نمناک بهداشت و سلامتسلامت خانواده دلیل سلامت بهتر زنان مذهبی
زنان مذهبی ، دین اسلام
زنانی که مذهبی هستند و در مراسمات مذهبی شرکت میکنند نسبت به کسانی که اصلا در اینگونه مراسمات شرکت نمیکنند کمتر در معرض مرگ قرار دارند.
بازدید : 2,398 نفر

واقعا زنان مذهبی نسبت به بقیه از سلامت بهتری برخوردارند؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، محققان دانشگاه هاروارد دریافته اند زنانی که حداقل دو بار در هفته در مراسم مذهبی شرکت می کنند در مقایسه با زنانی که هرگز در مراسم مذهبی شرکت نمی کنند یک سوم کمتر در معرض مرگ در طول بالغ بر 20 سال مطالعه قرار داشتند.

زنان مذهبی

سلامت بهتر زنان مذهبی

تایلر واندرویل، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید:«ارتباط بین حضور در مراسم مذهبی و نرخ مرگ و میر احتمالا بیشتر با انجام مراسم مذهبی و بخصوص به شکل مراسم های همگانی مرتبط است تا خود باور مذهبی فرد.» 

به گفته وی، «به نظر می رسد چیزی فراتر از تجربه مراسم مذهبی همگانی و جمعی برای سلامت فرد مفید است.» 

به گفته واندرویل، تحقیق قبلی نشان داده است که هویت روحی یا مذهبی فردی یا شیوه های انفرادی انجام مراسم مذهبی فایده چندانی برای سلامت ندارد.

نتایج این مطالعه نشان می دهد اهمیت حضور در مراسم جمعی مذهبی به مراتب فراتر از شخصیت مذهبی خود فرد است.

محققان در این مطالعه اذعان داشتند در حدود دو سوم آمریکایی ها معتقدند مذهب بخش مهمی از زندگی شان است. 83 درصد خدا را در تعطیلات آخر هفته عبادت می کنند. بیش از 4 نفر از هر 10 آمریکایی عنوان کرده اند که در مراسم مذهبی آخر هفته ها شرکت می کنند.

این مطالعه مبتنی بر اطلاعات بدست آمده از 75 هزار زن آمریکایی بود. مطالعه از سال 1976 آغاز شده بود. رده سنی زنان بین 30 تا 55 سال بود. اطلاعات مربوط به سبک زندگی، سلامت و عبادت مذهبی بین سال های 1992 تا 2012 جمع آوری شده بود.

در طول دوره مطالعه 20 ساله، بیش از 13500 زن درگذشتند.

زنانی که حداقل یک بار در هفته در مراسم مذهبی شرکت می کردند 27 درصد کمتر در معرض مرگ ناشی از بیماری قلبی قرار داشتند. همچنین ریسک مرگ آنها به دلیل سرطان در مقایسه با زنانی که در مراسم عبادی شرکت نمی کردند 21 درصد کمتر بود.

 

زنان مذهبی ، سلامت زنان مذهبی

دلیل سلامت بهتر زنان مذهبی
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 6
برگرفته از مهر/ح
این مطلب مفید بود ؟ 6 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف