نمناک بهداشت و سلامتورزش و سلامت روش های دویدن با سرعت هرچه تمام
دویدن ، دویدن حرفه ای
دویدن ورزشی پرفایده و کم هزینه است . هرکسی بدون داشتن مربی و تخصص خاص می تواند هر روز دقایقی را برای انجام ورزش دو صرف کند. برای تمام این افراد ترفندهایی مجود دارد تا سریعتر و درست تر بدوند.

ترفندهای مهم دویدن با سرعت بالا

دویدن به طور مداوم آسان نیست. به همین دلیل خیلی از افراد پس از مدتی دویدن، این عادت را کنار می گذارند. با ادامه دویدن و غالب شدن بر تنبلی، اراده افزایش می یابد پس برای رسیدن به این هدف باید اصول و ترفندهای آن را شناخت .شاید شما نیز سوالاتی در مورد بهتر دویدن و روش های آن در ذهن داشته باشید. اینکه چه لباسی برای اینکار پوشیده شود؟ در چه ساعت هایی می توان دوید؟ بعد از دویدن چه کارهایی باید انجام داد. در این مقاله قصد داریم ترفندهایی را برای بهتر دویدن در اختیار شما قرار دهیم.

15 ترفند موثر در دویدن سریع

1.هر روز بدوید:
مداومت در انجام یک کار کلید اصلی برای موفقیت است. دویدن روزانه به بدن شما کمک می کند چربی سوزی بهتری داشته باشد. همچنین این کار باعث افزایش قدرت ذهنی شما نیز خواهد شد.

2.دلیلی برای دویدن پیدا کنید:
برای اینکه انگیزه کافی برای دویدن داشته باشید باید دلیل خوبی پیدا کنید. مثلا افرادی که با بیماری های سخت همچون سرطان دست و پنجه نرم می کنند برای اینکه زندگی بهتر و بیشتری داشته باشند روزانه به انجام تمریناتی همچون دویدن روی می آورند. شما نیز باید دلیل خوبی برای دویدن داشته باشید.

دویدن

به دویدن عادت کنید

3.مثبت اندیش باشید: 

زمانی که دویدن خود را به پایان رساندید، احساس شادی و سرزندگی داشته باشید. اینکار باعث می شود بیشتر از پیش انگیزه داشته باشید و خطر صدمه دیدن را نیز کاهش خواهد داد. 

4.استراحت کنید: 
سعی کنید بعد از هر تمرینی استراحت کافی داشته باشید در غیر اینصورت قادر به ادامه کار نخواهید بود. جوراب ها و کفش خود را دربیاورید و زمانی را به استراحت اختصاص دهید. 

5.زمان مناسب خود را تشخیص دهید:
یک برنامه هفتگی برای خود تهیه کنید و از خودکارهای رنگی برای گذاشتن علامت استفاده کنید. رنگ زرد برای هیجان انگیز، رنگ نارنجی برای خوب و رنگ قرمز به معنای بد. این یک روش بصری برای یافتن بهترین زمان برای تمرین است. به عنوان مثال اگر در یک دوره زمانی رنگ نارنجی و قرمز زیاد بود باید زمان تمرین را تغییر دهید یا از تمرینات سبک تر استفاده کنید.

6.سعی کنید همیشه انعطاف پذیری بدن خود را حفظ کنید:
شما می توانید سه بار در هفته از فوم رولر برای بهبود انعطاف پذیری بدن خود استفاده کنید. این وسیله به شما کمک می کند صدمات بدن را کاهش دهید.

7.کمتر لباس بپوشید:
سعی کنید به هنگام دویدن لباس کمتری بپوشید. زمانی که در حال دویدن هستید دمای بدن شما بالاتر می رود و همین امر ممکن است باعث توقف شما گردد.

8.مقایسه کردن را فراموش کنید: 
خودتان را تنها با خودتان مقایسه کنید. همیشه در اطراف شما افرادی وجود دارند که سریع تر و بهتر می دوند اما بهتر است بر روی توانایی های خود تمرکز کنید. 

9.تمرین هوشمندانه ای داشته باشید:
برای اینکه بدن قوی داشته باشید باید زمانی را برای بازسازی بدن اختصاص دهید. روزهای آسان را با روزهای سخت ترکیب کنید. سعی کنید فشار زیادی بر روی بدن وارد نکنید.

10.خوردن نوشیدنی های الکلی را متوقف کنید: 

مصرف نوشیدنی های الکلی می تواند کیفیت خواب و سطح آب بدن را کمتر کند. بنابراین تا جایی که می توانید مصرف نوشیدنی الکلی را کم کنید. 

11.یک فنجان قهوه بنوشید:
برای افرادی که به طور مداوم می دوند، نوشیدن یک فنجان قهوه می تواند تمرین را آسان تر کند. کافئین موجود در قهوه به سوخت کالری بیشتر کمک می کند. شما می توانید به ازای هر کیلوگرم از وزنتان 3 میلی گرم کافئین مصرف کنید.

دویدن

دویدن صحیح و سریع

12.یک دونده اجتماعی باشید: 

دویدن نیز می تواند بخشی از یک فعالیت اجتماعی باشد. شما می توانید اینکار را به همراه سایر افراد انجام دهید. 

13.در مورد شیب ها هوشیار باشید: 
در تپه ها هرگز سرعت خود را بیشتر نکنید اینکار باعث آسیب به زانوها خواهد شد. 

 14.در مورد دویدن با سایر افراد صحبت کنید:
در مورد اهداف خود با دیگران صحبت کنید. پست های خود را در شبکه های اجتماعی قرار دهید. از افراد بخواهید نظرشان را بیان کنند.

15.قبلا مسابقاتی را برای خود ترتیب دهید:
بهتر است یک مسابقه طولانی را تنظیم کنید و در آن شرکت نمایید. رد شدن از خط پایان می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

دویدن ، اصول دویدن صحیح و سریع

روش های دویدن با سرعت هرچه تمام
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9
برگرفته از عصر ایران /ن
این مطلب مفید بود ؟ 7 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف