دکوراسیون منزل
ماندانا اولیا شیرازی یک بانوی تمام عیار است که در ادامه دکوراسیون منزل سرشار از عشق و هنر او را مشاهده میکنید.

دکوراسیون منزل بانوی تمام عیار

طراحی دکوراسیون منزل مدرن و جدید در سراسر دنیا تبدیل به صنعتی بزرگ و پر طرفدار شده است که با ایده های جدید و طراحی های گوناگون همراه است. در این مطلب دکوراسیون منزل مدرن و زیبایی را با هم بررسی می نماییم که از اصول طراحی دکوراسیون مدرن و روز دنیا به خوبی بهره برده است ضمن اینکه دارای رنگ بندی و زیبایی های ظاهری چشم نوازی می باشد. در ادامه این مطلب با طراحی دکوراسیون منزل مدرن و روز دنیا بیشتر آشنا می شویم لطفا ما را در ادامه همراهی نمایید.

جانمایه خانه اش عشق بود و بس. تمام لحظه هایی که در کنارش گذراندم به شیرینی لبخندهایش بود. انرژی را می شد از تک تک جزئیات فضای زندگی اش دریافت کرد. از بدو ورودمان تا لحظه وداع، عشق و هنر، به مانند آبی روان از درودیوار خانه و از نگاه و کردار او جاری بود.

دکوراسیون منزل 2018

دکوراسیون هنری و خاص منزل

درباره میزبان
ماندانا اولیا شیرازی، متولد بروکسل بلژیک از کودکی دلباخته هنر بوده و به واسطه این دلباختگی، سالیان زیادی را با هنر و در کنار هنرمندان نامی گذرانده است. در میان هنرهایی مثل نقاشی، موسیقی، تئاتر و... که همگی برای او الهام بخش و به گفته خودش غذای روحی هستند، سینما همواره جایگاهی ویژه داشته است. ماندانا را می توان یک مجموعه دار خوش سلیقه خواند که گزیده ای از بهترین آثار هنری در خانه اش به چشم می خورد و البته آثاری از خود او در زمینه طراحی مبلمان و هنرهای دیگری که گهگاه به آنها پرداخته است. با تمام شور و عشقی که از ماندانای مهربان و دوست داشتنی دریافت کردم، می خواهم از او و روایت دلنشینش بگویم.

ما در روایت خانه می خواهیم از روابط انسان ها و خانه هایشان بگوییم، از اینکه خانه ماندانا اولیا شیرازی امروز چرا و چگونه حال و هوایی هنری و انرژی بخش دارد. ما آمده ایم که قصه تو را بشنویم...

- خانه ای که امروز می بینید حاصل انتخاب های یک باره و دوباره نیست، همه چیز ذره ذره جمع شده تا به این صورت در آمده است. من همواره به هنر بالیده ام و می خواستم فضای زندگی ام نیز غرق در هنر باشد، هنری که من می پسندم و با آن ارتباط برقرار می کنم. ناگفته نماند که قرارگیری متناسب و هماهنگ این اجزاء نیز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا معتقدم این آثار برای اینکه آن حس خوب و انرژی مطلوبم را به من منتقل کنند باید در بستر مناسب و در هماهنگی با یکدیگر نیز قرار گرفته باشند.
 
دکوراسیون منزل ایرانی

دکوراسیون هنری و خاص منزل

در طراحی دکوراسیون خانه های مدرن و جدید ایده ها و طرح هایی به چشم می خورد که شاید بسیار ابتدایی و یا دور از ذهن به نظر آیند اما باید بدانیم که طراحی دکوراسیون منزل مدرن وقتی دارای موفقیت بیشتری است که از طرح های قابل درک و پذیرش برای خانواده ها طراحی شود و تا حد ممکن از طرح های عجیب و ایده های ناهنجار پرهیز شود در تصاویر دکوراسیون منزل مدرن و زیبایی که در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد نیز استفاده از طرح های زیبا و جدید با ایده های قابل پذیرش در فرهنگ های مختلف را مشاهده می نماییم که دارای نورپردازی مناسب، ترکیب رنگ ایده آل و نیز استفاده مناسب از کف پوش و طراحی ایده آل دیوارها است.

خانه، فضایی کاملا شخصی است که با ورود به آن باید نشانه هایی از صاحب خانه، شخصیت و علایق او در آن دیده شود.

اگر بخواهی خانه را در یک کلمه تعریف کنی، چه می گویی؟

- «آرامش» اولین واژه ای است که برای توصیف معنای خانه به ذهنم خطور می کند، چراکه موضوعی بسیار مهم و حیاتی است.
 
دکوراسیون منزل

دکوراسیون هنری و خاص منزل

 چه ویژگی هایی از خانه ات شبیه به صفات تو است و چه ویژگی هایی از آن شبیهت نیست؟

- نظم و هماهنگی از ویژگی های شاخصی است که بسیار شبیه به من بوده است و سعی کرده ام آن را در همه قسمت های خانه ام پیاده کنم. در هر فضای خانه بر اساس زمانی که در آن می گذرانم و کارهایی که انجام می دهم از ترکیب رنگی متفاوتی استفاده کرده ام که درعین حال هماهنگ و خوشایند نیز هست. برای فضای نشیمن، سیاه وسفید را به نشانه خلوص و بی پیرایگی انتخاب کرده ام که با جزئیاتی مثل گل و گیاه، مانع سرد و بی روح شدن آن شده ام. اتاق خواب را به نشانه آرامش به رنگ سفید و بژ درآورده ام و اتاق تلویزیونم را به دلیل علاقه ای که به هند دارم، رنگی ساخته ام.
 
دکوراسیون منزل

دکوراسیون هنری و خاص منزل

 درباره آن ویژگی هایی از خانه ام که شبیه به من نباشد، باید بگویم وجود ندارد. همه چیز در این خانه شبیه به من است.
 
اگر قرار باشد کل خانه ات را با وسایل و هر آنچه در آن هست، تحویل دهی و تنها یک چیز را برای خود نگه داری، آن چیست؟

- بدون شک عکسی از آثار آقای عباس کیارستمی که برای من پر از معنای زندگی است را پیش خود نگه می دارم. این تصویر برفی بکر با سایه روشن هایش، من را به یاد ریشه ما؛ یعنی طبیعت و پستی وبلندی هایی که در زندگی با آنها مواجه می شویم می اندازد. سفیدی و خلوص این عکس برای من یادآور پاکی و آرامش است و این معانی زیبا هستند که این اثر را برای من بسیار ارزشمند کرده و اجازه نمی دهند به راحتی از آن بگذرم.
 
دکوراسیون منزل

دکوراسیون هنری و خاص منزل

 اگر روزی قرار بر این باشد که این خانه و کل محتویات آن را به یک نفر ببخشی او کیست؟

- به شخصی می بخشم که مثل خودم عاشق هنر باشد. کسی که دلش پر از عشق بوده و مانند من به همه چیز این خانه عشق بورزد.
 
دکوراسیون منزل

دکوراسیون هنری و خاص منزل

 
اگر یک نفر با تو و شخصیت تو آشنا باشد، اما خانه ات را ندیده باشد، وقتی وارد این خانه می شود می تواند تشخیص دهد که اینجا خانه تو است؟

- مطمئنا کسی که من را بشناسد با دیدن جزئیات این خانه و دقتی که در انتخاب هرکدام از آنها داشته ام به این موضوع پی می برد. هماهنگی و نظمی که قبلا به آن اشاره کردم نیز می تواند گواه این موضوع باشد. از طرف دیگر موضوعات سوژه های هنری که برای فضای زندگی ام برگزیده ام شباهت زیادی به من دارند و برای آشنایانم نشانی از من هستند.
 
دکوراسیون منزل

دکوراسیون هنری و خاص منزل

 بازیگران و عوامل اصلی فیلم سینمایی «خانه ماندانا» چه کسانی جز خود او می توانند باشند؟ یعنی اگر قرار باشد از خانه تو فیلمی ساخته شود، چه کسانی نقش های اصلی آن را ایفا می کنند؟

- دنیای فیلم های یک کارگردان آمریکایی به نام John Cassavetes و همسرش Gena Rowlands که بازیگر است، بسیار شبیه به دنیای من است. او در فیلم هایش همیشه از عشق می گوید؛ عشقی که به گفته خودش ملاقاتی تصادفی و عشقی چنددقیقه ای نیست. فیلم های او امیدبخش و درباره زوج هایی است که عشق، تنها نقطه اشتراک آنها است.
 
اگر بخواهیم خانه ماندانا اولیا شیرازی را با یک صفت تعریف کنیم، پیشنهاد خودت چیست؟

- خانه هنر و انرژی مثبت؛ چون همان طور که پیش ازاین نیز عنوان کردم، این دو مقوله برای من از اهمیت بسیاری برخوردارند و نقش پررنگی در زندگی من دارند.
 
دکوراسیون منزل

دکوراسیون هنری و خاص منزل

 من می خواهم هرکس با ورود به خانه ام انرژی دریافت کند؛ انرژی ای که سعی کرده ام با عشق در گوشه گوشه خانه ام جاری سازم. آنچه به یک خانه معنای واقعی خانه بودن را می بخشد، گذشته از حجم و ویژگی های فضایی، همان حس و حالی است که ما به آن می دهیم، سلامی که هر صبح با شادابی و لبخند روانه اهالی آن کرده و عشقی که از نگاهمان تقدیمشان می کنیم.
 
دکوراسیون منزل

دکوراسیون هنری و خاص منزل

 و سؤال آخر اینکه چه کنیم تا خانه ما رنگ و بوی ما را داشته باشد؟

- از نگاه من تنها واژه ای که می تواند پاسخی کامل برای این پرسش باشد، «حقیقت» است و برای ادای درست این واژه شرط اول این است که خودمان را خوب بشناسیم. تنها در این حالت است که خودمان را گول نمی زنیم و خانه ما جایی می شود که هم به خود ما و هم دوستان و آشنایانمان حس خوبی می دهد. در مورد خود من حقیقت در هنر معنا می شود؛ چون همواره گفته ام و می گویم که هنر به منزله غذای روح من است.

دکوراسیون منزل بانوی هنرمند و باسلیقه + تصاویر

3.727
این مطلب مفید بود ؟207
برگرفته از منزل / زیبایی خانه / ح
نظرات
وبگردی