در دوخت زیراندازهای حوله ای برای کودک یاد می گیرید که چطور یک زیرانداز نرم و راحت برای کودک تان درست کنید. ساخت این زیرانداز کودک بسیار ساده است و چون بافت لطیفی دارد، کودک تان را تشویق میکند که موقع بازی یا غذاخوردن روی آن بشیند.

آموزش دوخت زیر اندازه حوله ای

باز هم با آموزش یک کار هنری دیگر با شما هستیم. زیراندازهای حوله ای برای استفاده در کنار دریا ایده آل هستند. اگر به دوخت چنین زیراندازی علاقه دارید، ادامه این مطلب را بخوانید.

لوازم کار برای دوخت زیراندازهای حوله ای

2.7 متر پارچه حوله ای

حدود 5.5 متر نوار توری

سوزن های ته گرد

مداد یا گچ خیاطی

نخ همرنگ نوار توری

مرحله اول

پارچه حوله ای به طول و عرض 150 سانتی متر آماده کنید. سپس از وسط تا زده و پارچه تا زده شده را دوباره یک تای دیگر از وسط آن بزنید.

اگر از پارچه های طرحدار استفاده می کنید، مراقب باشید، پشت پارچه رو به روی شما قرار بگیرد. پس از تا زدن تمام لبه ها باید کاملا روی هم قرار بگیرند (تصویر 1)

زیرانداز حوله ای

مرحله 2

برای اینکه بتوانید پارچه مربعی شکل تان را به صورت دایره ای بی نقص درآورید، باید برش منحنی وار تان را کاملا نزدیک لبه های باز پارچه انجام دهید.

پیش از برش خط منحنی مورد نظر را روی پارچه با مداد یا گچ خیاطی مشخص کنید (تصویر 2).

زیرانداز حوله ای

البته برای اینکه هنگام برش، پارچه جا به جا نشود، می توانید لایه های تا شده پارچه را با کوک زدن و یا سوزن ته گرد ثابت کنید.

پس از برش، وقتی تای پارچه را باز کنید، پارچه ای به شکل دایره خواهید داشت (تصویر 3).

زیرانداز حوله ای

مرحله 3

دورتادور پارچه را ابتدا با چرخ مخصوص، زیگزاگ زده و سپس لبه دوزی کنید. اگر دوخت زیگزاگ را با دقت انجام دهید، به طوری که لبه های پارچه حوله ای تان ریش ریش نشود، مجبور به لبه دوزی نیستید.

اما برای تمیز و مطمئن بودن کار، بهتر است لبه دوزی را انجام دهید (تصویر 4).

زیرانداز حوله ای

مرحله 4

اکنون زمان نوار دوزی زیرانداز رسیده است. پارچه تان را روی میز پهن کرده، به طوری که روی پارچه رو به روی تان قرار داشته باشد.

سپس نوار توری مناسب رنگ پارچه انتخاب کرده و آن را با استفاده از سوزن ته گرد روی پارچه قرار داده و ثابت نگهدارید. اکنون، لبه را زیر چرخ خیاطی گرفته و با نخ همرنگ کار، نوار توری را روی کار محکم و ثابت کنید (تصاویر 5 ،6 و 7).

زیرانداز حوله ای

زیرانداز حوله ای

زیرانداز حوله ای

نکته

برخی از افراد از رنگ کردن پارچه و یا نوار طبق دلخواه خود لذت می برند. اگر شما هم دوست دارید، نوار مورد استفاده برای لبه دوزی، رنگ دلخواه تان را داشته باشد.

می توانید یک قوطی رنگ مخصوص رنگ کردن پارچه خریداری کنید و با انتخاب نواری از جنس پارچه نخی، آن را رنگ کنید. سپس دورادور زیرانداز حوله ای تان را نوار دوزی کنید (تصویر 8).

زیرانداز حوله ای

زیرانداز آماده است و می توانید وقتی کنار ساحل می روید، از آن استفاده کنید (تصویر 9).

آموزش دوخت زیراندازهای حوله ای برای کودک

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از زندگی آنلاین-/ ر
برچسب :
نظرات
وبگردی