نمناک اخبارورزشی فیفا دوپینگ بازیکن عراق را تایید کرد
دوپینگ ، جام ملت های آسیا
فیفا نتیجه دوپینگ بازیکن عراق را در مسابقات جام ملتهای آسیا 2015 در برابر ایران تائید کرده و حضور این بازیکن را در مسابقه غیر قانونی دانست.
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1393

در مسابقات جام ملتهای آسیا که بین دو تیم ملی فوتبال ایران و عراق در 3 بهمن برگزار شد، یکی از بازیکنان تیم عراق به صورت غیرقانونی در این رقابت شرکت کرده بود.

فیفا با ارسال نامه ای، دوپینگی بودن بازیکن تیم ملی عراق را تایید کرده است. با این حال ابهاماتی در مورد احتمال تغییر نتیجه دیدار با ایران وجود دارد.

فیفا در نامه ای که به فدراسیون فوتبال فرستاده، دوپینگی بودن علا عبدالزهرا را تایید کرده است. به همین دلیل احتمال محرومیت تیم عراق و اعلام نتیجه به سود تیم ملی فوتبال ایران وجود دارد.
 
تایید دوپینگ بازیکن عراق
 
گفته می شود تست دوپینگ علا عبدالزهرا بازیکن پیشین تراکتورسازی مثبت بوده و این موضوع به اطلاع فیفا هم رسیده بود. به همین دلیل حضور وی در تیم ملی عراق برابر ایران غیرقانونی بوده است.
قائم مقام دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران ، دکتر طباطبایی درباره نتیجه این اعتراض گفت:همه مدارک را در اختیار آقای کفاشیان گذشته ایم و فدراسیون هم به کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه داده است و باید فیفا ظرف امروز یا فردا از فدراسیون فوتبال عراق نحوه محرومیت و مجازات این بازیکن سوال کند. ماده ممنوعه ای که عبدالزهرا استفاده کرده متیل هگزانامین بوده است و حداقل محرومیت او شش ماه و حداکثر دو سال است که بعید می دانم عراقی ها برای او در نظر گرفته باشند و تخلف فدراسیون عراق مشخص است.
دکتر طباطبایی با اشاره به قوانین فیفا در این مورد گفت:قوانین فیفا در این مورد سخت گیرانه است حتی می تواند تیم ملی عراق را در صورت اثبات این موضوع از جام ملت ها حذف کند.

فیفا دوپینگ بازیکن عراق را تایید کرد

فیفا دوپینگ بازیکن عراق را تایید کرد
:
امتیاز : 4.7 تعداد رای : 117
برگرفته از مهر-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 111 6
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف