دکوراسیون رنگی
برای داشتن دکوراسیون رنگی و شاد 6 روش عالی به شما معرفی میکنیم که منزل تان را حسابی پرنشاط میکند.

قوانین دکوراسیون رنگی و شاد

استفاده از رنگ در طراحی و تزیینات دکوراسیون داخلی از اهمیت خاصی برخوردار است . رنگ یکی از جالب ترین جنبه های دکوراسیون است . رنگ ها در هنر حرف اول را می زنند و یکی از حوزه هایی که نقش اصلی آن را رنگ ایفا می کند، دکوراسیون است.

دکوراسیون رنگارنگ

دکوراسیون رنگی منزل

اضافه کردن رنگ یکی از روش های داشتن دکوراسیونی شاد و جذاب است. راهنمایی ها، ترفند ها و مثال های کارشناسان می توانند به شما کمک کنند که به یک خانه ی پرنشاط تر عادت کنید.

دکوراسیون داخلی رنگی، تنها با 6 قانون ساده
هنگامی که مشتریانم به من می گویند «من رنگ را دوست ندارم»، بعد از چند دقیقه کنجکاوی متوجه می شوم که بهتر است بگوییم آن ها بلد نیستند چطور و چه زمانی از رنگ ها در خانه شان استفاده کنند.

دکوراسیون رنگی

دکوراسیون رنگی و شاد

مشتریان من اغلب فکر می کنند که برای تأثیرگذاری با رنگ، لازم است همه دیوار های خانه را رنگ کنند، اما اینطور نیست. اگر چه رنگ کردن دیوارهای تان با یک رنگ با نشاط، یک راه ساده، ارزان و بسیار موثر برای تغییر حس و حال هر فضایی است، اما برخی از برجسته ترین روش ها برای استفاده از رنگ ها می توانند بسیار ظریف تر از رنگ کردن کل دیوار ها باشند. شما می توانید به روش های جالب متعددی از رنگ ها استفاده کنید - هم به شکل ظریف و هم کاملا آشکار - و به خانه تان، یک ظاهر تازه و بانشاط ببخشید.

با چیز هایی که دوست دارید شروع کنید
پیدا کردن یک وسیله خاص که واقعا دوستش دارید، یک نقطه شروع عالی در هنگامی است که به دنبال اضافه کردن رنگ هستید. اگر یک وسیله را دوست دارید و وقتی آن را می بینید، احساس انرژی، الهام بخشی و لذت می کنید، احتمالا شروع خوبی برای طراحی فضای مورد نظرتان است.

دکوراسیون رنگی

ترفندهای داشتن دکوراسیون رنگی 

سبد حصیری مورد علاقه تان را بخرید یا یک تابلوی هنری که شما را شاد می کند یا یک گلدان فرانسوی عاشقانه و یا یک پرده ی قالیچه نمای پرزرق و برق. هر چه که هست، اولین وسیله ای که به شما الهام می بخشد را پیدا کنید. آن می تواند شما را در مسیر کشف پالت رنگ ایده ال برای فضای مورد نظرتان قرار دهد. هنگامی که اولین وسیله را پیدا کردید، می توانید از آنجا در مورد طرح رنگ و طراحی کلی تصمیم بگیرید.
این صندلی مخملی به رنگ بنفش، به فضا حسی جسورانه و افسانه ای می دهد. دو چراغ رومیزی زرد رنگ در کنار آن، تأثیر رنگ را قوی تر می کنند. ترکیب رنگ های گرم و خنثی دیوار و وسایلی با رنگ شاد، عمق بیشتری به این طرح رنگ مدرن می دهد.

از طبیعت، الهام بگیرید
هنگامی که بحث طراحی به میان می آید، طبیعت همیشه یک الهام بخش فوق العاده است. بودن در فضای باز، ما را آرام و ریلکس می کند که اغلب اوقات، دقیقا همان حسی است که می خواهیم در فضای خانه مان داشته باشیم. آیا اقیانوس به شما حس آزادی و نشاط می دهد؟ آیا عطر شیرین یاس های بنفش یا گل صدتومانی صورتی را دوست دارید؟
شاید هم عاشق رنگ سبز درختان حیاط هستید! هر چه که هست، این رنگ ها می توانند محل مناسبی برای شروع طراحی اتاقی باشند که می خواهید در آن احساس فوق العاده ای داشته باشید. شما خواه از آن رنگ روی بالش کوسن تخت تان استفاده کنید یا در یک تابلوی دیواری، رنگ های طبیعت همیشه در الهام بخشی به شما موفق هستند.
کوسن هایی با طرح برگ های نخل استوایی، مقداری رنگ و یک حس شادی بخش به این اتاق نشیمن اضافه می کنند. تکه هایی از طبیعت و رنگ برای افزودن علاقه ی بصری و حس و حال خوب به این اتاق نشیمن روشن و دوست داشتنی، کافی هستند.

با پارچه ها دوست شوید
منسوجاتی مانند رومبلی ها، دیوارپوش ها و قالیچه ها از موثرترین عناصر طراحی هستند که می توانند به هر فضایی رنگ اضافه کنند و تأثیر خاصی بگذارند و جو محیط را عوض کنند. کوسن های رنگ شاد و قالیچه هایی با الگوی ساده، یک راه آسان و قابل تعویض برای اضافه کردن انرژی و علاقه بصری هستند.
پیدا کردن پارچه های مورد نظرتان برای کوسن ها، صندلی ها، تخته های بالاتختی سفارشی یا سایر قطعات سفارشی و بازسازی شده (یا استخدام یک طراح برای کمک)، یک راه فوق العاده برای ایجاد فضایی مطابق سلیقه تان است. آیا الگو های طبیعت، هندسه، طرح گل یا سه بُعدی را دوست دارید؟ هنگامی که رنگ های مورد نظرتان را انتخاب کردید، 2 تا 4 پارچه انتخاب کنید که مقادیر مختلفی از آن رنگ را به شما بدهند.
منسوجاتی که استفاده می کنید، می توانند به اندازه ی خودتان جسور باشند. اگر جسارت زیادی دارید، برای یکی از دیوار ها به دنبال دیوارپوش شاد باشید یا پارچه های با طرح درشت برای پرده های سفارشی یا برای ترکیب با کوسن ها انتخاب کنید. این ها می توانند روح جدیدی به فضا بدهند و آن را باشکوه سازند.
یک صندلی مخملی تمشکی رنگ، صندلی های غذاخوری سبز روشن و تک دیواری که روکش شده است، فضا را فریبنده و درام می کند.

از چیزهای قدیمی، دوباره استفاده کنید
شما مجبور نیستید برای اضافه کردن رنگ به زندگی تان، پول زیادی هزینه کنید. استفاده مجدد از چیز های قدیمی یا وسایلی که از آن ها استفاده نمی کنید - با ایجاد تغییرات خلاقانه در آن ها - یک راه آسان برای ایجاد یک طرح رنگارنگ جدید، بدون صرف هزینه زیاد است.
مثلا صندلی یا صندلی های کسل کننده تان را با پارچه مورد علاقه تان دوباره روکش کنید یا یک میز عسلی یا چراغ خواب قدیمی را با یک رنگ جسورانه و مدرن رنگ کنید. با این روش، شما می توانید میزان تحمل رنگ تان را بدون صرف هزینه ی زیاد تست کنید.

الهام رنگ ایده ال
یک قفسه ی آشپزخانه سبک وینتیج با رنگ شاد، این فضای غذاخوری ساده را بانشاط می کند. اضافه کردن رنگ های جسورانه و مدرن به وسایل متعلق به هر دوره ای، به طراحی اتاق شما جذابیت و شخصیت می دهد.

از گل های تازه استفاده کنید
سریع ترین و ساده ترین راه برای اضافه کردن رنگ به هر اتاقی استفاده از گل های تازه است. تزئین فضا های مورد علاقه تان با گل های فصلی، یک راه ساده برای اضافه کردن رنگ های قوی است. بعلاوه می توانید هر هفته با عوض کردن گل ها، در رنگ های محیط تنوع ایجاد کنید.
گل های مورد علاقه ی شما، یک احساس مثبت به هر فضایی اضافه می کنند و در عین حال حس آرامش و لذت کلی از فضا را افزایش می دهند. خانه ی من بدون گل های تازه و شاداب، حس و حال یکنواختی دارد. این واقعا ساده ترین و زیباترین راه برای بانشاط کردن هر فضایی است.
برخی از بهترین مکان ها برای اضافه کردن یک گلدان از گل های تازه عبارتند از:ورودی، میز اتاق ناهارخوری و کانتر آشپزخانه.

دکوراسیون رنگی خانه با 6 قانون ساده + عکس

2.56
این مطلب مفید بود ؟33
برگرفته از سیمرغ - شهر مطلب -/ح
وبگردی