نمناک ورزشگوناگون احتمال اعدام فیسا لیلسا دونده مدال آور المپیک ریو
فیسا لیلسا ، داستان دونده المپیک
فیسا لیلسا دونده اتیوپی که در المپیک مدال نقره کسب کرد به خاطر یک حرکت اعتراضی به احتمال زیاد وقتی به کشورش برگردد اعدام شود.
تاریخ انتشار : 3 شهریور 1395

کشتن فیسا لیلسا به خاطر حرکت اعتراضی

فیسا لیلسا، دونده اتیوپیایی دوی ماراتن، موفق شد تا مدال نقره دوی ماراتن المپیک 2016 ریودوژانیرو را مال خود کند.

"فیسا لیلسا" نایب قهرمان المپیک 2016 در لحظه پایان این رقابت دست هایش را بالای سرش برد و به حالت یک زندانی کنار هم قرار داد. این حرکت او اعتراض به وضعیت اسف بار حقوق بشر در این کشور فقیر آفریقایی به شمار می رود. رسانه های جهان تصویر این ورزشکار را با تحلیل های مختلفی منتشر کردند و خود هم تایید کرد حرکتش در اعتراض به کشتارهای دولت اتیوپی بوده.

فیسا لیلسا

حرکت اعتراضی فیسا لیلسا


روزنامه ایندیپندنت انگلیس گزارش داد میزان بازتاب جهانی حرکت "لیلسا" آنقدر زیاد بوده که دولت دیکتاتوری اتیوپی را بسیار خشمگین کرده. براساس گزارش این روزنامه، نایب قهرمان المپیک در بدو ورود به اتیوپی بازداشت خواهد شد و باید منتظر زندان به مدت نامعلوم و حتی اعدام باشد.

این روزنامه انگلیسی باتوجه به وضعیت عجیب و غریب دولت اتیوپی و نحوه برخورد با منتقدین احتمال کشته شدن "لیلسا" را تقریبا بالا می داند. انتظار می رود نهادهای حقوق بشری به زودی برای نجات این ورزشکار وارد عمل شوند.

احتمال اعدام فیسا لیلسا دونده مدال آور المپیک ریو

احتمال اعدام فیسا لیلسا دونده مدال آور المپیک ریو
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 8
برگرفته از ریشه -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 6 2
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف