نمناک اخبارپزشکی و سلامت ارسال دفترچه های بیمه تامین اجتماعی به درب منازل
بیمه تامین اجتماعی ، دفترچه بیمه تامین اجتماعی
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از صدور غیر حضوری دفترچه های بیمه درمان و ارسال دفترچه ها به درب منزل بیمه شدگان خبر داد.
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1397

 صدور غیرحضوری دفترچه های بیمه درمان/ ارسال دفترچه ها به درب منازل 

ایسنا: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درخصوص صدور غیرحضوری دفترچه های بیمه درمان گفت:عدم نیاز به مراجعه حضوری برای صدور و تمدید دفترچه هم اکنون در اغلب شعب آغاز شده و تا هفته تامین اجتماعی شرایطی را ایجاد خواهیم کرد که دفترچه ها به درب منازل ارسال و نیازی به مراجعه به شعب نباشد. 

سید تقی نوربخش در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه در آستانه هفته تامین اجتماعی ( اواسط تیرماه) هستیم گفت:در این هفته 44 پروژه بیمه ای، درمانی و اقتصادی افتتاح خواهد شد. 

وی افزود:اقداماتی در راستای حمایت از اشتغال داریم. در همین راستا در شکل طرح مشوق های اشتغال هم اکنون کلیه کارگاه های تولیدی می توانند به ازای هر دو نفر که جذب و بکارگیری می کنند از مزایای بیمه ای برای یک نفر از آنها استفاده کنند. به این معنا که اگر کارگاهی دو فرد زیر 34 سال و دارای مدرک کارشناسی را جذب کند، برای یک نفر آنها از معافیت حق بیمه کارفرمایی برخوردار می شود. 

تسهیلات تامین اجتماعی به دارندگان مشاغل مجازی و کسب و کار خانگی   

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره مشاغل فضای مجازی و کسب و کار خانگی نیز گفت:در این موارد سازمان تسهیلاتی ایجاد کرده که افراد با معرفی صنوف مربوطه از مزایای بیمه ای استفاده کنند. در همین زمینه با خانه موسیقی، تئاتر، خانه سینما و مشاغل فضای مجازی تفاهم نامه هایی منعقد شده است. 

وی با اشاره به تفاهم نامه با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری گفت:بر این اساس کلیه قراردادهایی که مجری آنها شرکت های دانش بنیان باشند از محاسبه ضرایب حق پیمان معاف هستند. 

مذاکره با وزیر ارتباطات برای کمک به استارت آپ های  

نوربخش ادامه داد:مذاکراتی با وزیر ارتباطات برای کمک به استارت آپ های ثبت شده، در حال انجام است که به دنبال آن هیات مدیره آنها که سهام دارند از معافیت کامل حق بیمه برخوردار شوند. تسهیلاتی برای اصحاب رسانه در راستای تفاهم با معاونت مطبوعاتی نیز درنظر گرفته شده است و تا کنون 12هزار نفر تحت پوشش رفته اند. 

وی به بیمه رانندگان نیز اشاره و عنوان کرد:علیرغم عدم تامین منابع هدفمندی برای پوشش بیمه رانندگان همچنان بیمه پردازی آنها ادامه دارد. مذاکراتی با سازمان برنامه داریم تا این روند با تامین منابع ادامه یابد و تعداد آنها افزایش یابد. 

مهلت بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب تا 10 تیرماه ادامه دارد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مهلت بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب نیز شروع شده و تا 10 تیرماه ادامه دارد گفت:کارفرمایان علاوه بر بخشودگی جرائم از امکان تقسیط بدهی نیز بهره مند میشوند. 

نوربخش در پاسخ به ایسنا مبنی بر روند واگذاری شرکت های شستا عنوان کرد:خروج دولت از بنگاه داری، سیاست دولت است و بسیاری از مشکلات موجود را مرتفع خواهد کرد. اکنون 54 شرکت از 130 بنگاه را به مزایده گذاشتیم و تعدادی در حال واگذاری است و منابع ناشی از آن در بخش های سهام داری و در محل هایی که ارزش افزوده دارد وارد خواهد شد، البته از سهام داری به طور کامل خارج نمی شویم و در حد 40 درصد سهام دار خواهیم بود. به طور کامل و طی دو سال از بنگاه داری خارج خواهیم شد. 

صدور غیرحضوری دفترچه های بیمه درمان/ ارسال دفترچه ها به درب منازل  

وی در پاسخ به پرسش دیگر مبنی بر صدور غیرحضوری دفترچه های بیمه درمان اظهار کرد:عدم نیاز به مراجعه حضوری برای صدور و تمدید دفترچه هم اکنون در بسیاری شعب آغاز شده و تا هفته تامین اجتماعی شرایطی را ایجاد خواهیم کرد که دفترچه ها به درب منازل ارسال و نیازی به مراجعه به شعب نباشد. 

صرفه جویی 15 میلیاردی با حذف دفترچه درمان در مراکز ملکی و صدور نسخ الکترونیکی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره حذف دفترچه های بیمه تامین اجتماعی نیز گفت:این طرح به صورت سراسری در مراکز ملکی سازمان انجام شد و تا کنون 70 میلیون نسخه الکترونیک ایجاد و 15 میلیارد تومان بابت چاپ دفترچه ها صرفه جویی شد.

تقی نوربخش

 

نوربخش ادامه داد:حذف دفترچه در مراکز طرف قرارداد نیز در سه استان پایلوت شده و به زودی 5 استان دیگر به این طرح ملحق می شوند و امیدواریم تا آخر سال کل مراکز تحت پوشش بروند. 

وی درباره اقدامات انجام شده برای حمایت از کالای ایرانی گفت:برای این امر 600 میلیارد تومان در بودجه پیشنهاد شده و اقدامات موثری در حال انجام است. 

تلاش برای تهیه آیین نامه همساسازی حقوق بازنشستگان   

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز گفت:در برنامه ششم توسعه مقررشده تا پایان سال دوم برنامه آیین نامه مربوط تهیه شود. معاونت بیمه ای مشغول بررسی فنی است تا آیین نامه تهیه و در بودجه 98 وارد شود. 

کولبران صنف مشخصی برای برخورداری از امکانات بیمه ای ندارند  

وی درباره بیمه کولبران نیز اظهار کرد:مشاغل برای بیمه شدن یا باید دارای کارگاه بوده یا کد مشخص داشته باشند؛ کولبرها جزو صنوف مشخصی نیستند. اکنون 50 هزار باربر تحت پوشش اند که سهم کارفرمایی شان را دولت می دهد اما کولبرها اگر صنوف مشخصی داشته و دارای هویت صنفی باشند می توانند از امکان بیمه استفاده کنند. 

میزان بدهی شهرداریها به تامین اجتماعی  

نوربخش میزان مطالبه این سازمان از شهرداری ها را نیز اعلام و عنوان کرد:1000 میلیارد تومان از کل شهرداری های سراسر کشور طلبکاریم که بخشی مربوط به تهران است. بخشی از این بدهی محقق شده اما هنوز بخشی از آن تسویه نشده است. کمک کردیم این بدهی را با عوارض و زمین هم تهاتر کنیم که تا کنون انجام نشده است. 

مذاکره برای حل مشکل بیمه هنرمندان و دریافت ضریب حق پیمان  

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مشغول مذاکره برای حل مشکل بیمه هنرمندان و دریافت ضریب حق پیمان هستیم گفت:همانطور که ضرایب حق بیمه پیمان را برای مشاغل دانش بنیان حذف کردیم در حال مذاکره ایم تا برای بیمه هنرمندان نیز این امر محقق شود.

تقی نوربخش

نوربخش در ادامه با اشاره به ارائه متمرکز هفت خدمت کوتاه مدت در سازمان چون پرداخت لیست اینترنتی حق بیمه گفت:امیدواریم صدور غیرحضوری دفترچه بیمه نیز تا هفته تامین اجتماعی در تیرماه انجام شود. همچنین اقدام به ایجاد میز خدمت در شعب کردیم تا دیگر نیازی به رفتن به طبقات مختلف و طی بوروکراسی ها و نوبت دهی نباشد، البته به کمی ممکن است به لحاظ فیزیک محل امکان تشکیل میز در طبقه اول نباشد و از اول تیر بسیاری نیاز مردم برای انجام امور با دادن کدهای رهگیری مرتفع شود. 

وی در پاسخ به اینکه آیا مشکلاتی در پی واریز حق بیمه درمان به حساب خزانه بوجود نیامده است؟ عنوان کرد:مشکلی برای دریافت اعتبارات بوجود نیامده و بلافاصله پس از واریز به خزانه، این مبالغ به ما تخصیص می یابد و مشکلی نداریم. 

تصویر ابن سینا به روی جلد دفترچه های بیمه می نشیند  

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره حذف تصویر ابن سینا از جلد دفترچه های بیمه نیز گفت:برای مدت کوتاهی تصویر ابن سینا از روی جلد حذف شده و در دفترچه های آینده تمثال ابوعلی سینا با طراحی زیباتری چاپ خواهد شد. 

وی درباره هولدینگ هکتا نیز گفت:هولدینگ هکتا، هولدینگ گردشگری است و قطار رجا، هتل های هما، آبادگران و چند شرکت دیگر در آن تجمیع شده اند. هتل های هما قبلا ضررده بود و اکنون به سوددهی رسیده است. هتل همای مشهد که 14 سال مخروبه بود بازسازی شد و قطار رجا در حمل و نقل ریلی مشغول جابجایی مسافر است. اقدامات خوبی انجام شده و امید است با مذاکراتی که برای جذب سرمایه داریم نسبت به بازسازی مجموعه ها اقدام کنیم.

انتهای پیام/م

خبرهای جدید درباره دفترچه های بیمه تامین اجتماعی

این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف