نمناک فرهنگ و هنرچهره ها چرا حضور آیشواریا رای در سلام بمبئی منتفی شد؟
آیشواریا رای ، فیلم سلام بمبئی
آیشواریا رای بازیگر هندی که قرار بود در فیلم سلام بمبئی حضور داشته باشد به خاطر سنش این موضوع منتفی و دیا میرزا جایگزین او شد.
تاریخ انتشار : 22 آبان 1395
بازدید : 10,805 نفر

دیا میرزا جایگزین آیشواریا رای در سلام بمبئی

سلام بمبئی تولید مشترک هند و ایران و به کارگردانی قربان محمدپور در شهر مومبایی در حال فیلمبرداری است.پس از پیش تولید طولانی سرانجام مشخص شد دیا میرزا مقابل محمد گلزار و بنیامین، نقش آفرینی خواهد کرد.

قربان محمدپور که قرار است فیلم سلام بمبئی را با بازی محمدرضا گلزار و دیا میرزا پس از ماه صفر اکران کند، درباره جایگزین شدن «دیا میرزا» به جای «آیشواریا رای» که خبر حضورش در فیلم مدتها قبل منتشر شده بود گفت:من با مدیر برنامه های آیشواریا رای ملاقات داشتم و برای حضور او به توافق رسیده بودیم، اما نظر این بازیگر بر این بود که با توجه به نقشی که باید در فیلم ایفا کند که یک دختر جوان دانشجوست و او سال گذشته 42 سال داشت، همخوانی زیادی با نقش ندارد و مطبوعات هند او را له خواهند کرد، چرا که در هند چنین موقعیتی برای بازیگران زن انتقادهایی را به همراه دارد اما اگر یک بازیگر مرد 50 ساله نقش یک جوان 20 ساله را هم بازی کند، مشکلی پیش نمی آید.

«دیا میرزا» به عنوان اولین بازیگر سینمای هند، با امضاء قرارداد به فیلم سینمایی «سلام بمبئی» پیوست ؛ در این بازیگر ٣٤ ساله هندی، در ٤٠ فیلم سینمایی بازی کرده است.

میرزا در فیلم های «نمی توانم تو را فراموش کنم» با سلمان خان، «پارینیتا» با آمیتاب باچان، «باج گیری» با پریانکا چوپرا و أجی دیوگن «بهت نگفتم» با آیشواریا رای و آمیتاب باچان همبازی بوده است.

آیشواریا رای

دیا میرزا نقش مقابل گلزار در سلام بمبئی

وی افزود:به همین دلیل با پیشنهاداتی که مطرح شد، پرونده خانم میرزا را بررسی کردیم که نقش های اصلی زیادی را با بازیگران سرشناس هند ایفا کرده بود و به این ترتیب او برای این نقش انتخاب شد.

محمدپور درباره انتخاب بازیگران هندی در این فیلم هم گفت:از آنجا که به دنبال اکران «سلام بمبئی» در هند بودیم، قطعا باید بازیگران سرشناسی را از این کشور انتخاب می کردیم تا اکران در این کشور هم با مشکلی همراه نباشد.

او درباره زمان اکران فیلم هم توضیح داد:ما برای اکران این فیلم با اداره کل نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی و حوزه هنری تعامل داشتیم و به احترام پیشنهاد آن ها اکران را به بعد از ماه محرم و صفر موکول کردیم.

آیشواریا رای

دیا میرزا و محمدرضا گلزار

وی درباره اینکه چه میزان اصلاحیه به فیلم وارد شده است، گفت:در این باره سعی کردیم با شورای پروانه نمایش تعامل داشته باشیم و آن بخشی را که آن ها را باید متقاعد می کردیم، انجام دادیم. البته آن ها نظرات مختصری درباره حذف و کم شدن برخی صحنه ها داشتند که در این باره هم همکاری کردیم و آسیبی به اصل فیلم وارد نشده است. به این ترتیب تقریبا نسخه ای که در هند و ایران به نمایش درخواهد آمد یکی است و فقط در هند به لحاظ تصویری اندکی تفاوت وجود دارد.

12 آذر بازیگران هندی به ایران می آیند

محمدپور با اشاره به اینکه فیلم «سلام بمبئی» طبق مجوزی که برای پروانه ساخت صادر شده، ساخته شده است، ادامه داد:برای اکران این فیلم برنامه ریزی ویژه ای داریم و چهار بازیگر مطرح هند که در «سلام بمبئی» بازی کرده اند 12 آذرماه به ایران می آیند و روز 13 آذر در مراسم اکران خصوصی فیلم شرکت خواهند کرد. براین اساس برای حضور این بازیگران برنامه ریزی ویژه کردیم و نیروهای حفاظتی مخصوص در روزهایی که آن ها در ایران هستند همراه گروه هستند چرا که این مهمانان خارجی اند و می خواهیم همه چیز تحت کنترل باشد.

جواد نوروزبیگی ـ تهیه کننده فیلم «سلام بمبئی» ـ هم که به همراه قربان محمدپور در غرفه ایسنا در نمایشگاه مطبوعات حضور داشت، درباره سختی های تولید این فیلم و بودجه آن اظهار کرد:ما در این بخش تلاش کردیم همه چیز را با جزئیات پیش ببریم و سعی کردیم همه کارها را با تهیه کننده هندی هماهنگ باشیم اما با این حال با افزایش 20 درصدی نسبت به برآورد خود روبرو شدیم.

او گفت:پیش بینی ما بر این بود که 25 نفر را از ایران به هند ببریم و 25 نفر هم از گروه هندی حضور داشته باشند، اما برخلاف تصور ما گروه هندی به بیش از 100 نفر رسید که براساس قوانین صنفی آن ها باید حضورشان را می پذیرفتیم و به همین دلیل قیمت تولید فیلم بیشتر از پیش بینی ما شد اما با این حال تلاش کردیم در حد استاندارد سینمای ایران باشد.

وی درباره دستمزد ستاره های هندی هم اضافه کرد:ما در این فیلم گرانترین ستاره های ایرانی را هم داشتیم و سعی کردیم هر آنچه برای بازیگران هندی فراهم می شود برای گروه ایرانی نیز وجود داشته باشد. در واقع تلاش کردم هیچ چیز کم گذاشته نشود چون فقط به عنوان یک تهیه کننده ایرانی در آنجا حضور نداشتم بلکه نماینده ای از سینمای ایران بودیم، به همین دلیل برنامه ریزی هایی که انجام دادیم باعث شگفتی همکاران هندی ما شد چون توقع چنین برنامه ریزی و اجرای دقیق آن را نداشتند.

ساخت یک «سلام بمبئی» دیگر در هند

در این گفت وگو قربان محمدپور درباره جدیدترین پروژه سینمایی خود هم اظهار کرد:حدود هفت سال قبل یک فیلمنامه نوشته بودم که شرایط آن به گونه ای است که باید در کشوری دیگر ساخته شود. براساس آنچه در هند تجربه کردم این فیلمنامه را اخیرا بازنویسی کردم و تلاش می کنم سال آینده آن را بسازم.

او گفت:این فیلم اگرچه سلام بمبئی 2 نام خواهد داشت، اما داستان آن هیچ ارتباطی به «سلام بمبئی 1» ندارد و کل قصه هم در هند سپری می شود به همین دلیل دو بازیگر هندی در کنار بازیگران ایرانی حضور خواهد داشت.

«سلام بمبئی» به تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی و کارگردانی قربان محمدپور با حضور محمدرضا گلزار و بنیامین بهادری به عنوان چهره های ایرانی و دیا میرزا و گلشن گروور بازیگران هندی، تجربه مشترک سینمای ایران و هند محسوب می شود.

دیا میرزا بازیگر نقش اصلی زن «سلام بمبئی» در مدت فعالیتش در سینمای بالیوود، افتخارات بسیاری کسب کرده است و به عنوان چهره مطرح سینمای بالیوود شناخته می شود.

بنیامین بهادری نیز که تجربه بازیگری در این فیلم را داشته، دو ترانه ایرانی و هندی این فیلم سینمایی را خوانده است.

فیلم «سلام بمبئی» ملودرامی عاشقانه است و داستان آشنایی یک دختر هندی و یک پسر ایرانی را روایت می کند که هر دو دانشجوی پزشکی هستند و درگیر اتفاقات پیچیده ای می شوند.

چرا حضور آیشواریا رای در سلام بمبئی منتفی شد؟

چرا حضور آیشواریا رای در سلام بمبئی منتفی شد؟
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14
برگرفته از ایسنا -/ح
این مطلب مفید بود ؟ 11 3
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف