نمناک اخبارجامعه دمای هوای آبادان به 83 درجه رسید
وقتی که دمای آبادان به 83 درجه سانتیگراد رسید و حرارت در سایه 49 درجه و رطوبت هوا به 80 درصد 15 نفر از شدت گرما فوت کردند.
تاریخ انتشار : 9 مرداد 1392

روزنامه اطلاعات در تاریخ 6 مرداد 1332 نوشت:به طوری که دیروز خبرنگار ما در گزارش تلفنی خویش اطلاع داد گرمای فصل تابستان در این چند روزه در نقاط جنوب و مخصوصا در خوزستان به شدت سرسام آوری رسیده و طاقت و آرام را از مردمان آن نواحی ربوده است.

امروز طی گزارشی تلگرافی چنین اطلاع می دهد:از ده روز به این طرف گرمای بی سابقه ای در آبادان شروع شده است و درجه حرارت در سایه به 49 درجه بالای صفر و رطوبت هوا به 81 درصد و درجه حرارت هوا در آفتاب به 83 درجه سانتیگراد رسیده است. هر روز جمع زیادی دچار گرمازدگی می شوند و به بیمارستان منتقل می شوند. تاکنون 15 نفر از شدت گرما و بر اثر آسیب آفتاب زدگی فوت کرده اند.
یکصد و شصت نفر از ایرانیان مقیم کویت هم دچار گرمازدگی شده و آن ها را به آبادان آورده اند و متاسفانه عده ای از آنان در بین راه تلف شدند. خبرنگار ما ضمناً اضافه می کند که با این شدت گرما قاچاقچیان هر روز مقادیر زیادی یخ از آبادان که بایستی به مصرف اهالی برسد به کویت حمل می کنند و وسایل تسکین و تخفیف گرمی هوا را هم از دست مردم می ربایند.
 
 گرمای 83 درجه ای در آبادان
 
گرما در خرمشهر هم به نهایت درجه شدت خود یعنی در سایه به 46 درجه و در آفتاب به 77 درجه سانتیگراد رسیده است. متاسفانه یخ هم کمیاب می باشد و اگر یخ های مصنوعی پیدا شود هر قالبی به 121 ریال به فروش می رسد در صورتی که نرخ عادلانه آن 31 ریال می باشد. دیروز مسافری که بلیط راه آهن در دست داشت در اثر گرما فوت کرد و دو نفر کودک خردسال از شدت حرارت هوا در بغل مادرشان تلف شدند. در قطار راه آهن دو نفر زن که یکی از آن ها هم حامله بود، در بین راه اهواز و خرمشهر مُرده اند.

دمای هوای آبادان به 83 درجه رسید

دمای هوای آبادان به 83 درجه رسید
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
برگرفته از nimrooznews.com
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف