دیدار ترامپ و اون

جزئیات “دیدار ترامپ و اون” رهبران آمریکا و کره شمالی + تصاویر

تاریخ انتشار : 22 خرداد 1397کد مطلب : 68952زمان مطالعه : 1 دقیقه
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سنگاپور با یکدیگر دیدار کردند.

مذاکره و دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در سئول

باشگاه خبرنگاران: رئیس جمهور آمریکا صبح امروز (سه شنبه) در هتلی در جزیره سنتوسا در جنوب سنگاپور با رهبر کره شمالی دیدار کرد.

به نقل از سی ان ان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیدار کرد.

دونالد ترامپ و اون

 این دیدار در جایی غیر از خاک آمریکا و در کشور سنگاپور انجام شد. رئیس جمهور آمریکا در حضور خبرنگاران از دیدار با رهبر کره شمالی ابراز خرسندی کرد. 

دیدار ترامپ و کیم جونگ اون در حالی برگزار می شود که پیشتر دولت آمریکا اعلام کرده بود هرگز کره شمالیِ دارای سلاح هسته ای را نخواهد پذیرفت. 

سران آمریکا و کره شمالی صبح امروز (سه شنبه) پس از دست دادن با یکدیگر در مقابل عکاسان در هتلی در جزیره سنتوسا در جنوب سنگاپور، عازم محل دیدار دوجانبه شدند. 

طبق بیانیه کاخ سفید، ترامپ و کیم جونگ اون قرار است ابتدا به صورت خصوصی و فقط با حضور یک مترجم با یکدیگر گفتگو کنند و سپس وزرای خارجه و دیگر اعضای هیات های همراه به آنها ملحق شوند.

دونالد ترامپ و اون

 این اولین باری است که یک رئیس جمهور آمریکا در زمان حضور در کاخ سفید با رهبر کره شمالی دیدار می کند. روسای جمهور قبلی آمریکا حاضر به انجام این کار نشده بودند. از این رو، بسیاری از تحلیلگران، این دیدار را به ویژه با توجه به هسته ای شدن کره شمالی، یک پیروزی بزرگ برای این کشور و مذاکره آن با آمریکا را نیز "مذاکره ای از موضع قدرت" می دانند.

انتهای پیام/م

دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و اون رهبر کره شمالی

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
وبگردی