نمناک سرگرمیاتومبیل کنترل دمای لاستیک خودروها به سبک مرسدس + تصاویر
لاستیک ، تایر
کنترل دمای تایر خودروها به سبک مرسدس اختراع جدیدی از سوی این شرکت می باشد که برای جلوگیری از افزایش بی از حد دمای لاستیک ها یا اصلاح اصطکاک در خودرو تعبیه شده است.

 کنترل دمای تایر خودروها به سبک مرسدس

اختراع جالبی که در ادامه این مطلب با آن آشنا می شوید سیستم کنترل دمای تایر خودروها به سبک مرسدس می باشد که بسیار کاربردی و جالب می باشد.

ثبت اختراعات گوناگون ثابت می کند که خودروسازان به صورت بی وقفه به ایجاد تحول در صنعت خودرو فکر می کنند و آخرین سیستم کنترل دمای لاستیک ها یک نمونه از طراحی خلاقانه است.

لاستیک

 

لاستیک بدون شک یکی از مهم ترین اجزای خودرو است که به عنوان رابطی بین خودرو و جاده عمل می کند و کشش و چسبندگی خودرو را تأمین می نماید. همه ی این نقش ها چرایی اهمیت فوق العاده ی محافظت از لاستیک ها مخصوصاً از نقطه نظر ایمنی را توضیح می دهد.

اختراع دایملر سیستمی را برای جلوگیری از افزایش بی از حد دمای لاستیک ها یا اصلاح اصطکاک بین آن ها و یخ یا برف را در برمی گیرد.
این روش با استفاده از مخزنی کار می کند که آب را از اطراف شیشه ی جلو و عقب (آب باران، یخ ذوب شده و غیره) جمع آوری کرده تا بعداً مورد استفاده قرار دهد بدین صورت که حداقل یک لاستیک مورد پاشش اسپری آب در زمانی قرار بگیرد که بسیار گرم بوده یا مسائل چسبندگی لاستیک به وجود آمده باشد.

برای نمونه، حسگرهای کنترل کننده ی دما در هر لاستیک قرار می گیرند و اگر دمای آن از مقداری معین فراتر ورد، این آب به منظور خنک کردن لاستیک به سطح آن اسپری می شود. همین اصول برای گرم کردن لاستیک های سرد در زمستان بکار می رود و به همین ترتیب از اثرات منفی دماهای بسیار پایین جلوگیری شده و باعث افزایش چسبندگی و کاهش میزان یخ و برف چسبیده روی لاستیک می شود.
دایملر می گوید که تنها عیب این سیستم مقدار آب موجود در سیستم است که به خاطر اندازه ی مخزن محدود شده و اگر پر نشود بکار نمی آید

لاستیک

 

لاستیک

 

کنترل دمای لاستیک خودروها به سبک مرسدس + تصاویر

کنترل دمای لاستیک خودروها به سبک مرسدس + تصاویر
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از پدال - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف