نمناک سبک زندگیکار و زندگی روش های تشخیص دلار تقلبی از اصل + تصاویر و فیلم
دلار تقلبی ، دلار
دلار تقلبی در این مطلب به روش های تشخیص دلار تقلبی از اصل پرداخته شده که جزئیات آن را مشاهده خواهید کرد.
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1397

چگونه دلار تقلبی را از اصل تشخیص دهیم؟

روی اسکناس صد دلاری آمریکا (100 $) تصویر بنجامین فرانکلین سیاستمدار، مخترع، و دیپلمات اهل ایالات متحده آمریکا نقش بسته است. در پشت این اسکناس یک تصویر از سالن استقلال است.
دلار تقلبی

راهنمای تشخیص دلار تقلبی از اصل

 
100 دلاری با ارزش ترین پول چاپ شده آمریکا می باشد. اسکناس یک دلاری آمریکا (1 $) و بر روی آن عکس جرج واشینگتن نقش بسته است؛ و بر پشت آن نشان آمریکا می باشد.
دلار تقلبی

روش تشخیص دلار اصل از دلاری تقلبی

روش های کاربردی و سریع تشحیص اصل بودن دلار که معمولا استفاده می شوند عبارتند از:

1 - جنس اسکناس: راحت ترین راه برای تشخیص اصل بودن اسکناس دلار لمس آن هست، چون از نوعی کتان ویژه ساخته شده که در بازار به صورت تجاری فروخته نمی شود. به همین دلیل اگر مدتی با این اسکناس ها سر و کار داشته باشید در عمل به راحتی با لمس کردن آن متوجه کاغذی بودن اسکناس جعلی و کتانی بودن اسکناس اصل خواهید شد.

2 - وضوح بالا: گوشه های اعداد و شکل ها دارای نوک تیزی هایی است که در اسکناس های تقلبی این تیزی ها به شکل گرد چاپ می شوند و به عبارتی شکل ها دارای وضوح و دقت کافی نیستند. دلیل آن هم پایین بودن کیفیت پرینتر ها یا دیگر روش های معمولی چاپ اسکناس تقلبی است که قابلیت چاپ این تیزی ها را با وضوح و جزئیات بالا ندارند.

3 - تکراری نبودن شماره سریال ها: این روش به ویژه برای کنترل اسکناس با تعداد بالا خیلی سریع عمل می کند، چون با بر زدن سریع اسکناس ها می شود شماره سریال ها را کنترل کرد که به شکل خیلی تابلو همه از یک نوع نباشند! (چون چاپ اسکناس های تقلبی با شماره سریال های مختلف کار سختی است و به همین دلیل معمولا آن ها را بین اسکناس های دیگر پخش می کنند.) اگر دسته اسکناس کاملا نو باشد شماره سریال ها از 00 تا 99 خواهند بود و اگر هم خیلی نو نباشند که به صورت تصادفی خواهند بود.

4 - براق بودن یکی از عددها: در هر چهار گوشه اسکناس دلار، عدد اسکناس نوشته شده (100، 50، 20 و غیر) که یکی از آن ها حالت طلاکوب و براق دارد و در مقابل نور برق می زند.

دلار تقلبی

یک راه برای تشخیص دلار تقلبی

روش های زیر برای کنترل موردی می توانند استفاده شوند و خیلی برای تعداد بالا استفاده نمی شوند:

5 - برجسته بودن برخی نوشته ها: برخی از نوشته های اسکناس های 100 دلاری برجسته هستند. برای نمونه اگر در اسکناس 100 دلاری با دست روی عبارت United States of America بکشید می بینید که برجسته است.

6 - تصویر نامرئی: در قسمت سفید رتگ اسکناس مثل اسکناس های خودمان تصویر رییس جمهور موردنظر وجود دارد که با گرفتن در نور دیده ی شود.

7 - نوار امنیتی: مشابه اسکناس های ریال، اگر اسکناس دلار را مقابل نور بگیرید یک نوار امنیتی درون اسکناس مشاهده می شود.

تشخیص سریع و راحت دلار اصل و تقلبی با استفاده از آهنربا

با نزدیک کردن یک آهنربای قوی به نقاط پر جوهر اسکناس دلار، جوهر اسکناس به علت داشتن ذرات بسیار ریز آهن جذب آهنربا می شود و براحتی می توانید دلار جعلی را از اصل تشخیص دهید و البته این فقط یکی از چند راه تشخیص دلار اصل و تقلبی است.
 

تشخیص سریع دلار تقلبی از اصل

روش های تشخیص دلار تقلبی از اصل + تصاویر و فیلم

روش های تشخیص دلار تقلبی از اصل + تصاویر و فیلم
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 28
برگرفته از جام نیوز - آپارات - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 26 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف