نمناک سبک زندگیموفقیت با مطالعه شادتر، سالم تر و پولدارتر شوید
مطالعه ، یادگیری مادام العمر
دلایل بسیاری وجود دارند که شما را قانع می کنند بهتر است در برنامه کاری و پر مشغله خود زمانی را برای مطالعه و یادگیری اختصاص دهید.

4دلیل قانع کننده برای اینکه، چرا باید کتاب بخوانیم است

مطالعات انجام شده نشان می دهد افرادی که به مطالعه داستان می پردازند از حس همدلی بیشتری برخوردار هستند. پژوهشگران مغز افراد را پس از مطالعه داستان با مغز افرادی که چیزی مطالعه نکرده بودند، مقایسه کرده و دریافتند مغر خوانندگان داستان فعالیت بیشتری را در مناطق مشخصی از مغز نسبت به افرادی که چیزی نخوانده بودند، نشان می دهد. این مساله به طور خاص در شیار مرکزی مغز، منطقه حسی اولیه، که به مغز در تجسم جنبش کمک می کند، مشخص بود. هنگامی که خود را در حال انجام کاری تجسم می کنید می توانید تا حدودی خود را در حال انجام آن حس کنید.
مهم ترین رهاورد یا به عبارت دقیق تر دستاوردی که از مطالعه بسیار عاید شما می شود، این است که تا آخر عمر با سطح بالایی از آگاهی و دانش با مشکلات زندگی روبرو خواهید شد. این آگاهی به شما کمک می کند در رویارویی با مشکلات به جای آن که عصبی شوید تصمیم درستی را اتخاذ کنید.
 
دلایل بسیاری در این زمینه وجود دارند که شما را قانع می کنند بهتر است در برنامه کاری و پر مشغله خود زمانی را برای مطالعه و یادگیری اختصاص دهید. اگر کارمند یک شرکت بزرگ هستید، این خود یک دلیل مهم به شمار می رود. بیل گیتس، وارن بافت، اپرا وینفری و... همه این افراد بخش قابل توجهی از زمان خود را در طول هفته صرف یادگیری نکات جدید می کنند.
 
مطالعه کردن


اگر هنوز هم به دنبال دلایل بیشتری نیاز دارید و این سوال را مطرح می کنید که چرا پس از اتمام دوران مدرسه بازهم باید به دنبال یادگیری نکات جدید باشید، شاید جان کلمن نویسنده مشهور بتواند به خوبی به این پرسش شما پاسخ دهد. او به طور مرتب در ارتباط با یادگیری مادام العمر و مزایای بسیاری که این رویکرد به همراه می آورد، مطالبی را در وبلاگ HBR می نویسد. او در یکی از پست های اخیر خود به مردم پیشنهاد داده است:«زمان بیشتری از زندگی خود را صرف تغذیه مغز خود کنند.»

چگونه ثروتمندتر، شادتر و محبوب ترشوید

کلمن در یکی از پست های اخیر خود تمامی شواهد و مدارکی که نشان می دهند یادگیری مادام العمر چه مزایایی را برای مردم به ارمغان می آورد و چگونه این یادگیری مستمر بسیاری از مشکلات زندگی را حل کرده و فشار زندگی را کاهش می دهد، مطالب ارزشمندی را نوشته است. به نظر می رسد، ثروتمندتر شدن، سالم تر بودن، شادتر بودن و محبوب تر بودن از مزایای مهم و ارزشمندی است که به واسطه مطالعه کردن در اختیار مردم قرار می گیرد.

ثروتمندتر خواهید شد

درک این موضوع پیچیده نیست که مشاهده می کنیم جهان به سرعت در حال حرکت است. برای آن که بتوانید همواره یک متخصص باشید باید، به طور مادام العمر در حال یادگیری و مطالعه باشید. اگر به گفته های کلمن شک دارید، بهتر است به گزارشی که از سوی اکونومیست تحت عنوان "آموزش مادام العمر به یک اصل ضروری در اقتصاد تبدیل شده است،" نگاهی داشته باشید.

سالم تر خواهید بود

همواره به این نکته توجه داشته باشید میان سلامتی و مطالعه رابطه مستقیمی وجود دارد. تنها کافی است مقدار کمی از زمان خود را در طول هفته به مطالعه کردن و یادگیری نکات جدید اختصاص دهید. تعدادی از پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که مطالعه بیشتر میزان امید به زندگی را در مردم افزایش می دهد.
 
مطالعه کردن

محبوب تر خواهید شد

کلمن دلایل کمتری را برای این موضوع برشمرده است. اما بر مبنای تجربیات خود ادعا می کند کنجکاوی و موفقیت های اجتماعی رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند. او در پست اخیر خود نوشته است:«در حالی که مطالعات کمی در ارتباط با این موضوع انجام شده، اما متوجه شده ام افرادی که کنجکاو هستند و بخش قابل توجهی از زمان خود را صرف یادگیری می کنند تقریبا شادتر، اجتماعی تر، حرفه ای تر و جذاب تر از افرادی هستند که مطالعه آن ها کم بوده یا اصلا مطالعه ای ندارند.»

شادتر خواهید شد

کلمن شواهد قابل استنادی که نشان دهد چه رابطه ای میان یادگیری و طرز تفکر وجود دارد ارائه نکرده است، اما پژوهش های انجام شده نشان می دهند مطالعه مستمر و منظم باعث شادی مردم می شود.


چگونه می توانیم بخشی از وقت خود را برای یادگیری اختصاص دهیم

روی هم رفته، شواهدی که به آن ها اشاره کردیم به اندازه کافی قانع کننده هستند که شما را متقاعد سازند بخشی از وقت خود را حتا در شرایطی که به شدت گرفتار هستید صرف یادگیری کنید. اما چگونه می توانیم در برنامه فشرده خود زمانی را برای این مهم اختصاص دهیم؟ ابتدا مهم ترین اصلی که باید به آن توجه داشته باشید این است که خود را در ارتباط با این مهم متعهد بدانید. اگر بیل گیتس قادر است حداقل بخشی از زمان خود را به این مهم اختصاص دهد، مطمئنا شما قادر هستید این کار را با زمان بیشتری انجام دهید.

راهکارهای متعددی برای این موضوع وجود دارد، به طور مثال باید از مواردی که باعث لغزش شما می شوند اجتناب کنید. بشما می توانید فهرستی از منابع آنلاین تهیه کنید، مواردی که وقت آزاد شما را در طول روز هدر می دهند را را پیدا کنید و از فهرست کارهای خود حذف کنید.

با مطالعه شادتر، سالم تر و پولدارتر شوید

با مطالعه شادتر، سالم تر و پولدارتر شوید
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از شبکه -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف