نمناک دنیای مددکوراسیون منزل دکوراسیون اتاق خواب شیک مدرن به رنگ فیروزه ای
اتاق خواب ، فیروزه ای
در این مطلب می خواهیم نمونه عکس های زیبایی از طراحی رنگ های مختلف در اتاق خواب را به شما نشان دهیم تا با ایده گرفتن از آن ها، انتخاب مناسبی برای رنگ اتاق خواب خود داشته باشید.

استفاده از رنگ فیروزه ای در دکوراسیون اتاق خواب های شیک و مدرن

اتاق خواب محل استراحت و کسب آرامش است. از همین کلمه ی آرامش پیداست که طراحی دکوراسیون اتاق خواب در قسمت انتخاب رنگ و لوازم به علاوه چیدمان و انتخاب اکسسوارهای مختلف، همگی در ایجاد این آرامش روانی سهیم هستند پس اول از همه رنگ اتاق خواب خودتان را انتخاب کنید.

فکر نکنید که حتما رنگ اتاق خواب بایستی سفید و یا رنگ شاد دیگری باشد چرا که بسیاری از روحیات با تماشای رنگ های مانند فیروزه ای خاکستری و طوسی درکنار رنگ های روشن آرامش می گیرند به همین خاطر این بخش از دکوراسیون اتاق خواب را به این افراد اختصاص داده ایم.

در چند سال اخیر میزان استفاده از رنگ فیروزه ای در دکوراسیون افزایش چشم گیری داشته است. این رنگ جذابیت خاصی دارد که در هیچ رنگ دیگری دیده نمی شود، بعلاوه خیلی راحت و سریع با هر دکوراسیونی مچ می شود. بنابراین بدون اینکه نگران ظاهر و چیدمان اتاق خود باشید، با خیال راحت می توانید این رنگ را در هر قسمت و به هر میزانی که می خواهید استفاده کنید. اما وقتی نوبت به انتخاب سایه ها و تناژهای رنگ فیروزه ای می رسد، ممکن است خود را در سردرگمی و شک و تردید ببینید چرا که فیروزه ای، زیر مجموعه بسیار وسیعی دارد.

برای اینکه انتخاب راحت تری داشته باشید یهتر است قبل از انتخاب رنگ نگاهی به مدل ها و نحوه اجرای رنگ فیروزه ای در دکوراسیون اتاق های منزل بیاندازید. با این کار حداقل ایده و آگاهی بیشتری در اختیارتان قرار می گیرد و براساس این آگاهی راحت تر می توانید سایه مورد نظرتان را انتخاب کنید. مثلا برخی از دکوراسیون ها قسمت کمد و قفسه های اتاق خواب را به رنگ فیروزه ای در می آورند در حالی که باقی قسمت های اتاق سفید رنگ است، سپس رنگ این قسمت را با روتختی و روبالشی به رنگ فیروزه ای ترکیب می کنند و دیزاینی شیک و با کلاس بوجود می آورند. بنابراین اگر با دقت نگاه کنید، نکات مفیدی عایدتان خواهد شد.

اتاق خواب

مثالی که در بالا زدم در شکل اول پایین بخوبی اجرا شده است. همانطور که مشاهده می کنید، کمد دیواری توکار پشت تخت خواب به رنگ آبی فیروزه ای درآمده و استفاده هوشمندانه ای از فضا شده است. نکته جالب دیگر لوستری شیکی است که درست بالای تخت خواب نصب شده، خود تخت خواب نیز بسیار زیبا با روتختی و روبالشی های فیروزه ای تزیین شده است. اتاق خواب دوم اما تمام دیوارها و حتی سقف را یکدست به رنگ فیروزه ای تزیین کرده است. در مقابل تمام مبلمان و وسایل دوری اتاق نیز به رنگ روشن و سفید انتخاب شده اند تا به زیبایی هر چه تمام تر در زمینه تیره اتاق خودنمایی کنند.

اتاق خواب

اتاق خواب

اتاق خواب

اتاق خواب

در ابتدای مطلب عرض کردم که رنگ فیروزه ای سایه های و تناژهای مختلف زیادی دارد. یکی از این سایه های تاریک را در شکل اول پایین مشاهده می فرمایید. در این اتاق خواب علی رغم مساحت کم از سایه تیره رنگ فیروزه ای استفاده شده اما سقف و درب و تخت خواب با رنگ سفید تزیین شده اند تا فضای اتاق خیلی تاریک دیده نشود. نتیجه این کار خلق محیطی شیک و با کلاس و در عین حال گرم و رمانتیک شده است. اتاق خواب دوم دقیقا خلاف مدل اول عمل کرده، در اینجا با اینکه فضا بزرگ تر است، اما از رنگ روشن فیروزه ای استفاده شده است البته در عوض کفپوش اتاق خواب کاملا تیره است.

اتاق خواب

اتاق خواب

اتاق خواب

اتاق خواب

اتاق خواب بعدی یکی از زیباترین سایه های رنگ فیروزه ای در دکوراسیون کلاسیک را بکار گرفته است. همانطور که در شکل اول پایین مشاهده می کنید همه چیز این اتاق سرجایش است. رنگ که حرفی برای گفتن نمی گذارد. لوستر سقفی و لامپ دیواری کریستالی به کلاس دکوراسیون افزوده است و در نهایت تخت خواب امروزی با تاج بلند، دیزاین این اتاق خواب را به سر حد کمال رسانده است. در اینجا بازهم می بینید که رنگ فیروزه ای چقدر خوب با رنگ سفید ترکیب می شود. در اتاق خواب بعدی از سایه روشن فیروزه ای در کنار مبلمان چوبی تیره رنگ ساخته شده از چوب درخت گیلاس استفاده می کند.

اتاق خواب

اتاق خواب

اتاق خواب

اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب زیر پوشیده در ابریشم و ساتن و همینطور یک رنگ آبی یخی بسیار زیبا و لوکس است. تخت خواب و تمامی مبلمانی که در این اتاق جلب توجه می کنند، تاثیر گذاری خود را مدیون رنگ زمینه ای آرامش بخش هستند که چشم ها را به آرامی به سمت سایر عناصر جذاب اتاق راهنمایی می کند. اتاق خواب دوم در پایین برخلاف مدل اول دیزاینی کاملا ساده و مدرن دارد. ترکیب رنگ سفید و رنگ فیروزه ای در دکوراسیون این اتاق خواب، در کنار دو عدد لامپ آباژور زیبا همه چیز را خواستنی و کافی نشان می دهد.

اتاق خواب

اتاق خواب

اتاق خواب

اتاق خواب

و در نهایت می رسیم به یک نکته ضروری، همانطور که در عکس ها مشاهده کردید، همه اتاق خواب ها علاوه بر استفاده از رنگ زیبا (در اینجا آبی فیروزه ای) ، از لوازمی با طراحی دقیق و مطابق با دکوراسیون بهره می بردند. همه جذابیت دکوراسیون یک اتاق خواب به رنگ آن نیست، حضور عناصر کم اهمیتی مانند لوستر سقفی، میز پاتختی، تابلو نقاشی گاهی اوقات می تواند بیشترین تاثیر گذاری را در دکوراسیون داخلی داشته باشد. عناصر بزرگ تر مانند تخت خواب به اندازه کافی در راس توجه قرار می گیرند اما چیزی که کمتر به آنها توجه می شود، نوع تزیین آنهاست، مسلما نوع روتختی و روبالشی و حتی نوع چیدمان آنها بروی تخت خواب نیز می تواند کمک بسیار زیادی به زیبایی دکوراسیون اتاق خواب کند.
 
اتاق خواب
 
اتاق خواب
 
اتاق خواب
 
اتاق خواب
 
اتاق خواب
 
اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب شیک مدرن به رنگ فیروزه ای

برگرفته از اتاق -/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 8 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف