نمناک سرگرمیگوناگون ساخت دوچرخه باورنکردنی با چوب + تصاویر
دوچرخه ، کشاورز
کشاورز چینی برای رفت و آمد به مزرعه خود دوچرخه ای ساخته که تنها از چوب برای ساخت آن استفاده کرده است.

دوچرخه ساخته شده از چوب!

همه اجزای این دوچرخه چوبی تنها از چوب درست شده است،کشاورز چینی برای رفت و آمد به مزرعه خود دوچرخه ای ساخته که تنها از چوب برای ساخت آن استفاده کرده است.

 

 

دوچرخه چوبی

 

ساخت دوچرخه چوبی

این کشاورز که «He Yong» نام دارد، می گوید:در دوچرخه ای که ساخته ام حتی به اندازه سر سوزنی از آهن بهره نگرفته ام؛ زنجیر دوچرخه ام را نیز با چوب ساخته ام».این دوچرخه تا وزن 100 کیلوگرم را پشتیبانی می کند.

دوچرخه چوبی
دوچرخه ساخته شده از چوب

 

 

دوچرخه چوبی  

 

رفت و آمد کشاورزی با دوچرخه چوبی

تاریخچه اولین دوچرخه چوبی!

دشوار است تصور کنید که در عهد عتیق مردم سوار دوچرخه می شدند، با این همه یافتن های باستان شناسی حاکی از این واقعیت است. باور نکردنی است که بیش از دو هزار سال پیش در مصر، بابل و ایتالیا دوچرخه وجود داشته است. این دوچرخه های ابتدایی با فشار پا حرکت می کردند و راهی برای فرمان دادن آنها وجود نداشت.

در سال1816 مردی فرانسوی به نام «نیپس» دوچرخه فرمان دار ساخت. این وسیله نوین که «سلرپید» خوانده می شد، همه چیز از جمله چرخهایش چوبی بود.

نخستین دوچرخه واقعاً قابل راندن در سال 1839 توسط «کرک پاتریک مک میلان» اسکاتلندی ساخته شد. این وسیله که مخترعش آن را «اسب تفریحی» می خواند، بدون پا زدن راننده حرکت می کرد:یک جفت میل لنگ که با محور به چرخهای عقب وصل شده بود با فشار پا دوچرخه را راه می انداخت.

در سال 1871 یک انگلیسی به نام «جیمز استارلی» وسیله ای اختراع کرد که سرانجام به صورت دوچرخه «معمولی» درآمد. این وسیله دارای یک چرخ جلوی عظیم بود و دو رکاب مستقیماً به مرکز چرخ نصب می شد. همان طور که می توانید مجسم کنید، این دوچرخه «معمولی» وسیله بسیار نامطمئنی بود:هر گونه کوششی برای ترمز کردن، بخصوص در سرازیری امکان داشت که سوار را از روی دسته فرمان به پایین پرت کند و چند بار زمین خوردن جزء پذیرفته شده ای از دوچرخه سواری روزانه بشمار می آمد.

در سال 1874، «اچ. جی. لاوسن» وسیله ای طرح کرد که خودش آن را دوچرخه «امن» می خواند. دوچرخه امن که به کمک زنجیر رانده می شد و چرخ های هم اندازه داشت، پیشگام دوچرخه امروزی بود.

روی دوچرخه ام مثل هر اختراع دیگر، بارها افرادی دست به تجربه هایی هم از نظر طرح و همه از جهت ساخت زده اند که گاه نتایج عجیب و خاصی داشته است. مثلاً درازترین دوچرخه ای که تا کنون ساخته شده، وسیله ای بود که ده نفر روی تنه آن جا می گرفتند. این دوچرخه حدوداً 9/6 متر درازا و 16 کیلو گرم وزن داشت.

یکی از دوچرخه های غیر معمولی همان بود که «جیم برادی» مشهور به «جیم الماس» به «لیلیام راسلن» ستاره سینما هدیه داد. این دوچرخه که ده هزار دلار قیمت داشت، دارای روکش طلا، دسته فرمان صدف و اسپک های مرصع به الماس، زمرد، یاقوت و عقیق بود.

با دوچرخه عملیات جدید و جالب توجه متعدد انجام گرفته است. مثلاً، مردی به نام «تامس استیونس» با دوچرخه دور دنیا را طی کرد. استیونس در آوریل 1884 سانفرانسیسکو را ترک گفت، با دوچرخه پهنه ایالات متحده را پیمود، با کشتی به اروپا رفت و سرتاسر اروپا و آسیا را با دوچرخه در نوردید؛ از اقیانوس آرام با کشتی گذشت و سه سال پس از ترک سانفرانسیسکو به آن شهر بازگشت.

اشخاص زیادی با دوچرخه سرتاسر ایالات متحده را پیموده اند. جوانترین دوچرخه سواری که اقدام به این کار کرد، «بکی گارتن» یازده ساله بود که روز 22 ژوئیه 1973، به باستن ماساچوست رسید. وی در 6 ژوئن همان سال از المپیا، واقع در ایالت واشنگتن حرکت کرده بود.

بالاترین حد نصاب سرعت به دست آمده با دوچرخه، تقریباً 225 کیلومتر در ساعت است.این رکورد را دکتر «آلن ابوت» اهل سان برنادینوی کالیفرنیا بر جای گذاشت. وی پشت یک بادشکن عظیم که بر یک اتومبیل سریع السیر نصب شده بود، رکاب می زد.

علاوه بر این حد نصاب سرعت با دوچرخه، رکورد آهسته ترین رکاب زنی هم وجود دارد. این رکورد را «تی. میتسویشی» اهل توکیو در سال 1956 به دست آورد. آقای میتسویشی دوچرخه ای را به مدت پنج ساعت و بیست و پنج دقیقه سوار بود بدون آنکه حرکت کند. این سرعت صفر کیلومتر در ساعت را صرفاً با حفظ تعادل دوچرخه از طریق رکاب زدن به عقب و جلو کسب کرد.

ساخت دوچرخه باورنکردنی با چوب + تصاویر

ساخت دوچرخه باورنکردنی با چوب + تصاویر
:
امتیاز : 3.3 تعداد رای : 3
برگرفته از باشگاه خبرنگاران - روزامه - / ل
این مطلب مفید بود ؟ 2 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف