نمناک اخبارسیاست نظر نهایی دونالد ترامپ در مورد برجام لو رفت!
دونالد ترامپ برجام ، نقض برجام توسط امریکا
دونالد ترامپ برجام را هم چنان به عنوان موضوعی جدی برای خود بررسی می کند ، مقامات مورد استناد آسوشیتدپرس که خواسته اند نامشان فاش نشود نظر رئیس جمهور آمریکا را در این مورد بیان کردند.
تاریخ انتشار : 21 مهر 1396

نظر دونالد ترامپ در مورد برجام چیست؟

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» به نقل از منابع آگاه نوشته است که رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در مورد ایران، برجام را در تضاد با منافع ایالات متحده توصیف می کند، اما خواستار بازگشت تحریم ها نمی شود.
خبرگزاری «آسوشیتدپرس» روز پنج شنبه به نقل از منابع آگاه جزئیاتی از سخنرانی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در مورد ایران که قرار است فردا انجام شود، منتشر کرده است.
مقامات دولت آمریکا به این خبرگزاری گفته اند که ترامپ در این سخنرانی انتقادی، برجام را در تضاد با منافع امنیت ملی ایالات متحده اعلام خواهد کرد.
آسوشیتدپرس نوشته است:«این مقامات می گویند سخنرانی ترامپ ضمن تشریح کمبودهای توافق هسته ای، به مجموعه ای از فعالیت های مشکل زای غیرهسته ای ایران نیز می پردازد. این موارد شامل برنامه موشک های بالستیک، حمایت از "بشار اسد" رئیس جمهور سوریه، جنبش حزب الله لبنان و دیگر گروه هایی است که منطقه را بی ثبات می کنند.»

دونالد ترامپ برجام

آیا دونالد ترامپ برجام را نقض می کند یا خیر؟

مقامات مورد استناد آسوشیتدپرس که خواسته اند نامشان فاش نشود، همچنین گفته اند که ترامپ در این سخنرانی خواستار بازگشت تحریم های هسته ای نخواهد شد، اما از کنگره خواهد خواست با تصویب طرحی، رویکرد جدید دولت در قبال ایران را تکمیل کند.
پایگاه «اکسیوس» هم به نقل از منابع آگاه نوشته است که ترامپ در این سخنرانی بیشتر بر فعالیت های غیرهسته ای ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متمرکز خواهد بود.
بر اساس یک مصوبه کنگره، رئیس جمهور آمریکا موظف است هر 90 روز یکبار در گزارشی به کنگره دو موضوع را تائید کند:اینکه ایران به توافق هسته ای پایبند بوده و اینکه ادامه اجرای برجام در جهت منافع آمریکا است.
گفته می شود که ترامپ که برجام را «مایه شرمساری» آمریکا خوانده بود، از اینکه باید هر سه ماه یکبار گزارشی در حمایت از این توافق ارائه کند، ناخرسند است و قصد دارد با بیان اینکه توافق به نفع آمریکا نیست، از صدور تائیدیه خودداری کرده و پرونده توافق را به کنگره بفرستد.
در صورت این اقدام، کنگره 60 روز زمان خواهد داشت تا در مورد احیا یا عدم احیای تحریم های رفع شده ذیل برجام، تصمیم گیری کند. تاکنون چند عضو جمهوری خواه سنا اعلام کرده اند که مخالف خروج آمریکا از توافق هستند.

نظر نهایی دونالد ترامپ در مورد برجام لو رفت!

نظر نهایی دونالد ترامپ در مورد برجام لو رفت!
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 8
برگرفته از فارس /ن
این مطلب مفید بود ؟ 8 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف