نمناک اخبارجامعه محل تشییع و تدفین دهقان فداکار ریزعلی خواجوی مشخص شد
دهقان فداکار ، دهقان فداکار درگذشت
روز گذشته ریزعلی خواجوی معروف به دهقان فداکار درگذشت. مکان و زمان تشییع و تدفین پیکر دهقان فداکار اعلام شد.
تاریخ انتشار : 12 آذر 1396

دهقان فداکار در کجا تدفین می شود؟

پسر ریزعلی خواجوی گفت:"دهقان فداکار" یکشنبه 12 آذر ماه در میانه تشییع و تدفین می شود. یونس خواجوی در گفت وگویی در تبریز از تشییع و تدفین "دهقان فداکار" در شهرستان میانه خبر داد. وی با اشاره به اینکه پدرم در روستای قهرمانلوی میانه تدفین نمی شود افزود:بر اساس وصیت پدرم، ایشان در میانه تدفین خواهد شد.
پسر دهقان فداکار گفت:در حال حاضر روند ترخیص پیکر ایشان از بیمارستان امام رضای تبریز در حال پیگیری است و با اتمام این فرآیند صبح فردا پیکر ایشان به میانه منتقل می شود.

بیوگرافی دهقان فداکار:

اَزبرعلی حاجوی معروف به ریزعلی خواجوی و دهقان فداکار شهرستان میانه آذربایجان فرزند علی اصغر، فردی است که داستانش سال هاست با عنوان «دهقان فداکار» در کتاب «فارسی» مدارس ایران چاپ می شود. او در آذرماه 1340 شمسی، در سن سی و دو سالگی شب هنگام در حالی که در کنار ریل قطار حرکت می کرد، متوجّه مسدود شدن مسیر قطار به علت ریزش کوه شد.

دهقان فداکار

دهقان فداکار درگذشت

در آن هنگام برای نجات قطار و مسافران آن، کُت خود را آتش زد و به سمت قطار حرکت کرد؛ این کار نتوانست مسئولین قطار را آگاه سازد و در نهایت با شلیک چند گلوله از تفنگ شکاری خود، توانست باعث توقف قطار شود.

به گفتهٔ او پس از توقّف قطار، مردم ناراضی از قطار پیاده شدند و او را کتک زدند. تا اینکه او آنها را متوجه خطری که در انتظار آنها بود؛ ساخت. پس از آنکه مسافرین با چشم خود ریزش کوه را دیدند به تشکر و عذرخواهی از او روی آوردند.

محل تشییع و تدفین دهقان فداکار ریزعلی خواجوی مشخص شد

محل تشییع و تدفین دهقان فداکار ریزعلی خواجوی مشخص شد
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 5
برگرفته از تسنیم،ویکی پدیا/ی
این مطلب مفید بود ؟ 5 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف