نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت هشدار : دهانشویه موجب دیابت و چاقی می شود !!
دهانشویه دیابت ، عوارض دهانشویه
مصرف دفعات خاصی از دهانشویه دیابت و چاقی را به شما نزدیک تر می کند ؛ تحقیقات جدید انجام شده روی گروهی از داوطلبان ثابت کرد که این تمیزکننده دهان و دندان را باید با احتیاط بیشتری مصرف کنیم.

رابطه استفاده از دهانشویه با ابتلا به دیابت

در تازه ترین مقاله پزشکی منتشر شده در میرر دهانشویه عامل ابتلا به دیابت معرفی شده است که البته تعداد دفعات استفاده از این محلول در این مورد موثر است. تمام دهانشویه های موجود در بازار اغلب فرمول مشابهی دارند و همانطور که می توان حدس زد شامل مواد ضد باکتری هستند . این دهانشویه های آنتی باکتری شامل :کلرهگزیدین، تریکولسان، استیلپیریدین کلرید، الکل، فلوراید و پراکسید هستند. عادت تمیز کردن روزانه دهان همانطور که باکتری های مضر را ازبین میبرد باکتری های مفید موجود در دهان راهم از بین میبرد.

Using mouthwash twice a day could raise your risk of getting diabetes by 50 per cent
دهانشویه دیابت

رابطه استفاده زیاد از دهانشویه با دیابت ، اضافه وزن و افزایش فشار خون

استفاده روزی 2 بار از دهانشویه ها موجب دیابت و چاقی می شود

 برخی از مطالعات جدید نشان داده است که استفاده روزانه از دهان شویه ، علاوه بر دیابت میتواند باعث افزایش وزن و چاقی شود .
استفاده از دهان شویه به میزان یکبار در هر روز ، میتواند سطح تولید نیتریت دهانی را تا 90 درصد کاهش داده و میزان سطح نیتریت را در خون 30 درصد کمتر کند . این تغییرات همچنین میتواند باعث ابتلا به پرفشاری خون نیز بشود. گفتنی است مطالعات جدید نشان میدهد مواد آنتی باکتریایی موجود در دهانشویه باکتری های خوب دهان را که در برابر دیابت و چاقی عمل میکند را ا زبین میبرد و همین دلیل اصلی هشداردهنده ضعف بدن در برابر این دو بیماری است.
کارشناسان بیان می کنند مصرف دهان شویه دو بار در روز خطر دیابت را پنجاه درصد بالا میبرد که خود می تواند یک هشدار جدی محسوب شود. نویسنده کتاب "پروفسورکامودی" شرح میدهد که مصرف روزانه دوبار دهان شویه باکتری های مفید که مانع چاقی و دیابت می شود را ازبین میبرد چون دهانشویه ها حاوی آنتی باکتری هایی هستند که باکتری های مفید ومضررا باهم ازبین میبردبیشترموادموجود دردهان شویه ها انتخابی نیست.
مطالعاتی که بین دوگروه صورت گرفته نشان داده مصرف دو بار در روز از دهان شویه ریسک دیابت و چاقی را 50درصد بالا میبرد حتی اگر تغذیه رژیم و وزن سالمی داشته باشید . مطالعات دیگر درسال 2013 بیان میکندمصرف دهان شویه فقط یک هفته 90درصد نیتریت دهان و یک سوم نیتریت خون راکاهش میدهد که این تغییر درتولید پرفشاری خون موثر است.
به گفته محققان ، برخی از باکتری های موجود در دهان نقش بسیار مهمی در سلامت کلی بدن ما دارند . بسیاری از باکتری های مفید موجود در دهان قادر هستند که نیترات را به نیتریت متابولیزه کنند . این نیتریت ها در دستگاه گوارش به نیتریک اکسید تبدیل میشوند . 
نیتریک اکسید برای بدن بسیار مهم است . اکسید نیتریک ، متابولیسم ، انرژی بدن و میزان سطوح انسولین را در بدن تنظیم میکند . وقتی به واسطه استفاده از دهان شویه ، باکتری های مفید دهان را از بین میبریم ، سطح نیتریک اکسید بدن کاهش یافته و احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 شدیدا افزایش میابد .موسسه دیابت "یو کی" بیان می کند محدود کردن مصرف دهان شویه به کنترل این شرایط کمک می کند.

چقدر استفاده ازدهانشویه موجب دیابت و چاقی می شود؟

هشدار : دهانشویه موجب دیابت و چاقی می شود !!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 3
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف