نمناک سبک زندگیروابط عاطفی چرا زنان بیشتر از مردان عذرخواهی میکنند؟
عذرخواهی ، زنان
برخی از زنان بیش از حد عذرخواهی می کنند، این عادت شاید در برخی موارد آزاردهنده باشد و با ریشه یابی می توان میزان آن را به حد عادی رساند.

دلیل اینکه زنان بیشتر عذرخواهی می کنند، چیست؟

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که زنان در مقایسه با مردان بیشتر عذرخواهی می کنند. در این بررسی که اواخر ماه گذشته انجام شد 1600 مرد و زن به عنوان داوطلب انتخاب شدند.
نتایج بررسی ها نشان داد که تقریبا نیمی از زنان معتقدند که به طور کلی زن ها خیلی زیاد عذرخواهی می کنند و فقط 11 درصد آنان، عکس این نظر را دارند. همچنین حدود 37 درصد زنان بر این باورند که در مقایسه با مردان بیشتر عذرخواهی می کنند. از سوی دیگر 57 درصد مردان معتقدند که تقریبا در تمام موارد به موقع عذرخواهی کرده اند در حالی که 47 درصد زنان چنین قضاوتی نسبت به خود دارند.

عذرت خواهی

علت عذرخواهی بیشتر زنان

این یافته تاییدی بر نتایج بررسی سال 2010 در مجله آمریکایی علم روانشناسی است که اثبات کرد زنان در مواجهه با برخوردهای توهین آمیز، آستانه تحمل پایین تری دارند و به همین دلیل مجبور می شوند بیشتر عذرخواهی کنند.
از سوی دیگر «دبورا تانن»، زبان شناس جنسیت در این باره معتقد است که مردان کمتر تمایل به چنین کاری دارند زیرا اغلب حس می کنند فردی که عذرخواهی می کند در موضع پایین تری قرار می گیرد. مردان ممکن است به دلیل ترس از اعتراف به اشتباه خود، کمتر رغبتی به عذرخواهی کردن داشته باشند.

چرا زنان بیشتر از مردان عذرخواهی میکنند؟

چرا زنان بیشتر از مردان عذرخواهی میکنند؟
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
برگرفته از نیک صالحی -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف