکس هایش دست یافتم. بعد از آن به جای او با دوستش تلگرامی حرف می زدم و پیام می فرستادم.

دستگیری هکر

دستگیری هکر 18 ساله

وی تصریح کرد:شاکی به تصور این که با نرگس چت می کند، عکس های جشن تولد دوست مشترکشان را برایم فرستاد.

در مرحله بعدی برای این که بتوانم از آنها اخاذی کنم، گوشی شاکی را به بهانه این که برایش مشتری پیدا کرده ام از او تحویل گرفتم و بعد اطلاعات و عکس های آن را سرقت کردم و تعدادی از عکس های او را در جشن تولد دوستشان در تلگرام منتشر کردم تا با این ترفند از هر دوی آنها اخاذی کنم.

سرهنگ جواد جهانشیری، رئیس پلیس فتای استان خراسان رضوی در این باره گفت:با اعتراف هکر سارق، برای او قرار قانونی صادر شد.

وی به مردم بویژه دختران نوجوان و جوان هشدار داد فریب افراد را در تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی نخورند و براحتی به آنها اعتماد نکرده و عکس ها و اطلاعات خود را برای دیگران ارسال نکنند. همچنین مراقب باشند تا تلگرامشان هک نشود و مورد سوءاستفاده افراد اخاذ قرار نگیرد.

دستگیری هکر 18 ساله که از دختران اخاذی می کرد

دستگیری هکر 18 ساله که از دختران اخاذی می کرد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از جام جم - /م
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف