نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان آسیب های روانی دعوای فرزاد حسنی و آزاده نامداری
فرزاد حسنی و آزاده نامداری ، مجری مشهور
متاسفانه در آغازین روزهای سال نو جدال خانوادگی آزاده نامداری و فرزاد حسنی دو مجری مشور تلویزیون در فضای مجازی، امنیت روانی بسیاری از مردم را مختل کرد.
تاریخ انتشار : 9 فروردین 1394

فرزاد حسنی و آزاده نامداری و داستان دعواهای این زوج:

 

فرزاد حسنی و آزاده نامداری دو مجری مطرح رادیو و تلویزیون که درنخستین روزهای سال با کشاندن مسایل خصوصی همدیگر به رسانه ها مایه حیرت و تاسف بسیاری از مردم شد.

دکتر وحید خوش روش، مدرس دانشگاه و مشاور روانشناسی الودکتر به آسیب های روانشناسی این جدال پرداخته است.

ابتدا خانم آزاده نامداری، مجری سابق برنامه سیما خانواده عکسی از خود را روی اینستاگرام منتشر کرد که در آن زیر چشم اش سیاه شده بود و خانم نامداری به نوعی این مساله را به همسر سابقش فرزاد حسنی، دیگر مجری مشهور تلویزیون نسبت داد. چند روز بعد نیز فرزاد حسنی در یادداشتی بخش دیگری از مشکلات خصوصی خود و خانم نامداری را افشا کرد. آنچه باعث شد این موضوع در سرخط خبرهای مهم فضای مجازی قرار گیرد، ازدواج پرسروصدای این زوج بود. هنوز ویدیوی شعرخوانی فرزاد حسنی برای خانم نامداری در شبکه های مجازی به اشتراک گذاشته می شود.
 

آزاده نامداری و فرزاد حسنی

آزاده نامداری و فرزاد حسنی در سفره عقد 

 
 
اما جدایی این دو در کمتر از یک سال، موج دیگری را ایجاد کرد. حالا پس از یکسال زندگی خصوصی این دو به بدترین شکل ممکن رسانه ای شده است. اما آیا این اتفاق تنها به خود این دو نفر آسیب می رساند؟ مسلماً اینچنین نیست. متاسفانه این ماجرا پیامدهای ناگواری برای امنیت روانی و اجتماعی جامعه دارد که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت. اینکه ستاره ها یا اصطلاحاً سلبریتی های یک جامعه که برای خود ارزش های اجتماعی منحصربفردی تعریف کرده، اینچنین تند و تیز و خارج از دایره اخلاق نقاط تاریک زندگی خصوصی یکدیگر را افشا می کنند و از آن همچون سلاحی علیه یکدیگر بهره می جویند، می تواند ضربه مهلکی به ارزش های اجتماعی جامعه بزند. بخصوص وقتی بدانیم این دو، مجری برنامه های بوده اند که در آن ها اصول اخلاقی و اهمیت نهاد خانواده برجسته می شده است.
حالا وقتی جامعه بخصوص قشر جوان که در معرض ازدواج هستند، این جدال ها و بی اخلاقی های خانوادگی را در رابطه دو چهره سرشناس می بینند چه حسی درباره ازدواج پیدا می کنند؟ در حالی که آمار رسمی ازدواج نگران کننده است و جوانان به دلیل مشکلات متعدد اجتماعی از ازدواج گریزانند پیامدهای ناگوار یک ازدواج مشهور نگاه آن ها را به مفهوم ازدواج و خانواده بیش از پیش منفی می کند. آن ها حق دارند از خود بپرسند اگر پیامد ازدواج دو مجری که دائماً دم از اهمیت خانواده می زنند، به چنین بی اخلاقی های انجامیده، چرا باید خود را در معرض آزمونی اینچنین دشوار قرار دهند.
 

طلاق مجری تلویزیون

آزاده نامداری و فرزاد حسنی در برنامه تلویزیونی 

 
از سوی دیگر دامنه اتهام زنی های طرفین به یکدیگر که به تعلقات سیاسی آن ها نیز کشیده، نشان دهنده اوج بی اخلاقی است که امنیت روانی جامعه را مختل می کند. آیا زوج ها دستکم از نظر انسانی مجازند اینچنین به ساختار روانی یکدیگر حمله کنند؟ بدبینی به ازدواج، کمرنگ شدن قداست مفهوم خانواده و بی اعتمادی جامعه به ارزش های اخلاقی ترویج و تبلیغ شده از رسانه ملی، آشکارترین پیامدهای ناگوار چنین منازعاتی است.
درحالی که مسوولان کشور تاکید بسیاری بر تشکیل خانواده و افزایش جمعیت دارند، ترکش های این جدال آیا هرگونه ترویج منطقی امر ازدواج را مخدوش نمی کند؟ 
در این که فرزاد حسنی و آزاده نامداری بازندگان بزرگ این جنگ هستند تردیدی نیست اما بدتر از آن آسیب های عمیقی است که بر روان جامعه می گذارد. طلاق، پدیده مبارکی نیست، اما گاهی بهترین راه حل است. یقیناً طلاق پیامدهای ناگواری دارد که این روزها جامعه بخشی از شدیدترین پیامدهایش را مشاهده کرده است. 

فرزاد حسنی و آزاده نامداری ، دعوای فرزاد حسنی و آزاده نامداری

آسیب های روانی دعوای فرزاد حسنی و آزاده نامداری
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 190
برگرفته از دکترالو - / ک
این مطلب مفید بود ؟ 160 30
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف