دیگران چه می خوانند..؟
نمناک سبک زندگیکودک نحوه آموزش دعا خواندن به کودک
دعا خواندن ، دعا خواندن کودک
برای آموزش دعا خواندن به کودکان کافیست از کودک خود بخواهید چشم هایش را ببندد، دستهایش را به سمت آسمان بگیرد و با صدای بلند دعا کند.

آموزش دعا خواندن به کودکان

آموزش دعا کردن به کودکتان یکی از وظایف مهم شما است. اگر چه این کار کمی دلهره آور است و ممکن است شما را به چالش بکشد به خصوص اگر کودکتان درباره ایمان از شما سوال کند. اما اگر به همراه کودک خود دعا کنید، ایمان شما با او رشد خواهد کرد. من به شما پیشنهاد می کنم که هر چه زودتر کودکتان را به دعا کردن عادت دهید. اگر در طول روز دعا می کنید، این کار را بلند انجام دهید. کودک شما از این که صدا و نجوای شما را هنگام دعا کردن بشنود، خشنود خواهد شد، حتی اگر معنی آن را نفهمد. با این روش هنگامی که او رشد می کند و بزرگ می شود، دعا کردن بخشی از عادت زندگی او خواهد شد.

با همسر خود درباره این که چه زمانی در طول شبانه روز برای این کار مناسب است، مشورت کنید. شاید زمان خوردن شام یا زمان خواب بهترین موقعت برای خانواده شما باشد. هر زمانی را که انتخاب کنید، خوب است، تنها کافی است از کودک خود بخواهید چشم هایش را ببند، دستهایش را به سمت آسمان بگیرد و با صدای بلند دعا کنید.

 

 دعا خواندن

چگونه دعا کردن را به کودکمان آموزش دهیم؟

 

اعتماد به نفس چیست؟ (غلبه بر کمبود اعتماد به نفس)

هنگامی که کودک شما بیشتر با دعا کردن آشنا شد، از او بپرسید برای چه چیزی خدا رو شکر می کند. ممکن است دلیل او مسخره و خنده دار به نظر آید اما مطمئنا از ته قلب اش است. اولین دعای پسر من این بود:«خدایا برای غذایی که به ما دادی متشکرم.»
به کودکتان بگویید که دعا کردن یکی از راههای صحبت کردن با خدا است. سپس درباره دعاهایتان با او صحبت کنید. برای مثال هنگامی که در ترافیک کلافه شده اید، بگویید:«خدایا به من صبر بده تا با عصبانیت ام مقابله کنم.» یا اگر خبر خوبی به گوش شما رسید یه دقیقه از وقتتان را با خانواده خود به شکرگذاری بپردازید.

یکی از فواید دعا کردن با کودکتان این است که به افکار و نگرانی های کودک خود آگاه می شوید. هنگامی که کودک خود را ناراحت یا عصبانی می بینید، از او بخواهید دعا کند. روزی پسر من از این که شنا را در کلاس به خوبی دیگران یاد نگرفته، ناراحت بود. از او خواستم تا قبل از شروع کلاس دعا کند. این کار اعتماد به نفس او را افزایش داد و باعث شدکه بعد از کلاس نیز خدا را به خاطرش شکر کند. از آن زمان به بعد کودکم با فایده دعا کردن آشنا شد.

من خوشحالم که دعا کردن بر ذهن او تاثیر می گذارد. درباره دعا کردن و فواید آن با کودکتان صحبت کنید و از سوال هایی که ممکن است از شما بپرسد، نهراسید. ایمان موضوعی پیچیده است، مطمئنا کودک شما از صداقت تان رنجیده نخواهد شد. خوشبختانه دعا کردن عملی است که می توان آن را در زندگی پیش گرفت بدون این که لازم باشد آن را برای دیگران توضیح دهید. به همین علت باید بگوییم:آمین.

نحوه آموزش دعا خواندن به کودک

برگرفته از نی نی بان/ی
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف