نمناک فرهنگ و هنرچهره ها دعوای زن و شوهری بازیگران ایرانی + تصاویر
آتش بس ٢ ، پسر آدم دختر حوا
در این مطلب به فیلمهایی همچون آتش بس ، پسر آدم دختر حوا ، توفیق اجباری و... پرداخته ایم که در آن کل کل و دعوای کمدی زن و شوهری رخ میدهد.

کل کل زن و شوهرها در فیلم های سینمایی گاهی به طنز و گاهی کاملا جدی، فیلم هایی که در آن یک زوج قصد برتری نمایی دارند و هر کدام در پی احقاق حق خود هستند. در این راه دوئل می کنند، علیه هم توطئه و دسیسه راه می اندازند و در نهایت همه چیز ختم به خیر می شود.
پسر آدم، دختر حوا/ 1387
کارگردان:رامبد جوان
بازیگران:حامد کمیلی و مهناز افشار

نوع کل کل:پایه فیلم پسر آدم، دختر حوا دعوای دو وکیل جوان و رقیب است که از روی اجبار و اتفاق دفترشان کنار یکدیگر قرار دارد. آنها تمام تلاش خود برای خارج کردن رقیب از صحنه را به کار می برند. داستان اما به ماجرای اختلاف یک زوج (رامبد جوان و شیلا خداداد) هم کشیده می شود. رامبد جوان در این فیلم به خوبی از پتانسیل دوئل زن و مرد استفاده کرده و وجه غالب بار کمدی اثرش را به دعوای آقا و خانم مجرد اختصاص داد. جوان در این فیلم با مسائلی چون حقوق زنان هم شوخی می کند و اینگونه دوئل فیلمش را به حد اعلا می رساند.

حامد کمیلی ، مهناز افشار و رامبد جوان در فیلم پسر آدم دختر حوا

پسر آدم، دختر حوا

میزان موفقیت:پسر آدم، دختر حوا دومین فیلم جوان بعد از اسپاگتی در هشت دقیقه است. او با فیلم دوم جهشی اساسی و مشهود داشت و فیلمش توانست تحسین بسیاری از منتقدان را به همراه داشته باشد. فیلم در گیشه هم موفق بود و عنوان سومین فیلم پرفروش سال را به دست آورد. بعد از آن بود که رامبد جوان موقعیت خود را به عنوان یک کارگردان موفق در سینما تثبیت کرد و زمینه ساز دعوت از او برای ساخت فیلم ورود آقایان ممنوع شد.


آتش بس 1 و 2/1384 و 1392
کارگردان:تهمینه میلانی
بازیگران:محمدرضا گلزار و مهناز افشار، بهرام رادان و میترا حجار

محمدرضا گلزار و مهناز افشار در آتش بس

آتش بس 1

نوع کل کل:تهمینه میلانی با آتش بس نوعی دیگر از سینما را تجربه کرد و با زبان طنز قصد بازنمایی رابطه زن و مرد در جامعه امروز را داشت. در آتش بس 1 لجاجت زن و مرد با غلظت زیاد سوژه فیلم بود و هر کدام قصد اثبات توانایی های مختلف خود را داشتند و در سری دوم، مشکلات زندگی محور دوئل آنهاست. این بار دعوای زوج فیلم مربوط به انتخاب اسم بچه، شک به یکدیگر، انتخاب پرستار، مسافرت و ... است.

میترا حجار و بهرام رادان در فیلم آتش بس

آتش بس 2


میزان موفقیت:آتش بس 1 سال 85 اکران شد و فروش بالایی به دست آورد. این فیلم در واقع نخستین اثر سینمایی است که به فروش بالای یک میلیارد دست پیدا کرد و به این ترتیب رکوردی تازه را به نام خود در تاریخ سینمای ایران به ثبت رساند. موفقیت آتش بس (1) میلانی را به ادامه ساخت فیلم بعد ترغیب کرد. قسمت دوم این فیلم هم تا الان موفق عمل کرده و پیش بینی می شود تداوم موفقیت آن در گیشه ادامه داشته باشد.


خروس جنگی/ 1386
کارگردان:مسعود اطیابی
بازیگران:رضا عطاران و مریلا زارعی

نوع کل کل:یک دوئل تمام عیار. از همان اول فیلم نشانه های مستقیم دعوای مرد و زن هویدا است. مرد مدعی است که کار خانه راحت تر از کار بیرون است و زن نظری عکس دارد. در نهایت تصمیم بر این می شود که جایشان را عوض کنند تا معلوم شود کی راست می گوید. در این میان کارگردان تصمیم می گیرد با استفاده از مشاجره های زن و شوهر و موقعیت جدیدشان از مخاطب خنده بگیرد.

مریلا زارعی و رضا عطاران در فیلم خروس جنگی

خروس جنگی

میزان موفقیت:بعد از نمایش فیلم در بخش جنبی جشنواره فجر کسی فکر نمی کرد در اکران عمومی موفق باشد. خروس جنگی خیلی زود با آتش بس مقایسه شد اما هیچ کدام نتوانست جلوی موفقیت فیلم را بگیرد. فیلم با فروش حدود 900 میلیونی، نامش را در فهرست پرفروش های سال 88 ثبت کرد. البته نباید به راحتی از سهم رضا عطاران در موفقیت فیلم و نیز شرایط سال اکران فیلم گذشت.


توفیق اجباری/ 1386
کارگردان:محمد حسن لطیفی
بازیگران:محمدرضا گلزار و باران کوثری

نوع کل کل:اینجا جنس دعوای زن و شوهری یک مقدار متفاوت است و قصد دارد مشکلات خانوادگی یک سوپراستار سینما را به نمایش بگذارد. همسر رضا گلزار، سوپراستار سینمای ایران، از اینکه مدام همسرش مورد توجه باشد، دل خوشی ندارد و تلاش می کند نشان دهد که هر چقدر هم معروف باشد، برای او همان آدم قبلی است. برای ثابت کردن این مسئله، تا جدایی و به اجرا گذاشتن مهریه هم پیش می رود.

باران کوثری و محمدرضا گلزار در فیلم توفیق اجباری

توفیق اجباری

میزان موفقیت:این فیلم در جشنواره فیلم فجر به نمایش درنیامد اما در زمان اکران به دلیل وجود ستاره های سینمایی توانست به باشگاه میلیاردی ها وارد شود. جالب اینجاست که توفیق اجباری چند ماه بعد از «اخراجی ها 1» اکران شد و تنها فیلمی بود که در آن زمان توانست به فروشی نزدیک به فیلم ده نمکی برسد.


آذر، شهدخت، پرویز و دیگران/ 1392
کارگردان:بهروز افخمی
بازیگران:مهدی فخیم زاده و گوهر خیراندیش

نوع کل کل:زن و شوهر این فیلم پا به سن گذاشته اند. مرد بازیگری معروف است و حالا زنش از سر اتفاق بازیگر شده. عجیب تر اینکه بازی زنش همه جا با تحسین و تشویق همراه است و مرد از این اتفاق شاکی. نم نمک اختلاف این دو آشکار می شود و زن به نشانه قهر خانه را ترک می کند. بهروز افخمی اما خیلی روی این دوئل زوم نمی کند و در ادامه ماجرای «آذر، شهدخت...» به سمتی دیگر می رود. فیلم در همین حد هم توانست دوئلی جذاب از مجادله زن و شوهر ارائه دهد.

گوهر خیراندیش و مهدی فخیم زاده

آذر، شهدخت، پرویز و دیگران

میزان موفقیت:تحسین های آذر، شهدخت، پرویز و دیگران از جشنواره سال گذشته فجر شروع شد. فیلم هم به مذاق مخاطبان خوش آمد و هم با دریافت سیمرغ های بهترین فیلم و فیلمنامه، یکی از فیلم های خوشبخت لقب گرفت. در اکران عمومی هم موفق عمل کرد و مخاطبان ازآن استقبال کردند.


رژیم طلایی/ 1391
کارگردان:رضا سبحانی

بازیگران:مهدی هاشمی و مریلا زارعی
نوع کل کل:اینجا وزن زن و شوهر، موضوع اصلی موش و گربه بازی است و در واقع کنایه ای دارد بر مهریه های عجیب و غریبی که میان خیلی از زوج ها جریان دارد. طبق مهریه ای که هنگام عروسی به ثبت رسیده، شوهر باید به اندازه مجموع وزن خودش و همسرش طلا پرداخت کند. حالا در شرایطی که مرد شدیدا چاق شده، زن مهریه اش را اجرا می گذارد. حالا از این به بعد است که هر کدام از آنها برای اینکه ضرر نکند شروع می کند به تغییر وزن خودش. مرد مدام لاغر می شود و زن تا می تواند می خورد.

مهدی هاشمی و مریلا زارعی در فیلم رژیم طلایی

رژیم طلایی

میزان موفقیت:رژیم طلایی در جشنواره فجر اکران نشد و با اینکه در گروه اکران نوروز قرار گرفت اما چندان در فروش موفقیتی به دست نیاورد. البته تهیه کننده فیلم، پایین بودن میزان تبلیغات محیطی را عامل اصلی فروش کم آن دانسته بود.

دعوای زن و شوهری بازیگران ایرانی + تصاویر

دعوای زن و شوهری بازیگران ایرانی + تصاویر
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 427
برگرفته از برترینها - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 282 145
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف