دکوراسیون خانه اجاره ای
دکوراسیون خانه اجاره ای هم میتواند ایده آل و شیک باشد, در ادامه 9 نکته برای زیباتر شدن دکوراسیون خانه مستاجرها معرفی میکنیم.

تزیین دکوراسیون خانه اجاره ای

حتما شما تا به حال قصد داشته اید فضای خانه تان را تزیین کنید ولی نمی خواستید ریسک آسیب زدن به دیوار ها ، کف پوش ها و دیگر اجزای دایمی واحد اجاره شده را بپذیرید . با الهام گرفتن و خلاقیت شما می توانید راه های جذابی برای تزیین خانه خود پیدا کنید که و ضرر کمتری داشته باشید .

زمانی که قصد دکوراتیو کردن خانه ی اجاره ای خود دارید ، از تغییرات دایمی بپرهیزید و به سراغ وسایل تزیینی موقتی که به راحتی می توان آن ها را جدا کرد بروید . شروع کنید و روی چیزی که دوست دارید سرمایه گذاری کنید اما مطمئن باشید که این وسایل هنگامی که می خواهید آن مکان را ترک کنید را بر دارید و به خانه هیچ آسیبی نزنید.

دکوراسیون خانه اجاره ای

دیزاین دکوراسیون خانه اجاره ای

ما به شما 9 راه آسان و وسایل موقتی نشان می دهیم تا بتوانیم به ایده های شما شاخ و برگ بدهیم . این ها ایده های ساده ای هستند که با کمک تفکرات شما زیبا تر هم خواهند شد.

1. استفاده از تابلوهای هنری بزرگ و کاغذ دیواری های قابل تعویض برای پوشاندن فضاهای زشتی است که نمی توان آن ها را رنگ کرد..

برای کسانی که عاشق رنگ هستند و دوست دارند هر جا که زندگی می کنند آن جا را شبیه خودشان کنند و بر اساس نیازها و سلایق خود طراحی کنند هیچ چیز بدتر از این نیست که نتوانند خانه  اجاره ای خود را رنگ کنند. اما به جای پذیرش این نوع محدودیت ها، کمی خلاق باشید و از تابلوهای هنری بزرگ (می توانید آن ها را بخرید یا خودتان دست به کار شده و آن ها را بسازید) و حتی کاغذ دیواری های قابل تعویض استفاده کنید.
 
2. با استفاده از مبلمان هم می توانید رنگ را وارد خانه اجاره ای خود کنید.
در چنین موقعیتی، این که نمی توانید از رنگ در دیوارها و یا سقف خانه اجاره ای خود استفاده کنید به این معنی نیست که دست شما در ایجاد یک پالت رنگی زیبا در فضای خانه بسته است. همان انرژی که می خواهید برای رنگ کردن دیوارها یا سقف صرف کنید در مورد مبلمان به کار ببرید، و یا کمی جسورتر باشید و از پرده های رنگی و طرح دار استفاده کنید.
دکوراسیون خانه اجاره ای

تزئین دکوراسیون خانه اجاره ای

 هم چنین می توانید از قالیچه های رنگارنگ با طرح های فوق العاده جذاب استفاده کنید و یا با به کارگیری وسایل تزئینی رنگی کیفیت طراحی خانه اجاره ای خود را افزایش دهید. برای این که در نهایت از نظر بصری به فضایی یکدست و یکپارچه دست پیدا کنید بهتر است رنگ های مختلف را در قسمت های مختلف خانه خود، از بالا تا پایین و از چپ به راست، پخش کنید.
 
3. استفاده از گیاهان یکی از بهترین ها راه ها برای پنهان کردن چیزهایی است که به آن ها علاقه ندارید.
راه های زیادی برای پنهان کردن چیزهایی که در خانه های اجاره ای به آن ها علاقه ندارید وجود دارد، اما هیچ کدام از این راه ها تاثیرگذارتر و راحت تر از قرار دادن گل ها و گیاهان در جایی مناسب در خانه نیست. نکته مثبت این است که گیاهان همیشه حس و حالی سرزنده و غنی به فضای خانه می دهند و به هر حال استفاده از آن ها ایده خوب و مفیدی است.
 
4. استفاده از پرده های مناسب حس و حالی کامل و پخته به فضای خانه می دهد.
چه از دیوارهای تمام سفید خانه اجاره ای خود بیزار هستید، و چه آپارتمان شما دارای عنصری معمارانه نیست که به شما انرژی مثبت بدهد، استفاده از پرده های مناسب و زیبا می تواند ظاهر کلی اتاق شما را جذاب تر کرده و به آن جلوه ای شاد و سرزنده بدهد. به تمام جزئیات و عناصر مربوط به پرده توجه کنید؛ مثلا در مورد اندازه پرده می توانید در این مورد تصمیم بگیرید که پرده ای که انتخاب می کنید کمی بلندتر و عریض تر از چارچوب پنجره باشد تا این عنصر حضوری برجسته و گیرا در اتاق داشته باشد. هم چنین استفاده از پرده ها راهی بسیار مناسب برای اضافه کردن رنگ و طرح به فضای خانه است.
 
5. بر روی وسایلی سرمایه گذاری کنید که می توانید آن ها را با خود به خانه بعدی ببرید.
کسانی که در مورد پول خرج کردن در یک خانه اجاره ای مردد هستند باید کمی در مورد تفکر خود در این زمینه تجدید نظر کنند. بر روی وسایلی سرمایه گذاری کنید که به آن ها علاقه دارید و در ضمن می توانید آن ها را همراه خود به خانه  بعدی ببرید. فقط هنگام انتخاب این وسایل به این نکته توجه کنید که بهتر است آن ها دارای کارکردهای مختلف و سبک انعطاف پذیری باشند تا بتوانید از آن ها در خانه بعدی خود نیز استفاده کنید.
 
دکوراسیون خانه اجاره ای

چیدمان و دکوراسیون خانه اجاره ای

 6. وجود کفپوش های زشت در خانه اجاره ای به معنی از بین رفتن طراحی نیست.
نکته ای که در مورد کفپوش های بی کیفیت و گاهی زشت وجود دارد این است که درست است که نمی توان آن ها را تعویض کرد اما راه های بسیار زیادی برای بهبود ظاهر آن ها وجود دارد. از استفاده از کفپوش های موقت گرفته تا استفاده از قالیچه های بزرگ و زیبا، راه هایی هستند که می توان کفپوش های خانه را تغییر داد. اگر خانه اجاره ای شما دارای کفپوش های زشت و بی کیفیت است اصلا ناامید نشوید، راه های گفته شده را امتحان کنید و مطمئن باشید که این راه ها اثربخش و مفید هستند.
 
7. انجام برخی از تغییرات بسیار کارامد است، اما این تغییرات را از یاد نبرید.
گاهی اوقات مستاجران اولین کاری که به سرعت انجام می دهند پنهان کردن چیزهایی است که به آن ها علاقه ای ندارند. اما باید توجه داشت که می توان برخی از عناصر خانه های اجاره ای را عوض کرد و یا به جای آن ها از عناصر بهتری استفاده کرد. فقط کافی است عناصر اصلی را حفظ کرده تا وقتی می خواهید از این خانه نقل مکان کنید آن ها را سر جای خوشان بگذارید. البته بهتر است این تغییرات را جایی یادداشت کنید تا از یادتان نروند. از لوسترهای زشت و بی کیفیت گرفته تا روکش های نامناسب درهای ورودی می توان عناصر زیادی را تغییر داد. دوباره تکرار می کنیم تغییرات و نحوه نصب عناصر اصلی را از یاد نبرید تا هنگام ترک این خانه به راحتی بتوانید آن ها را سر جای خودشان بگذارید.
 
8. استفاده از فضاهای نگهدارنده در هر فضای کوچکی ضروری است.
خواه شما دارای یک کمد کوچک هستید و خواه تعداد زیادی کمد، مدتی طول می کشد تا شما بهترین فضا را برای نگهداری از وسایل خود در خانه اجاره ای پیدا کنید. این وسایل می توانند لباس های زمستانی باشند و یا حتی قابلمه و ماهی تابه. وقتی تعداد زیادی فضای نگهدارنده در خانه خود ندارید، از راه های زیادی برای ایجاد چنین فضاهایی می توانید استفاده کنید. این فضاهای نگهدارنده باید به راحتی نصب شوند و بتوانید هنگام نقل مکان از این خانه آن را با خود به خانه بعدی ببرید. اکنون در بازار گزینه های زیادی در دسترس شما هستند و شما می توانید بر اساس نیاز خود دست به انتخاب بزنید.
 
9. خانه اجاره ای خود را بر اساس سلایق خود طراحی کنید.
شرایط خانه اجاره ای خود را به دقت بسنجید و ببینید که چه تغییراتی را با توجه به توان مالی تان می توانید در آن اعمال کنید. سعی کنید فضای زندگی خود را بر اساس نیازها و سلایق خود طراحی کنید، حتی اگر این فضا متعلق به شما نباشد.

زیباتر شدن دکوراسیون خانه اجاره ای با این نکات!

52
این مطلب مفید بود ؟20
برگرفته از چاره پز - خونه ما -/ح
وبگردی