طرز تهیه دونات خانگی با شهد مخصوص
قبل از هرچیز موادتان را یک ربعی بیرون یخچال بگذارید تا دمای محیط را بگیرد و خیلی سرد نباشد و با توجه به نکات دیگر “دونات خانگی با شهد مخصوص” را به بهترین نحو درست کنید.

مواد لازم برای دونات خانگی با شهد مخصوص

  • شیر گرم :یک فنجان
  • شکر :1/4 فنجان
  • تخم مرغ بزرگ :2 عدد
  • کره :کاملا نرم شده یک فنجان
  • آرد :4 فنجان
  • پودر خمیر مایه فوری :یک قاشق غذاخوری
  • نمک :1/4 قاشق چایخوری
  • روغن :برای سرخ کردن
دونات خانگی

طرز تهیه دونات خانگی با شهد مخصوص

قبل از هرچیز موادتان را یک ربعی بیرون یخچال بگذارید تا دمای محیط را بگیرد و خیلی سرد نباشد. شیر را هم در حد خیلی کم گرم کنید، طوری که نه داغ باشه و نه سرد. شیر را با شکر مخلوط کنید و خمیر مایه را در آن بریزید و بگذارید کنار تا عمل بیاد.

تخم مرغ ها را با چنگال به خوبی بزنید تا کاملا مخلوط شوند و کمی کف کنند.

به کره هم کمی گرما بدهید و هم بزنید تا کاملا ذوب شوند. بعد هم مخلوط تخم مرغ را به کره ذوب شده اضافه کنید. مخمر را که تا حالا باید عمل آمده باشد به مخلوط تخم مرغ و کره اضافه کنید.

آرد و نمک را هم با هم مخلوط کنید و کم کم به موادتان اضافه کنید و هم بزنید.آنقدری این کار را انجام دهید تا آرد تقریبا تمام شود و دیگر دستتان به خمیر نچسبد. توجه داشته باشید که آرد بیش از حد به خورد خمیرتان نرود و خمیرتان نرم شود.

بعد خمیر را در ظرفی که چرب کردید بگذارید و رویش را بپوشانید و 8 ساعت در یخچال بگذارید تا استراحت کند و یا اگر عجله دارید یکی دو ساعت در جای گرم بگذارید تا ور بیاید.

بعد از اینکه خمیر ور آمد و حجمش زیاد شد در سطح آرد پاشی شده خمیر را پهن کنید و با قالب گرد و یا چیزی مثل لیوان دایره هایی را جدا کنید و با قالب کوچکتر وسطش را هم قالب بزنید تا حلقه ایجاد شود.

بعد هم روغن را بگذارید تا داغ شود و حلقه ها را یکی یکی بگذارید در روغن داغ و روی دمای متوسط اجازه دهید تا کاملا سرخ شوند. مراقب باشید که دونات ها بیش از حد سرخ نشوند چون در این صورت سفت می شوند.

دایره های وسطش رو هم جداگونه بذارید تا سرخ شوند. بعد از سرخ شدن بگذارید تا کمی خنک شوند و روغنش را هم با دستمال بگیرید و داخل شهد قرار دهید و یک طرفش شهدی شود کافیست.

طرز تهیه شهد دونات

همه مواد را با هم مخلوط کنید و به مدت 10 دقیقه روی حرارت بگذارید تا شکر کاملا حل شود. بعد هم اجازه دهید تا کاملا خنک شوند و دونات ها را بعد از سرخ کردن و کمی خنک شدن، یکی یکی درون شهد بگذارید.
نکته
اگر دوست داشتید می توانید دونات را به جای شهد، در شکلات ذوب شده با کره بندازید تا شکلاتی شوند.
طرز تهیه شهد دونات خانگی

نکات تکمیلی در مورد دونات خانگی با شهد مخصوص

دونات خانگی با شهد مخصوص جزو کیک و شیرینی - انواع کیک میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 1 ساعت و
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30دقیقه میباشد .
دونات خانگی با شهد مخصوص را می توانید در وعده میان وعده - دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 10 نفر مناسب میباشد .

دونات خانگی با شهد مخصوص را با این روش تهیه کنید

4.848
این مطلب مفید بود ؟462
برگرفته از برترینها/ ش
برچسب :
نظرات
وبگردی