نمناک دنیای مددکوراسیون منزل 5 اصل مهم و کلیدی در طراحی دکوراسیون مینیمال + تصاویر
دکوراسیون مینیمال ، اصول طراحی داخلی منزل
اگر از علاقه مندان به سبک طراحی داخلی مدرن و اجرای چیدمانی منظم هستید دکوراسیون مینیمال گزینه ی مناسبی خواهد بود ، قبل از انتخاب تصاویر بایستی نکات اصلی این سبک را بدانید.
بازدید : 2,924 نفر

هر آنچه باید قبل از اجرای دکوراسیون مینیمال در خانه بدانید

 مینیمال کردن فضای داخلی فقط برای افرادی نیست که همیشه در خانه هستند و این نوع دکوراسیون برای همه مناسب است . امروزه ظاهر دکوراسیون می نیمالیست بطور فزاینده ایی محبوب شده است . این نوع فضاها اغلب گرایش به زیبایی و تمیزی زیادی دارند تا کسی که وراد این فضا می شود بتواند نظم را احساس کند و آرامش خاصی به او منتقل شود .
ما اینجا هستیم که به شما بگوییم ، اگر عاشق این چنین فضایی شده اید و از عکس های درج شده لذت می برید ، می توانید آنها را بطور واقعی در خانه تان اجرا کنید . در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک ما 5 کلید در مورد تغییر دکوراسیون این نوع فضا را به شما معرفی خواهیم کرد که به کمک این 5 کلید می توانید در ایجاد فضای داخلی مینیمال موفق شوید .
دکوراسیون مینیمال

اصول و نکات طراحی داخلی با دکوراسیون مینیمال 

اصول پایه دکوراسیون داخلی مینیمالیستی

از یک پالت خنثی استفاده کنید. 
از رنگ های خنثی استفاده کنید ، طراحی های داخلی مینیمال تماما برای ایجاد فضایی جالب و زیبا و تمیز می باشد و رنگ هایی که شما انتخاب می کنید نسبت به هدف شما انتخاب می شوند . بطور سنتی برای چنین فضایی شما به یک پالت هماهنگ با رنگ وسایل جانبی خانه تان نیاز دارید که باعث زیبایی خانه خواهد شد .
هنگامی که شما فضایی را با رنگ های خنثی می خواهید طراحی کنید ، این کار سختی است که از تنوع زیاد و کافی استفاده کنید که بتواند نیازهای شمارا نسبت به داشتن خانه ایی زیبا را برآورده نماید و دیگر نمایی خسته کننده و بدی نداشته باشد . برای رفع این مشکل قانون 60/30/10 کار آمد است و می تواند به شما کمک کند . یک سایه را انتخاب کنید که پایه غالب باشد و بتوانید یک رنگ ثابت را ایجاد نمایید .
 
مبلمان را در مرکز اتاق قرار دهید 
دکوراسیون مینیمال
ترفندهای چیدمان در دکوراسیون مینیمال
بر روی مبلمان تمرکز کنید ، در فضاهای مینیمالیست ، مبلمان همانند پادشاهی هستند که بر دیگر وسایل حکومت می کنند . اتاق ها بنابر کاربردهایی که دارند طراحی و ساخته می شوند و مبلمان مخصوص طرح در اتاق قرار داده می شوند . اگر ممکن باشد ، از دقت چشمی زیاد روی مبلمان خودداری کنید و این جمله بدین معناست که می توانید از مبلمان سال نیز استفاده نکنید و با نگاهی عمیق تر به این موضوع ننگرید و سخت نگیرید .
تمام وسایلی که شما انتخاب می کنید ، نقش مهمی در طراحی شما دارند و ارزش بالایی دارند . از هزینه زیاد برای مبلمان نگران نباشید چراکه به همان اندازه می توانند توجه مهمانان شما را به خود جلب کند . تا آنجایی که به زیبایی مربوط است ، انتخاب مبلمان بسیار مهم است و باید در این مورد بیشتر مقدار دقت خود را در نظر بگیرید .
 
مخلوط کردن بافت برای ایجاد علاقه بصری
دکوراسیون مینیمال
 
مخلوط کردن بافت ، از آنجایی که شما فقط می توانید با تعداد انگشت شماری از عناصر طراحی کار کنید ، این بسیار مهم است که هرکدام را در مخصوص خود قرار دهید تا ارزش خود را از دست ندهند و بتوانند به همان اندازه ارزش خود رونمایی شوند . تا آنجا که به نظر می رسد ، این بسیار مهم است که به اندازه کافی برای حفظ فضای داخل خانه تان توجه کنید و از بافت های مناسب برای طراحی های متفاوت استفاده کنید . انتخاب بافت برای کار بسیار مهم و مخفی برای کار شماست . در مورد فضای داخلی ، بافت ها از اهمیت زیادی برخوردارند و هماهنگ بودن آنها نیز بسیار مهم هستند . برای مثال در تصویر بالا مشاهده و احساس می کنید که فرش بسیار نرم است و به این دلیل از میزی با پایه های مناسب که به بافت فرش اسیب نمی زند استفاده شده است .
بنابراین همانگونه که در در زیبای مبلمان متمرکز می شوید ، باید در نوع بافت نیز دقت کنید تا آسیبی به مبلمان و وسایل جانبی نرسد .
 
فضای ذخیره سازی ایجاد کنید
دکوراسیون مینیمال
 
فضای ذخیره سازی به اندازه کافی ایجاد کنید ، اگر شما فضایی ایجاد کنید که بسیار زیبا باشد ولی قسمتی در آن برای ذخیره سازی وجود نداشته باشد ، زیاد جالب نخواهد بود و در عین زیبایی شاید بسیار ناخوشایند برای شما محسوب شود .
در طراحی مینیمال شما نیاز به فضایی برای ذخیره کردن وسایل دارید و باید به این مورد زیاد دقت کنید چراکه بسیار مهم هستند و برای مثال این فضاها باید قابلیت ذخیره کردن کفش ها ، شال و.. را داشته باشند و به نحوی نیازهای شما و اعضای خانواده تان را برطرف نمایند . تنها تفاوت در نحوه نمایش و ظاهر این فضاها است .
با این حال ، بهترین نوع فضای ذخیره سازی از نوع پنهان آن است . برای مثال می توانید از کمدهای طرح دار و زیبا ، فضایی در پشت در و یا از کشوهای زیبا استفاده کنید .
در صورت لزوم می توانید از کمدها و وسایل جانبی دیگر در کنار این فضاهای ذخیره سازی استفاده کنید تا از دیده شدن آن جلوگیری شود .
 
از لوازم جانبی زیبا استفاده کنید 
دکوراسیون مینیمال
دکوراسیون مینیمال

اصول طراحی داخلی دکوراسیون مینیمال 

عاقلانه لوازم جانبی را انتخاب کنید ، تصور غلط رایج در مورد دکوراسیون مینیمالیست این است در این طراحی به نظر می رسد که اتاقی برای لوازم جانبی وجود ندارد . در حقیقت ، این نوع فکر اشتباه است و این گونه نیست و این نوع طراحی با استفاده از لوازم جانبی هیچ مشکلی ندارد . فضاهای ساده مایل به این هستند که ناقص بنظر برسند . علاوه براین ، لوازم جانبی که به بهترین نحو در جای خود قرار گرفته اند می توانند باعث هماهنگی و زیبایی هر چه بیشتر اتاق یا خانه شوند .
در حالیکه شما در این طراحی از آزادی برخوردارید ، می تواند لوازم جانبی را بنابه کاربردهای آن در کنار یکدیگر جای دهید که این کار بخودی خود یک نکته مهم در مورد زیبایی محسوب می شود . در مورد استفاده از اشیاءی چون شمع ، میز قهوه ، کتاب و ... فکر کنید و اگر از این وسایل استفاده کنید نشان دهنده اهمیت شما به خانه تان می باشد .
در این طراحی دکوراسیون ، جای مناسب نیز یک کلید اصلی محسوب می شود . در ابتدا می توانید جای مناسب قفس ها ، میز نهار خوری و مبلمان استفاده کنید تا دیگر وسایل را بر مبنای آنها جایگذاری نمایید .فضاهای مینیمالیستی تماما برای برجسته نشان دادن سادگی هستند .

5 اصل مهم و کلیدی در طراحی دکوراسیون مینیمال + تصاویر

5 اصل مهم و کلیدی در طراحی دکوراسیون مینیمال + تصاویر
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 4
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ ف.ن
این مطلب مفید بود ؟ 3 1
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف