دیدارهای دوستانه تیم ملی

برنامه کامل دیدارهای دوستانه تیم ملی فوتبال ایران 97

تاریخ انتشار : 27 بهمن 1396کد مطلب : 62521زمان مطالعه : 4 دقیقه
تاریخ برگزاری دیدارهای دوستانه تیم ملی فوتبال ایران تا قبل از حضور در جام جهانی 2018 اعلام شد. در ادامه جزئیات برنامه بازی های تدارکاتی تیم ملی کشورمان را می خوانید. 1396-11-27

دیدارهای دوستانه تیم ملی فوتبال ایران تا آغاز جام جهانی 2018

هشت دیدار دوستانه تیم ملی تا شروع جام جهانی مشخص شده که بر این اساس، تیم ملی با تیم هایی از آسیا، اروپا و آفریقا دیدار می کند.

32 تیم حاضر در جام جهانی در فاصله چند ماه تا شروع این رقابت ها به دنبال تدارک بهترین آماده سازی هستند تا با قدرت وارد معتبرترین رقابت های فوتبالی جهان شوند. شاگردان کارلوس کی روش هم برای آماده سازی خوب پیش از جام جهانی 2018 دیدار با هشت تیم مختلف جهان را تدارک دیدند که سه بازی نخست با تیم های آفریقایی، دو بازی با تیم های آسیایی و سه بازی پایانی هم برابر تیم های اروپایی که به سبک لاتین فوتبال بازی می کنند، خواهد بود.

ایران – لیبی/ 26 اسفند، تهران

تیم ملی لیبی

طبق برنامه ریزی کی روش، تیم ملی در نخستین بازی خود در تاریخ 26 اسفند، در تهران میزبان تیم ملی لیبی خواهد بود که طبق هماهنگی ها فقط بازیکنان شاغل در فوتبال باشگاهی ایران در این مسابقه به میدان می روند و به احتمال غریب به یقین بازی پشت درهای بسته ورزشگاه آزادی خواهد بود تا تیم ملی برنامه های تاکتیکی خود را پنهانی مرور کند.

ایران – تونس/ 3 فروردین 97، تونس

تیم ملی تونس

دومین بازی ایران در نوروز 97 برابر تونس است که احتمالا بازی در این کشور برگزار می شود. دیدار ایران و تونس سوم فروردین سال آینده و در روزهای موسوم به فیفا دی و در حضور تمامی بازیکنان مدنظر کی روش خواهد بود. طبق اعلام سایت های خارجی بازی در ورزشگاه المپیک رادس شهر تونس برگزار می شود. تونس همانند ایران در جام جهانی 2018 حضور دارد.

ایران – الجزایر/ 7 فروردین 97، وین

تیم ملی الجزایر

سومین بازی ایران با کشورهای آفریقایی برابر الجزایر است که در روز هفتم فروردین برگزار می شود. دو تیم به احتمال زیاد در وین، پایتخت اتریش به میدان می روند.

ایران – سوریه/ 21 اردیبهشت 97، تهران یا قطر

تیم ملی سوریه

با اتمام لیگ برتر و جام حذفی اردوی تیم ملی با حضور بازیکنان داخلی شروع می شود و کی روش برای زیر نظر گرفتن بازیکنان شاغل در فوتبال باشگاهی ایران، سوریه را مد نظر قرار داده است. این بازی احتمالا در تهران برگزار می شود مگر این که تغییری در برنامه های تیم ملی پیش بیاید. این احتمال هم وجود دارد که بازی در دوحه قطر باشد.

ایران – ازبکستان/ 28 اردیبهشت 97، تهران یا قطر

تیم ملی ازبکستان

پنجمین دیدار دوستانه ایران نیز برابر یک تیم آسیایی است. ایران و ازبکستان در دیداری تدارکاتی با حضور بازیکنان داخلی به میدان می روند. این دیدار هم احتمالا در تهران یا دوحه قطر برگزار می شود.

ایران – ترکیه/ 7 خرداد 97، استانبول

تیم ملی ترکیه

ششمین بازی تیم ملی در استانبول برابر ترکیه خواهد بود تا شاگردان کی روش برای دو دیدار سخت برابر اسپانیا و پرتغال آماده شود. این تیم به سبک کشورهای لاتین فوتبال بازی می کند و می تواند رقیب خوبی برای تیم ملی باشد.

ایران – یونان/ 12 خرداد 97، استانبول

تیم ملی یونان

هفتمین دیدار دوستانه تیم ملی هم برابر تیمی از اروپا است. یونان که در این دوره از حضور در جام جهانی بازماند، 12 خرداد رقیب تیم ملی خواهد بود. به گفته سایت های یونانی این بازی در استانبول برگزار می شود.

ایران – لیتوانی/ 18 خرداد 97، روسیه

تیم ملی لیتوانی

آخرین بازی دوستانه شاگردان کی روش، یک هفته پیش از دیدار با مراکش برگزار می شود و برای همین فشار روی بازیکنان تیم ملی کمتر خواهد شد. محل کمپ تیم ملی در مسکو خواهد بود اما دیدار نخست تیم ملی در سن پترزبورگ است. با این حال مکان این بازی مشخص نشده است.

* جام جهانی

ایران – مراکش/ 25 خرداد 97، سن پترزبورگ

تیم ملی مراکش

ایران – اسپانیا/ 30 خرداد 97، کازان

تیم ملی اسپانیا

ایران – پرتغال/ 4 تیر 97، سارانسک

تیم ملی پرتغال

مهم ترین مشکل تیم ملی در راه آماده سازی جام جهانی، حضور بازیکنان شاغل در لیگ قهرمانان آسیا است که دستیار کارلوس کی روش چندی پیش خواستار در اولویت قراردادن تیم ملی شد.

در برنامه فعلی، دو دیدار سوریه و ازبکستان، چند روز بعد از بازی های مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برگزار می شود که در این صورت یا تیم ملی یا باشگاه ها متضرر خواهند شد. با این وجود به نظر می رسد برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد که تیم ملی که بیش از هر زمان دیگری امیدوار به صعود به دور بعد جام جهانی است، در اولویت مسئولان و هواداران قرار بگیرد.

برنامه کامل دیدارهای تیم ملی فوتبال ایران تا پایان مرحله گروهی جام جهانی روسیه

ایران – لیبی، 26 اسفند 96 ، تهران
ایران – تونس، 3 فروردین 97، تونس
ایران – الجزایر، 7 فروردین 97، وین
ایران – سوریه، 21 اردیبهشت 97، تهران یا قطر
ایران – ازبکستان، 28 اردیبهشت 97، تهران یا قطر
ایران – ترکیه، 7 خرداد 97، استانبول
ایران – یونان، 12 خرداد 97، استانبول
ایران – لیتوانی، 18 خرداد 97، روسیه
ایران – مراکش، 25 خرداد 97، سن پترزبورگ
ایران – اسپانیا، 30 خرداد 97، کازان
ایران – پرتغال، 4 تیر 97، سارانسک

تاریخ بازی های تدارکاتی تیم ملی ایران تا جام جهانی 2018

3.67
این مطلب مفید بود ؟52
برگرفته از ایسنا - /م
نظرات
وبگردی