نمناک اخبارسیاست دفتر اتحادیه اروپا در تهران بازگشایی می شود
دفتر اتحادیه اروپا در تهران ، دفتر اتحادیه اروپا در تهران
معاون وزیر امور خارجه کشورمان با ارائه جزئیات بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در تهران زمان این رخداد را پیش بینی کرد.
تاریخ انتشار : 16 آبان 1395

جزئیات بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در ایران

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با ذکر جزییات بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در تهران، گفت:مراحل داخلی بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در تهران در حال انجام است.
مجید تخت روانچی، در پاسخ به اینکه بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا در چه مرحله ای است، گفت:اتحادیه اروپا الان دو دیپلمات در سفارت هلند در ایران دارد. ما با اتحادیه اروپا در تماس هستیم و مساله را دنبال می کنیم. اتحادیه اروپا الان دو دیپلمات در سفارت هلند در ایران دارد. دلیل اینکه این ها فعلا این دو دیپلمات را فرستاده اند این است که در گذشته فعالیت های تحت عنوان اتحادیه اروپایی با ایران چندان نبود که نیاز باشد یک یا چند دیپلمات مستقر در تهران فعالیت ها را دنبال کنند. معمولا اتحادیه اروپا از طریق رییس دوره ای و سفیر رئیس دوره ای کارهای مربوط به اتحادیه را پیش می برد.

تشکیلات جدی برای اتحادیه اروپا نیاز داریم
او ادامه داد:در فضای جدید وقتی کار وارد یک فضای همکاری بیشتری می شود طبیعتا شما نمی توانید کار را به یک سفیر اروپایی بسپارید چرا که آن سفیر اروپایی خودش به اندازه کافی در حوزه دو جانبه مشغول است و نمی رسد یک کمیسیونر اروپایی را که به ایران آمده تر و خشک کند یا کار هایش را برنامه ریزی کند و اسنادی که قرار است بین دو طرف رد و بدل شود را تنظیم کند. در نتیجه یک تشکیلات جدیدی نیاز است.

معاون وزیر خارجه کشورمان گفت:بعد از اظهار علاقه از سوی اروپایی ها برای باز کردن دفتر در تهران ما هم گفتیم این باید مراحل قانونی اش را در داخل کشور طی کند. آن ها گفتند تا آن زمان ما یک تعدادی از نمایندگانمان را به دفتر هلند می فرستیم که در آن زمان رئیس دوره ای اتحادیه اروپا بود. ما قبول کردیم و این دو نفر آمدند. در حال حاضر مراحل داخلی در حال طی شدن است.

نحوه همکاری با اتحادیه اروپا و دفاتر آن
تخت روانچی با بیان اینکه اتحادیه اروپا در 140 کشور سفارت و دفتر نمایندگی دارد، گفت:از طرفی ما هم در بروکسل از طریق سفیرمان در بلژیک با پارلمان اروپا و شورای اروپا و کمیسیون های اتحادیه کار می کنیم. یعنی سفیر ما علاوه بر اینکه سفیر نزد بلژیک است، سفیر این ارگان های اتحادیه اروپا نیز هست. کاری که نهایتا با بازکردن دفتر اتحادیه اروپا در تهران خواهند شد نظیر فعالیت دو کشوری است که در پایتخت های هم نمایندگی دارند.

بازگشایی دفتر اتحادیه اروپا تا چند ماه آینده
او در پاسخ به اینکه زمان دقیق بازگشایی چه زمانی است؟ نمی توانم به طور قطع بگویم بازگشایی چقدر زمان می برد. اما می توانم بگویم ظرف چند ماه آینده این کار صورت خواهد گرفت.

دفتر اتحادیه اروپا در تهران بازگشایی می شود

دفتر اتحادیه اروپا در تهران بازگشایی می شود
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از ایسنا /ن
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف