نمناک تکنولوژیتبلت و موبایل دلیل انفجار گوشی های همراه مشخص شد
انفجار گوشی ، علت انفجار گوشی
علت انفجار گوشی های موبایل که در سالهای اخیر زیاد دیده شده است مشخص شد.به دلیل وجود ماده ای در تلفن های همراه خطر انفجار و آتش گرفتن گوشی ها وجود دارد.
بازدید : 6,982 نفر

کشف علت انفجار گوشی های موبایل

پس از انفجار گوشی های همراه که باعث آسیب جدی به بدن کاربران شده بود و طی بررسی های لازم علت این اتفاق مشخص شد.به دلیل استفاده از ماده شیمیایی «لیتیوم یون» در باتری تلفن های همراه بطور کلی خطر انفجار و یا آتش گرفتن وجود دارد.

 
منفجر شدن گوشی
 
علت انفجار گوشی ها مشخص شد 
 
همچنین تنها وسیله ای که در باتری های تلفن همراه الکترودهای مثبت و منفی را از هم دور نگه می دارد به کارگیری یک «جداگر میکرومتر 20» است.
حال اگر باتری ها در هنگام تولید توسط ذرات خارجی آلوده شوند، یک واکنش زنجیره ای خطرناکی شکل می گیرد که یک اتصالی جزیی باعث می شود تمامی انرژی باتری در یکی از الکترودها قرار بگیرد که این خود می تواند منجر به انفجار گوشی همراه شود.
همچنین اگر دمای باتری به بیش از 150 درجه سلیسیوس برسد، می تواند عامل دیگری برای آتش گرفتن و یا انفجار باشد. بنابراین شارژ کردن گوشی همراه به هنگام خواب به هیچ وجه توصیه نمی شود.

دلیل انفجار گوشی های همراه مشخص شد

دلیل انفجار گوشی های همراه مشخص شد
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 31
برگرفته از مهر-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 24 7
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف