دندان درد در بارداری هم امکان دارد سراغ هر فردی بیاید که این اصلا چیز عجیبی نیست و مثل بقیه بیماری ها درمان دارد و اصلا جای نگرانی نیست و این فکر اشتباهیست که نباید در دوران بارداری دندان عصب کشی یا پر کرد .

راهکاری برای دندان درد در بارداری

امروزه با پیشرفت های فراوان دندان درد در بارداری چیز خیلی خطرناکی نیست وجای ناراحتی ندارد.

متاسفانه در بین زنان این شایعه به وجود آمده که هرگز نباید در دوران بارداری به دندان پزشک مراجعه کرد.

زنانی که تصمیم به بچه دار شدن دارند، باید قبل از بارداری با پزشک متخصص در مورد مشکلات مربوط به سلامتی شان مشورت کنند.
 

بهترین زمان درمان دندان درد در زنان باردار


یک متخصص زنان و زایمان گفت:زنان باردار به دلیل تغییرات هورمونی که در بدنشان ایجاد می شود، دچار ورم لثه ها شده که بهداشت دهان مادر را با مشکل مواجه می کند. بهترین روش برای مقابله با این نوع مشکلات، پیشگیری است، مادرانی که تصمیم به بچه دار شدن دارند حتما قبل از بارداری با پزشک متخصص مشورت کنند تا دچار مشکلات اینچنینی نشوند. اگر بعد از باردار شدن با مشکل دندان درد مواجه شدند بهترین زمان برای درمان آن سه ماهه دوم است.

اگر در سه ماهه اول و سوم با درد دندان مواجه شدید به هیچ وجه جای نگرانی نیست، در صورت وجود این مشکل و با مشورت دکتر خود و دندانپزشک مورد معالجه قرار بگیرید.
 
 
دندان درد در بارداری 

راهکاری برای درمان دندان درد در حاملگی                                     

متاسفانه در بین زنان این شایعه به وجود آمده که هرگز نباید در دوران بارداری به دندان پزشک مراجعه کرد، این درست نیست بلکه فقط باید دندانپزشک متوجه باشد که شما باردار هستید و از بی حسی هایی استفاده کند که برای مادر و جنین خطرناک نباشد. برای مثال آمپول های بی حسی که دندانپزشکان استفاده می کنند معمولا لیدوکائین است که دارای آدرنالین است و ممکن است بعد از تزریق باعث افت فشار شود و چون معمولا مادران باردار فشار پایینی دارند با مشکل مواجه می شوند؛ به همین دلیل از آمپول هایی که آدرنالین نداشته باشد؛ مانند آمپول سیتانست استفاده می شود.

عصب کشی دندان در دوران بارداری
بهتر است این کار تا حد آرام کردن درد دندان مادر پیش رفت و باقی کار را به بعد از زایمان مادر موکول کنیم و از رادیوگرافی دندان در زمان بارداری بپرهیزیم که بسیار برای جنین خطرناک است.

دندان درد در بارداری چیز عجیبی است؟

3.510
این مطلب مفید بود ؟73
برگرفته از فارس/ح
برچسب :
نظرات
وبگردی