نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان دلیل شادتر بودن برخی افراد چیست؟
شاد بودن ، شاد بودن چگونه
شاد بودن در بعضی ها کمی بیشتر از بقیه است چرا؟ آیا دلیل این شادی و نشاط داشتن زندگی راحت و مرفه است و یا اینکه ریشه این شادی داخل بخشی از بدن قرار گرفته است؟
بازدید : 4,567 نفر

علت شاد بودن برخی افراد کشف شد

افرادی که علیرغم وجود برخی محدودیت ها، احساس شادی قوی تر و شدیدتری در زندگی شان دارند و احساس خوشبختی می کنند دارای منطقه پرکونئوس بزرگتری هستند. منطقه پرکونئوس در قطعه آهیانه ایی مغز قرار گرفته و مسئول حافظه چندبخشی، پردازش دیداری-فضایی و خودآگاهی است.

شاد بودن

علت و رابطه شاد بودن افراد با میزان ماده ای خاکستری مغز

چگونه می توان شادتر بودن را تجربه کرد؟

 «واتارو ساتو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کیوتو ژاپن، در این باره می گوید:«مطالعات متعددی نشان داده اند که مدیتیشن موجب افزایش ماده خاکستری مغز در منطقه پرکونئوس می شود. این دیدگاه جدید در مورد محل بروز شادی در مغز می تواند در توسعه برنامه های شادی بخش بر اساس تحقیقات علمی مفید باشد.»

 محققان در این مطالعه، با شیوه MRI اسکنی از مغز شرکت کنندگان تهیه کردند. سپس نظرسنجی ایی از آنها به عمل آمد و از آنها پرسیده شد که در مجموع چقدر شاد و خوشحال هستند، چگونه احساسات شان را درک می کنند، و چقدر از زندگی شان راضی هستند.

 این مطالعه نشان داد که خوشبختی تلفیقی از هیجانات شاد و رضایت از زندگی است که در بخش پرکونئوس روی می دهد. آن دسته از افرادی که در نظرسنجی امتیاز بالاتری کسب کردند دارای ماده خاکستری بیشتری در قسمت پرکونئوس خود بودند. 

دلیل شادتر بودن برخی افراد چیست؟

دلیل شادتر بودن برخی افراد چیست؟
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13
برگرفته از مهر /ن
این مطلب مفید بود ؟ 10 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف