نمناک اخبارسیاست آیا دکتر ظریف رئیس جمهور می شود؟
ظریف،وزیر خارجه،رئیس جمهور،کاندیدا ریاست جمهوری ، دکتر ظریف
دکتر محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه در گفتگویی پیرامون جناح گیری های سیاسی توضیحاتی ارائه کرد.
تاریخ انتشار : 27 اسفند 1394

جناح گیری های سیاسی دکتر ظریف 

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه گفت:من هیچ وقت خودم را در این قالب بندی های سیاسی داخلی تعریف نکردم.

وی ادامه داد:دیدگاهی من معلوم است و زیاد هم تغییر نکرده ، یعنی دوستان اصلاح طلب و اصولگرا در طول 30 سال گذشته رفت و برگشت هایی در دیدگاه هایشان داشته اند.
 
دکتر محمدجواد ظریف
ظریف با اشاره به اینکه شاید اینکه آدم بتواند متحول شود خوب باشد و من یکسری باورهایی دارم و یک رشته نگرش هایی هم به حوزه خودم دارم عنوان داشت :در حوزه های دیگر هم تخصص ندارم و اظهارنظر هم نمی کنم ، شاید اصلا از من ندیده باشید که در حوزه های دیگری غیراز سیاست خارجی اظهار نظری کرده باشم.

وزیر امورخارجه تصریح کرد:بخاطر اینکه تخصصی ندارم معتقدم دنیای امروز به شدت حرفه ای و تخصصی است و من در یک حوزه درس را تا حد دکتری خوانده ام؛ 30 سال تا 35 سال سابقه کاری اش را هم دارم.

وی ادامه داد:فهمیده ام که من تازه در این حوزه ای که کارکردم خیلی مجهولات دارم چه برسد به حوزه هایی که نه درسش را خوانده ام و نه روی آن کار کردم و بنابراین فقط در حوزه خودم اظهارنظر کردم و آن اظهارنظر هم کارشناسی و تخصصی بوده است.

وزیر خارجه یاد آور شد:تلاش کردم که گرفتار خطوط سیاسی نشوم و احساس خوبی هم می کنم؛ ضمن اینکه معتقدم وزارت خارجه طبق اساسنامه اش، کارشناسان و مسئولانش باید غیرحزبی باشند و حزبی شدن مغایر با پیگیری منافع ملی است که در وزارتخارجه ضرورت دارد.

ظریف گفت:البته ممکن است خیلی ها مخالف این دیدگاه من باشند ولی فعلا که ماده 84 اساسنامه ما حرف بنده را تأیید می کند.

وزیر امورخارجه در رابطه با نامزد نشدن برای ریاست جمهوری اظهار داشت:بخاطر اینکه من این کار را بلدم و آن کار را بلد نیستم.

ظریف در پاسخ به اینکه نمونه هایی بوده اند که از حوزه سیاست خارجی وارد این کار شده اند خاطرنشان کرد:ممکن است نمونه های زیادی داشته باشیم که افراد وارد سیاست خارجی هم شده ، بدون اینکه تخصصی داشته باشند؛ ولی دلیل نمی شود که بنده هم همان کار را بکنم و بازهم نمی گویم من کار درستی می کنم ولی من اعتقادم این است که فقط کاری را که بلدم را انجام دهم تازه همان را هم خیلی مطمئن نیستم.

ظریف ، جناح گیری های سیاسی دکتر ظریف

آیا دکتر ظریف رئیس جمهور می شود؟
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 6
برگرفته از ماهنامه مثلث - /م
این مطلب مفید بود ؟ 5 1
برچسب ها :
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف