نمناک اخبارپزشکی و سلامت دفترچه بیمه سلامت کاملا رایگان است
دفترچه بیمه سلامت ، بیمه سلامت
مدیر کل بیمه یکی از استانها در رابطه با دریافت دفترچه بیمه سلامت به صورت کاملا رایگان توضیحاتی ارائه دادند.
تاریخ انتشار : 9 شهریور 1395
بازدید : 1,439 نفر

دفترچه بیمه سلامت کاملا رایگان است

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه برای همه کسانی که هیچ پوشش بیمه ای ندارند دفترچه رایگان بیمه سلامت صادر می شود گفت:دریافت هرگونه وجه خلاف بوده و متقاضیان می توانند از طریق دستگاه های نظارتی و یا تلفن شبانه روزی اطلاعات لازم را کسب کنند.

محمد جعفری در کرمان، اظهار داشت:در حال حاضر در استان کرمان در قالب بیمه سلامت و یا سایر بیمه های درمانی خوشبختانه هیچ خانواده ای نیست که دفترچه بیمه نداشته باشد. وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح تحول سلامت توسط دولت پوشش بیمه ای در کشور به 100درصد نزدیک شده است گفت:25 درصد مردم از کل جمعیت بیمه شده کشور نیز زیر پوشش بیمه تکمیلی هستند.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه فضای فعلی بیمه های تکمیلی به گونه ای است که امکان مناسبی برای ورود شرکت های بازرگانی بیمه ای ایجاد شده افزود:البته متاسفانه شرکت های بیمه های تجاری و بازرگانی صرفا صنوف و گروه هایی خاص از جمله کارمندان را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می دهند و برای مردم عادی برنامه ای در دستور کار ندارند.

وی بیان کرد:پیشنهاد ما به این شرکت ها تعریف صنوف و گروه های مختلف و متفاوت و برای اقشاری است که در جای خاص مشغول به کار نیستند و اینکه بیمه تکمیلی دارای مجوز رسمی و قانونی و دارای خدمات و رفاه مشخص برای همه اقشار جامعه از جمله روستائیان نیز ارائه شود.

جعفری با اشاره به اینکه 23 میلیون جمعیت بیمه شده روستایی در کشور داریم که دفترچه بیمه درمانی همراه با استقرار پزشک خانواده دارند اما پوشش بیمه تکمیلی ندارند گفت:ما به عنوان سازمان بیمه گر پایه پیشنهادی را در خصوص بیمه تکمیلی این قشر به دولت ارائه کرده ایم که می توان برای تمامی بیمه شدگان این صندوق به عنوان یک صندوق کامل برای پوشش بیمه تکمیلی برنامه ای هماهنگ تنظیم شود.

وی با بیان اینکه تا زمانی که دولت در این خصوص برنامه ریزی نکند بیمه های تجاری اختیار دارند که در این مورد به تنهایی و به هر نوع که می خواهند برای مردم برنامه ریزی و اقدام کنند و این شایسته نیست افزود:این بیمه ها می توانند صندوق بیمه روستایی را یک جا و با یک برنامه مشخص تحت پوشش قرار دهند و با تعریف حق بیمه به صورت پله کانی، خدماتی متناسب حق بیمه دریافتی، ارائه کنند.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه عدم برنامه ریزی مناسب باعث شده تا شرکت های سود جویی با سوءاستفاده از اسم و عنوان بیمه سلامت، با خانواده ها تماس می گیرند تصریح کرد:بیمه تکمیلی بیمه سلامت در حال حاضر وجود ندارد و سازمان بیمه سلامت برای ارائه کلیه خدمات خود از طریق سایت این سازمان و یا شعب این سازمان در همه شهرستان ها اقدام می کند.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت شرکت وابسته ندارد و با کسی از طریق تماس تلفنی در خصوص بیمه تکمیلی ارتباط برقرار نمی کند تاکید کرد:با توجه به همه اطلاع رسانی های فراوان که انجام شده باز هم شاهد اتفاقاتی از این دست و سوء استفاده افرادی برای بیمه تکمیلی هستیم.

جعفری با اشاره به اینکه در حال حاضر برای تمامی افرادی که هیچ پوشش بیمه ای نداشته باشند دفترچه رایگان صادر می شود گفت:دریافت هرگونه وجه در این خصوص غیر قانونی بوده و متقاضیان می توانند از طریق دستگاه های نظارتی و یا تلفن شبانه روزی ما موارد را گزارش و اطلاعات لازم را کسب نمایند.

وی از پوشش گسترده شبکه سلامت در استان کرمان خبرداد و گفت:75 نقطه ارتباطی در سطح استان آماده ارائه خدمات به بیمه شدگان سلامت هستند و در تمامی شهرستان ها و مراکز بخش ها اداره دولتی بیمه سلامت داریم.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه خدمات رسانی به دهستان هایی که بعد مسافت دارند از طریق دفاتر پیشخوان مشخص شده صورت می گیرد افزود:این دفاتر پیشخوان کلیه خدمات متقاضیان را مانند شعب بیمه سلامت به صورت آنلاین انجام می دهند و شورا های روستایی، دهیاران و بخشداران می توانند برای بیمه تکمیلی افراد منطقه خود به صورت گروهی اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد:در سفر ریاست جمهوری پیشنهاد حوزه رفاهی در جهت هدفمندی یارانه ها شیفت یارانه به سمت حوزه سلامت بود و همان طور که بیمه روستایی رایگان است و حق بیمه را دولت از محل یارانه ها تقبل می کند پیشنهاد بیمه تکمیلی به همین صورت نیز در سطح کشوری در حال بررسی است.

جعفری با اشاره به اینکه بیمه تکمیلی زمانی برای شرکت های بیمه ای فایده دارد که جامعه سالم و بیمار با هم مراجعه کنند گفت:اضطرابی که شرکت های بیمه ای تجاری دارند این است که متقاضیان دریافت بیمه تکمیلی صرفا بیماران باشند که در این صورت مطمئنا این صندوق ها متضرر شده و زیان ده می شوند.

وی تصریح کرد:در صورتیکه بیمه تکمیلی اختیاری باشد صرفا کسانی به سراغ آن می روند که در آینده نزدیک بیماری و یا عمل پر هزینه ای را پیش رو دارند و ماهیت صنعت بیمه در دنیا هم همین است که از جامعه سالم بگیرند و برای بیماران هزینه کنند یعنی توزیع ریسک کرده و انباشت منابع حاصل شود تا همه مبلغی را به عنوان حق بیمه پرداخت کنند و عده ای که بیماری به سراغ آنها می آید هزینه های درمان آنها از این صندوق تامین می شود.

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمان افزود:با شرائط فعلی بیمه تکمیلی فقط مختص گروه خاصی در کشور است که با عدالت اجتماعی سازگاری ندارد و متاسفانه قشر ضعیف جامعه همچنان نمی توانند از درمان با کیفیت به دلایل مختلف از جمله مشکلات مالی ناشی از نبود بیمه تکمیلی استفاده کنند و این وضعیت مناسب نیست.

دفترچه بیمه سلامت کاملا رایگان است

دفترچه بیمه سلامت کاملا رایگان است
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از تسنیم /ن
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف