نمناک دنیای مددکوراسیون منزل چیدمان حرفه ای دکور کتابخانه های مدرن + تصاویر
دکور کتابخانه ، دکور کتابخانه منزل
دکور کتابخانه و چیدمانی که برای قفسه های کتابخانه منزلتان در نظر می گیرید یکی از دلایل افزایش میل بیننده به خواندن کتاب است.

دکور کتابخانه و مدلهای کتابخانه های چوبی خانگی

در دنیای مدرنی که گوشی های هوشمند تا حد قابل توجهی جای کتاب های واقعی را گرفته اند باید به فکر راهی بود تا عادت دیرینه ی کتابخوانی را بازگرداند. در میان دهها روش برای این منظور ما ایده ی قرار گرفتن کتابخانه در محلی به طرزی هوشمندانه را مطرح خواهیم کرد، کتابخانه هایی مدرن و شیک با طراحی های ساده متناسب با فضای دکوراسیون داخلی خانه های امروزی که پاسخگوی نیاز و سلیقه ی اعضای خانواده باشد.

قبل از انتخاب دکور کتابخانه و طرح باید به چند نکته توجه کنید تا نتیجه بخشی هدف شما بهتر و بیشتر صورت پذیرد:

1- فضای کتابخانه را آرام و دوست داشتنی کنید:

خلق یک فضای زیبا و آرامبخش کار زیاد دشواری نیست و البته که نیاز به صرف هزینه های بالا هم ندارد. با یک قفسه ی ترجیحا پایه دار ویا شلف های دیواری بلند تر قالب اصلی کتابخانه را ایجاد کنید ، حالا برای فضای نشستن چندین گزینه پیش رو دارید که بهترین آنها قرار دان یک صندلی ، کاناپه ی ساده و راحت است که در زمان مطالعه با ایجاد شرایط مناسب حس راحتی را به خواننده القا کند. اگر کف پوش سرامیکی یا چوبی دارید بهتر است قالیچه ای برای تقویت گرمای فضا در کف اتاق پهن کنید. 

دکور کتابخانه

دکور کتابخانه

دکور کتابخانه

دکور کتابخانه

دکور کتابخانه

2- انتخاب رنگ و خلاقیت:

اهمیت انتخاب رنگ در زیبایی و تحول فضای داخلی هربخشی از دکوراسیون داخلی امری ثابت شده است ، تاثیر تناژ و سردی و گرمی رنگ محیط در روحیه اثربخشی فوق العاده ای خواهد داشت پس گزینش و ترکیب هوشمندانه این المان در فضای تعیین شده برای قرار گرفتن کتابخانه در گزینه های مهم قرار دارد. بعد از انتخاب رنگ های زمینه که می تواند در دیوار ، کف و.. این فضا اجرا شود باید به رنگ اصلی کتابخانه هم توجه داشته باشید . حتما دیده اید طراحی هایی را که با رنگ آمیزی حرفه ای شما را تحریک به استفاده از اجزا کرده است ، درست همان هدفی که برای تحریک فرد به کتابخوانی در این بخش مد نظر است . به طبع زمانی که قفسه های کتابخانه اتاق شما رنگ و لعاب شاد و آرامبخشی داشته باشد ناخوداگاه میل استفاده از این فضا در شما بیشتر خواهد شد.وقتی از خلاقیت می گوییم هدف طراحی و اجرای یک طرح نو است نه یک طرح عجیب چرا که به گفته ی روانشناسان ذهن انسان در فضاهایی با طراحی های غیرنرمال دچار نوعی ناآرامی می شود پس بهتر است با ترکیب طرح هایی که تا کنون دیده اید یک کتابخانه ی جدید و زیبا بسازید.

 دکور کتابخانه

 دکور کتابخانه

دکور کتابخانه

دکور کتابخانه

3- تزیین کتابخانه و دوری از شلوغی فضا :

بعضی از کتابخانه ها آنقدر پراز کتاب و مجلات گوناگون هستند که تمایل به نزدیک شدن به این قفسه ها از بین میرود و بی روح بودن دکوراسیون و چیدمان ان حس خوبی ایجاد نمی کند . بله دکوراسیون و چیدمان ، کتابخانه و اتاقی که قفسه های کتاب در ان قرار دارند باید چیدمانی انرژی بخش داشته باشند. تاثیر استفاده از یک گلدان تزیینی یا حتی طبیعی در میان کتاب های چیده شده داخل قفسه را دست کم نگیرید چرا که علاوه بر روحبخشی به این فضا با ایجاد فضا در میان کتاب ها حس شلوغی را از بین می برد. 

دکور کتابخانه

دکور کتابخانه

 دکور کتابخانه

دکور کتابخانه

دکور کتابخانه

دکور کتابخانه

دکور کتابخانه ، جدیدترین مدل دکور کتابخانه چوبی زمینی منزل

چیدمان حرفه ای دکور کتابخانه های مدرن + تصاویر
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13
منبع : نمناک /ن
این مطلب مفید بود ؟ 10 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف