نمناک دنیای مددکوراسیون منزل ایده های خاص برای دکوراسیون خانه های بدون پنجره
دکوراسیون خانه ، خانه های بدون پنجره
متاسفانه طراحی برخی خانه ها به گونه ای است که امکان ساخت پنجره در آن وجود ندارد, در دکوراسیون خانه های بدون پنجره این نکات را رعایت کنید تا خانه ای دلباز داشته باشد.

ترفند های دکوراسیون خانه های بدون پنجره

می گویند تا زمانی که چیزی را از دست ندهی نمی توانی ارزش آن را بفهمی. این جمله در مورد پنجره ها بسیار درست است. وقتی اتاقی در خانه ما فاقد پنجره است ما نور طبیعی ورودی به داخل فضا را از دست می دهیم و فضا حالتی گرفته و کسل کننده به خود می گیرد. پنجره ها به فضا حس و حالی باز و سرزنده می دهند و باعث ورود نور طبیعی چه در روز و چه در شب به خانه ما می شوند.

طراحی و دکوراسیون خانه های بدون پنجره ی شاید در نگاه اول چالش بزرگی به نظر برسد اما گاهی با چند ترفند حرفه ای می توانید این چالش بزرگ را تبدیل به نقطه ی عطف طراحی و دکوراسیون داخلی خود کنید، و از معضل دکوراسیون خود برای ایجاد دکوراسیون منحصر به فرد تر کمک بگیرید. امروز می خواهیم شما را با ایده های دیگری برای دکوراسیون خانه های بدون پنجره آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.


قدم اول:انتخاب رنگ مناسب
 
دکوراسیون خانه

انتخاب رنگ , مهم ترین انتخاب در دکوراسیون خانه


وقتی خانه ی شما از نور طبیعی محروم است بنابراین باید از رنگ مناسب برای فضای دکوراسیون خود استفاده کنید. در دکوراسیون خانه بدون پنجره حتما توجه داشته باشید که از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضای شما را بزرگ تر و روشن تر نشان دهد همچنین از انتخاب کاغذ دیواری هایی با طرح و رنگ های شلوغ پرهیز کنید.

قدم دوم:انتخاب نور پردازی مناسب
 
دکوراسیون خانه

نورپردازی و دکوراسیون خانه های بدون پنجره


در دکوراسیون خانه بدون پنجره انتخاب نور مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. تعبیه کردن چند منبع نوری در جایی که در دید دیگران نیست باعث می شود تا نور به صورت غیرمستقیم وارد اتاق شده و این دقیقا همان حس و حالی است که پنجره ها در فضا ایجاد می کنند. پس منبع نور نقطه ای و نورپردازی مخفی را فراموش نکنید.

قدم سوم:استفاده از پنجره های مجازی
 
دکوراسیون خانه

نکات مهم در دکوراسیون خانه های بدون پنجره


یکی از ساده ترین ترفندها برای دکوراسیون خانه بدون پنجره ایجاد یک پنجره ی مجازی و القای حس پنجره به فضای داخلی تان است این کار به لحاظ روانی فضای دکوراسیون شما دلباز تر جلوه می دهد، حتی می توانید برای پشت این پنجره ی مجازی یک تصویر از طبیعت در نظر بگیرید و ظاهر دکوراسیون خود را متفاوت کنید.

قدم چهارم :استفاده از پنجره های داخلی
 
دکوراسیون خانه

ترفندهای دکوراسیون خانه های بی پنجره

 

در دکوراسیون خانه بدون پنجره می توانید از دیوارهای شفاف استفاده کنید و یا با ایجاد یک پنجره ی داخلی به سادگی نور را از سایر فضاها به فضای داخلی خود بیاورید. این ایده یکی از ایده های پر کاربرد در دکوراسیون خانه های بدون پنجره است.

قدم پنجم:استفاده از درب های شفاف
 
دکوراسیون خانه

طراحی و دکوراسیون خانه هایی که پنجره ندارند


درست همانند بند قبل، در دکوراسیون خانه ی بدون پنجره به سادگی می توانید با کمک درب های شفاف نور طبیعی را مهمان دکوراسیون داخلی خود فقط کافی است درب های خود را از حالت غیر شفاف تبدیل به درب های شفاف کنید.

قدم ششم:استفاده از آینه
 
دکوراسیون خانه

تاثیر آینه در دکوراسیون خانهبا اضافه کردن آینه به یکی از دیوارهای فضای خود به سادگی می توانید چیزی شبیه به تاثیر پنجره را در دکوراسیون خانه بدون پنجره خود ایجاد کند. البته آینه نمی تواند باعث ورود نور طبیعی شود اما ایجاد حس عمق داشتن که حالت گرفته و کسل کننده اتاق را از بین می برد و نور موجود در فضای شما را چند برابر می کند، البته در هنگام نصب آینه توجه داشته باشید که آینه به سقف نزدیک نباشد و مقابل با یک منبع نوری قرار گیرد.

قدم هفتم:حذف درب های اضافی
 
دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه های بدون پنجره


یکی دیگر از ایده های دکوراسیون خانه بدون پنجره، تبدیل فضای داخلی به فضای پلان باز است. شما به سادگی می توانید با حذف درب های اضافی و یا باز کردن درب های داخلی نور طبیعی را از بخش های دیگر به دکوراسیون داخلی خود بیاورید .

قدم هشتم:استفاده از نورگیرها
 
دکوراسیون خانه

ایده های دکوراسیون خانه های بی پنجره


اگر در حال بازسازی فضای داخلی تان هستید و امکان ایجاد پنجره را در فضای دکوراسیون خود ندارید به سادگی می توانید نورگیرها را جایگزین پنجره کنید و ظاهر ویژه ای به دکوراسیون خانه بدون پنجره ی خود ببخشید برای این منظور می توانید از متخصین این حوزه کمک بگیرید.

ایده های خاص برای دکوراسیون خانه های بدون پنجره

ایده های خاص برای دکوراسیون خانه های بدون پنجره
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 2
برگرفته از چیدانه -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 1 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف