نمناک سبک زندگیروابط عاطفی دوران نامزدی و گفتگوهای عاشقانه
دوران نامزدی ، استرس نزدیک عروسی
در شرایط بحرانی دوران نامزدی دختر و پسر باید شرایطی را برای خود فراهم کنند که با نامزدشان تنها بوده و در مورد موضوعات شیرین و دوست داشتنی و زندگی زیبای آینده شان صحبت نمایند.

چند نکته که باید درمورد اضطراب اوآخر دوران نامزدی بدانید

همیشه در ابتدای دوران نامزدی چون افراد تازه با یکدیگر آشنا شده اند سعی و اهتمام اصلی خود را در دادن و گرفتن اطلاعات می کنند. در واقع آنها در غالب صحبتهای مختلف و متنوع خود یکسری اطلاعات از خود به فرد مقابل انتقال می دهند و در پاسخ و صحبتهای وی اطلاعاتی از او می گیرند. همین امر باعث آشنایی طرفین از یکدیگر و رسیدن به شناخت کامل و جامع آنها از هم می شود. اما هر چه به سمت پایان دوران نامزدی پیش می رویم شناخت افراد از یکدیگر بیشتر و اطلاع دهی و آگاهی گیری شان از هم کمتر می شود.
معمولا ماه های پایانی دوران نامزدی برای خانواده ها به خصوص دختر خانم و آقا پسر دورانی پر از استرس و اضطراب است. علت اصلی این امر هم نزدیک شدن به موعد ازدواج و سرشلوغی آن دوران من باب تدارک امورات ازدواج، تهیه مسکن، جهیزیه و ... می باشد. همین دل مشغولیهای فراوان باعث ایجاد اضطراب در طرفین و کم صحبتی آنها و پناه بردن به غار تنهایی شان به خصوص در مورد آقایان می گردد.

نامزدی

راه حل های استرس عروسی 


راه حل:

1.حفظ یکدلی و یکرنگی و درک متقابل:
دختر خانم و آقا پسری که این دوران را سپری می کنند باید جهت کاهش تنش های خود و ارتقا همبستگی شان، سعی کنند یکدیگر را به خوبی درک کرده و پشت به پشت هم مشکلات را حل نمایید. آنها باید به این امر توجه نمایند که اختلاف و درگیری و تضادشان در این مسائل نه تنها مشکلی از آنها حل نمی کند بلکه کوله بار مشکلاتشان را سنگینتر و رسیدن به مقصد را برایشان سختر می نماید. در حالیکه یکدلی و یکرنگی زن و مرد تنها سلاح آنها در مقابل مشکلات زندگی محسوب می گردد.
 
2. خانم ها نیاز به گفتگو دارند:آقایان باید توجه داشته باشند که برای خانم ها گفت و گو نشان دهنده دلبستگی، علاقه و محبت فرد مقابل و وسیله ای جهت خالی شدن و تخلیه روانی از مشکلات است در حالیکه در مورد مردها چنین نیست. به همین دلیل مردها باید سعی کنند جهت کاهش اضطراب های روحی و روانی همسرشان در این دوران با وی صحبت کرده و اجازه سخن گفتن به وی را نیز بدهند.
 
3. غار تنهایی مردان:خانم های عزیز نیز باید توجه داشته باشند که آقایان وقتی با کوهی از مشکلات مواجه می شوند نیاز به تنهایی دارند به همین دلیل در اصطلاح روانشناسی به غار تنهایی شان پناه می برند تا بتوانند مشکلات را بپذیرند و راه حلی برای آنها پیدا کنند. به همین دلیل در این دوران نیاز به تنهایی و سکوت دارند و توقع دارند همسرشان آنها را درک نموده و به حال خود رها نماید. آگاهی نسبت به این امر و رعایت آن توسط خانم ها باعث می شود که نامزدشان به سرعت به سمت آنها بازگشته و همان فرد سابق با روحیه و توانی مضاعف به میدان باز گردد.
 
4.  ابتکار عمل:در شرایط بحرانی دوران نامزدی دختر و پسر باید ابتکار عمل را در دست گرفته و سعی نمایند شرایطی را برای خود فراهم کنند که با نامزدشان تنها بوده و در مورد موضوعات شیرین و دوست داشتنی و زندگی زیبای آینده شان صحبت نمایند. خارج شدن از دنیای سخت امروز و توجه به دنیای زیبای پیشرو آنها را نسبت به زندگی و آینده شان امیدوارتر کرده و در مقابل مشکلات توانمندتر می سازد.

دوران نامزدی و گفتگوهای عاشقانه

دوران نامزدی و گفتگوهای عاشقانه
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 216
برگرفته از تبیان
این مطلب مفید بود ؟ 196 20
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف