نمناک بهداشت و سلامتسلامت روان ساعتی از روز که اخلاق آقایان دگرگون می شود
اخلاق آقایان ، خواب آلودگی در آقایان
براساس تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان ،فعالیت منطقه پوتامن مغزی آقایان که با بخش پاداش دهی در ارتباط است در ساعات بعد از ظهر افت عملکردی پیدا می کند.

آقایان چگونه می توانند در تمام طول ساعات روز از توانای های خود استفاده کنند

براساس جدیدترین پژوهش ها مغز آقایان درساعت 10 صبح و 7 بعد از ظهر بسیار فعال است، اما در حدود ساعت 2 بعد از ظهر با افت شدیدی مواجه می شود.

کارشناسان امیدوار هستند از این یافته ها برای کمک به درمان افراد مبتلا به مشکلات خواب و افسردگی استفاده کنند.

بسیاری از مردان شاغل پس از صرف نهار و در زمان بعد از ظهر دچار احساس افسردگی، خستگی و کسالت می شوند، بازده کاری آن ها افت پیدا کرده و اغلب دچار بی انگیزگی موقت و خواب آلودگی می شوند.

کارشناسان در این تحقیق با بررسی اسکن مغزی داوطلبان مرد در ساعت های مختلف روز دریافتند فعالیت منطقه پوتامن مغزی که با بخش پاداش دهی در ارتباط است در ساعات بعد از ظهر افت عملکردی پیدا می کند.

بر این اساس کارشناسان به آقایان توصیه می کنند برای جلوگیری از افت توان جسمی و عملکرد ذهنی در ساعات بعداز ظهر، در وعده غذاییناهار مواد غذایی تازه و سالم حاوی میوه و سبزیجات، پروتئین کم چرب، لبنیات، حبوبات و غلات مصرف کنند.

اخلاق آقایان

راهکاری برای برطرف کردن تغییر حالت آقایان

همچنین بعد از یک الی دو ساعت از مصرف ناهار از نوشیدنی هایی، چون چای یا قهوه استفاده کنند که باعث افزایش تمرکز ذهنی آن ها می شود.

خوردن شکلات تلخ و دانه های آجیل نیز می تواند سبب رفع احساس خستگی و کسالت شود و در نهایت جویدن آدامس بدون شکر برای مدت زمان 15 دقیقه سبب رفع حالت خواب آلودگی در افراد می شود.

از جمله دیگر راهکار های برطرف کردن احساس خواب آلودگی در آقایان در ساعات بعد ازظهر قدم زدن با فاصله نیم ساعت از صرف غذا به مدت یک ربع است، همچنین انجام ورزش های کششی و هوازی ساده نیز می تواند باعث بهبود گردش خون و جلوگیری از خواب آلودگی شود.

قراردادن گل و گیاهان معطر از جمله سبزی رزماری در محل کار و استشمام رایحه آن می تواند باعث افزایش قدرت عملکرد ذهنی شود، رز ماری مانند یک داروی مکمل از بروز مشکلاتی، چون آلزایمر و افت توان حافظه نیز در افراد جلوگیری می کند.

اخلاق آقایان

برطرف کردن تغییر حالت آقایان

با انجام این راهکار ها آقایان می توانند در تمام طول ساعات روز از توانایی بالای ذهنی خود درانجام کار ها استفاده کنند.

ساعتی از روز که اخلاق آقایان دگرگون می شود

ساعتی از روز که اخلاق آقایان دگرگون می شود
:
امتیاز : 5 تعداد رای : 2
برگرفته از سلامت نیوز-/ ر
این مطلب مفید بود ؟ 2 0
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف