نمناک اخبارجامعه دلگان رکورد گرمترین شهر ایران را شکست
گرمترین شهر ایران ، شهر دلگان
دلگان واقع در جنوب شهر سیستان و بلوچستان لقب گرم ترین شهر ایران را دارد .
تاریخ انتشار : 10 خرداد 1395

گرمترین شهر ایران کجاست؟

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت:دلگان با 47 درجه سانتیگراد در شبانه روز گذشته گرمترین شهر کشور بود.
وی اظهار داشت:با نفوذ هوای گرم به سیستان و بلوچستان از امروز تا چهارشنبه شاهد افزایش محسوس دمای چهار تا 6 درجه ای دما در استان به ویژه نیمه شمالی خواهیم بود. وی گفت:همچنین از روز سه شنبه در نواحی مرکزی و برخی نقاط جنوبی سیستان و بلوچستان وزش باد نسبتا شدید از سمت جنوب غرب خواهیم داشت که در جاده زاهدن- بم گرد و خاک سبب کاهش دید افقی می شود. کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود:سواحل در این مدت در جنوب استان غبار محلی، مه رقیق و شرق دریا به نسبت مواج پیش بینی می شود.

گرم ترین شهر ایران

نقشه شهر دلگان

 

دلگان , گرم ترین شهر ایران                                                                                                                                             

حداقل دمای هوای سیستان و بلوچستان در شبانه روز گذشته با18درجه مربوط به زاهدان و حداکثر دمای با 47 درجه مربوط به شهرستان دلگان در جنوب استان بوده است. دلگان در 480 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

وی گفت:بادهای 120 روزه سیستان که از چند روز گذشته منطقه را فرا گرفته بود امروز فروکش کرد. بادهای موسمی 120 روزه از زمان شکل گیری سیستان در شمال استان با این منطقه همزاد بوده و هر سال با آغاز آن در اوایل تابستان مردم منطقه شاهد گرد و غبار و آلودگی هوا بعضا تا چند برابر حد استاندارد نیز هستند.

این بادها اقتضای طبیعت منطقه بوده و وزیدن آنها بصورت طبیعی دمای هوا را کاهش می دهد اما به سبب خشک شدن تالاب بین المللی گاه با وزش شدید بادهای 120 روزه دمای هوا در منطقه سیستان تا میزان زیادی افزایش می یابد.

دلگان ، گرم ترین شهر ایران

دلگان رکورد گرمترین شهر ایران را شکست
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 1
برگرفته از ایرنا/ح
این مطلب مفید بود ؟ 1 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف