نمناک دنیای مددکوراسیون منزل دکوراسیون ساده و آرامش بخش منزل این زوج جوان
دکوراسیون منزل ، طراحی داخلی خانه
یک زوج معمار و خوش سلیقه دست به طراحی دکوراسیون منزل خود زدند و خانه ای از جنس سادگی و آرامش طراحی کردند.

دکوراسیون منزل یک زوج جوان باسلیقه

بسیاری از افراد تصور می کنند برای داشتن یک خانه شیک و زیبا، نیاز به صرف هزینه های زیاد و استفاده از طراحان برجسته دکوراسیون داخلی دارند. اما امروزه دکوراتورها پیشنهاد می کنند که از ایده های ساده ودم دستی استفاده کنید. چرا که این ایده ها برای هر منزلی قابل اجرا هستند و افراد با بهره گیری از خلاقیت خود می توانند منزل خود را به زیبایی بیارایند.

«کمتر بیشتر است، مینیمال، سادگی، تزیینات جنایت است...»

 
این عبارت ها چقدر به گوش تان آشنا هستند؟ اگر در زمینه هنر، معماری و طراحی داخلی تحصیل کرده باشید، حتما در کتاب ها زیاد خوانده اید و اگر دستی در این حرفه ها نداشته باشید، احتمالش زیاد است که آنها را از گوشه و کنار شنیده باشید. با همه این اوصاف لمس این تعاریف و واژه ها از نزدیک و در دنیای واقعیت حداقل برای ما ایرانی ها کمتر اتفاق افتاده است؛ ما مردمی هستیم که اکثرمان غرق در نمایش های پر زرق و برق خانه های پر از وسیله شده ایم که گاه حتی اصل «خانه، مأمن آرامش» را از یادمان برده اند. قرار بود وقتی از همهمه روزها و خیابان ها به خانه برمی گردیم، آرام بگیریم و خستگی از تن مان رخت ببندد ولی آنچه اکنون تجربه می کنیم چیزی نیست جز آمدن از یک شلوغی به شلوغی دیگر و گذر از یک نگرانی به نگرانی دیگر.
 

اینکه چه خصوصیتی باعث میشود تا ما دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن را مدرن و شیک یا ساده و کلاسیک بنامیم بر هم پوشیده است چون تنها چیزی که در این موضوع نقش اصلی را بازی می کند نوع سلیقه و دیدگاه بیننده است.

همین تفاوت سلیقه ها باعث مشیود شخصی یک دکوراسیون را مدرن و ایده آل ببیند و شخصی دیگر ساده و کلاسیک. اگر از ما نظر می خواهید در طراحی دکوراسیون منزل فقط به سلیقه خود توجه کنید، به اینکه مهمانان و اطرافیان شما چه نظری راجب دکوراسیون شما می دهند هیچ توجهی نکنید.

اما... در اینجا هم پیدا می شوند خانه هایی که سادگی را به زیبایی تمام به نمایش می گذارند و تعریف ساده مینیمال را بی کم و کاست تداعی می کنند. دکوراسیون منزل این زوج جوان معمار مثال زنده ای است از هر آنچه تاکنون ادعا کردم.
 
دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل ساده و شیک


وقتی آیدا و همسرش خانه خود را طراحی می کنند

آیدا، زن جوان معمار و خوش سلیقه ای است که از انگیزه طراحی داخلی خانه اش حرف می زند. او معتقد است:«نباید از همه انتظار داشت خانه های خود را مطابق با استانداردهای طراحی داخلی بچینند و در وهله اول این وظیفه جامعه حرفه ای است که اگر ادعای دانش در این مورد را دارند، آن را در زندگی خود بیاورند؛ اتفاقی که می تواند الهام بخش عموم مردم باشد و آنها را آگاه سازد.»
 
دکوراسیون منزل

دکوراسیون خانه ای از جنس سادگی


هارمونی و هماهنگی عناصر دکوراسیون در نگاه اول

به جرأت می توان گفت بارزترین ویژگی خانه آیدا این است که به هر بخش از قسمت های این خانه 95 متری که وارد می شوی همه چیز با هم هماهنگی دارد؛ نور و روشنایی، مبلمان، رنگ ها و لوازم دکوری هرکدام به اندازه خود در فضاها نقش بازی می کنند. رنگ زردی که پرچم دار خانه آیداست، بیش از حد اغراق نشده و به قدری هوشمندانه به فضا نفوذ کرده که نقش خود را به زیبایی تمام بازی می کند و در عین حال به حوزه عناصر دیگر تجاوز نکرده است. آیدا در کنار علاقه شخصی خود به رنگ زرد، دلیل انتخاب آن را پرنورتر نشان دادن خانه عنوان می کند.
 
دکوراسیون منزل

زیباترین طراحی دکوراسیون منزل


اتفاقات زیبای سالن نشیمن خانه

آیدا می گوید:«رنگ سفید را به عنوان رنگ زمینه انتخاب کردم؛ زیرا سفید و رنگ های خنثی مثل خاکستری این خاصیت را دارند که همه چیز را می شود با آنها هماهنگ کرد و به راحتی با تغییر تابلوها، کوسن ها یا حتی رومبلی و روتختی ها دکوراسیون را هر از چندگاهی تغییر داد.
 
دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل با رنگ زرد


رنگ زرد را نیز برای روشن تر نشان دادن خانه و در عین حال از جهت زیبایی شناسی برگزیدم. در گوشه ای از سالن شومینه ای قرار داشت که برای آپارتمان ما کاربردی نداشت؛ بنابراین آن را برداشتیم و چون بهترین نقطه ای بود که از همه طرف دید داشت، از دیوار آن برای تلویزیون استفاده کردیم.

همچنین دو فرورفتگی این دیوار را به دلیل کنتراستی که می خواستیم در فضا ایجاد شود به رنگ سیاه درآوردیم.»
 
دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل برای زوج های جوان


تابلوهای کوچک و بزرگی که روی دیوار نشیمن خانه آیدا در آرایشی زیبا چیده شده اند، نقاشی های او هستند؛ نقاشی هایی که از ذهن مینیمال او زاییده شده و رنگ های شان با کل خانه هارمونی دارد. آیدا با خلاقیت و سلیقه ستودنی خود، دیوار را به گالری هنری چشم نوازی تبدیل کرده است.
 
دکوراسیون منزل

خلاقیت در طراحی دکوراسیون منزل


طعم دوست داشتنی غذاخوری

«سادگی سقف را حفظ کردیم و دیوار کنار غذاخوری را که با همسایه مشترک بود، هفت سانتی متر جلو کشیدیم تا عایق صوتی ایجاد شود. فضای غذاخوری را با لوسترهای آویزی که نور متمرکزی روی میز منتشر می کنند، از دیگر فضاهای سالن متمایز کردیم. رنگ سیاه در این فضا در تابلو و پرنده های تزیینی روی دیوار دنباله روی تعادل رنگ و کنتراستی است که قبلا در دیوار تلویزیون اتفاق افتاده بود.» سادگی ظروف، شمع ها، گلدان و کوچک ترین عناصر این فضا به ما خاطر نشان می کند آیدا نگاه مینیمال خود را از هیچ چیزی دریغ نکرده است.
 
دکوراسیون منزل

طراحی شیک فضای غذاخوری


اتاق خواب آبی و آرام خانه
 
آیدا با انتخاب رنگ آبی به عنوان رنگ غالب اتاق خواب، آرام بودن این فضا را به خوبی حفظ کرده است. گلدان های گلی که پشت پنجره اتاق خواب دیده می شوند نیز به همین منظور انتخاب شده اند. آیدا می گوید:«وقتی صبح بیدار می شوم با دیدن این گل ها انرژی می گیرم.» از دید او وقتی همه چیز سفید انتخاب می شود، بازی دادن رنگ ها در عناصری مانند چراغ خواب، کوسن و لوازم دیگر می تواند فضا را از بی روح بودن و کسل کنندگی نجات دهد.
دکوراسیون منزل

رنگ آبی برای اتاق خواب


کنج دنج اتاق کار آیدا

در اتاق کار او در کنار بالکن کوچکش میز و صندلی جمع و جور و زیبایی به چشم می خورد که جان می دهد برای نشستن و مطالعه کردن. آیدا می گوید:« روی این صندلی می نشینم چشم به بیرون می دوزم و در ورای فلاورباکس هایی که روی دیوار بالکن قرار داده ام، از چشم انداز رشته کوه البرز لذت می برم.» او معتقد است فردی برونگراست و به همین دلیل نتوانسته پنجره بالکن را با پرده پارچه ای ضخیم مسدود و خود را از دیدن آسمان زیبا محروم کند. برای حفظ حریم خانه نیز از گلدان ها کمک گرفته که در عین حال جلوه زیبایی را از درون و بیرون خانه او به نمایش گذاشته اند.
 
دکوراسیون منزل

بالکن کوچک و دوست داشتنی این زوج جوان

دکوراسیون ساده و آرامش بخش منزل این زوج جوان

دکوراسیون ساده و آرامش بخش منزل این زوج جوان
:
امتیاز : 4 تعداد رای : 10
برگرفته از برترین ها -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 8 2
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف